Bambilionářka (2020)

Rachel Wood zahrala zanedbané dieťa uveriteľne. Rovnako aj postavy jej sociopatických rodičov boli kvalitné. Celkovo veľmi fajn. Film ale neodporúčam pre generického diváka. Nepozeraj to.

Barbie (2023)

Film otvoril hutnú tému ontologickej núdze, ale tvorcovia zbla netušili, čo chcú v konečnom dôsledku divákovi odovzdať. S istotou sa dá povedať, že deti odchádzali z kina sklamané. Tých je mi rozhodne ľúto.

Černá hodina (2011)

Ak mate chut na low cost B-cko, Emile Hirsh a ruske realie vam odprezentuju skor C-cko.

Na maděru (2023) (seriál)

Je to sranda. Sympaticki herci. To ze to je potrhle je na tom to najlepsie. Vyzaduje trocha nadhladu. Akurat ta zdrogovana aziatska postava srala...

Osvětimský proces (2023) (seriál)

Absolutne zle obsadena hlavna a vacsina dalsich postav. Herectvo Kathariny Stark je des. Zbytocne vsuvky, ktore len predlzvali stopaz ale nemali ucel. Jedine, co malo kvalitu, boli sceny zo sudnej siene - procesy samotne. Tie stoja za to, ale treba sa k nim prepracovat rychloposuvom.

Tár (2022)

Ide o banalny pribeh vyzrateho ega, aky sa vyskytuje typicky u manazerskych a veducich pozicii. Je doocibijuce, ze nejde o scenar zalozeny na kniznej predlohe. Zbuchal to reziser (povodne herec) a pouzivanim terminologie vaznej hudby sa hra na hlbku a umenie. Rolu napisal pre Blanchetku, lebo asi len ta dokazala z tej sracky vycarit nieco, co dokaze mnohych pomylit. Samozrejme, nesmie chybat LGBTI agenda. 2 hodiny som cakal, kym sa z tych sraciek nieco vyklube, a to co sa vyklubalo - bolo len banalne. Ak mate senzor pseudoumenia, bude neustale pipat.

Duše (2020)

Neoriginalne, pseudohumorne, hudobne orientovanene na okrajovy jazz, hlavna postava nesmierne nesympaticka. Animacia? Takuto robil Pixar uz pred 10 rokmi. Ale ok - mozno je to pre deti. Ale naozaj? Film o dusiach a smrti? Ontologicka nudza prichadza podstatne neskor nez v detskom veku. Budem verit, ze temu si tvorci prekonzultovali s detskymi psychologmi. Co sa tyka inych hodnoteni, je to znova pripad, kedy hodnotitelia podlahli nejakemu hype, mozno z rottentomatoes. Asi ze hlavna postava je afroamerican - to bude najlogicke vysvetelnie toho hype. Tento animak by sa kludne mohol ocitnut v kategorii "odpad" a nebolo by to nijak divne.

Souboj pohlaví (2017)

V principe tazko nieco namietat voci snahe o nejake zrovnopravnenie zien a muzov. Ale.... Billie Jean King sa nepodobala na velmi zensku Emmu Stone. Podobala sa skor na Navratilovu. Zenu s crtami muza. Tato castingova chyba najskor bude zamerna. Ako ferove je, ked v sutaziach zien sutazia zeny majuce crty muza ktore sexualne pritahuju zeny, so zenami ktore su zenami so zenskymi crtami? Je to nahoda ze LGBTI ideologia tuto nerovnost ignoruje?

Loki (2021) (seriál)

Hoci serial zacal vtipne, a dobre obsadenie mnohe zachranovalo, pozerat dlhodobejsie na ksicht Toma Hiddlestona, ako sa snazi o pozitivnu postavu - sa ukazalo ako nemozne. Stop po prvej serii.

Amsterdam (2022)

Bale herecky exceloval. Margot urobila dobru a uveritelnu pracu. Dalsim plusom su humorne vsuvky, a mnoho dialogov. Film sa nenatahuje na 8 dielov serialu a priblizuje pribeh z americkej historie, ktory zvladol vtesnat do 2 hodin. Reziser sa nesnazi viest za rucicku jednoduchsieho divaka a neorientuje sa na kasovny zisk. Vybornu predajnost a ziskovost maju aj párky v supermarkete. Neznamena to, ze su kvalitne.

Časové pásmo bylo změněno