1883 (2021) (seriál)

Čo dodať? Isabel May prekvapovala. A prekvapovali aj vnutorne monology tejto postavy.

Peřinbaba (1985)

Poplatne slovenskej skole pseudoumeleckeho filmu vo verzii extremu pseudoumenia od Jakubiska.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Tento druh filmov nedokaze opravit ani Waititi. Pozeratelnost skoncila v prvych 10 minutach, ked to prestalo byt vydarenou parodiou, a zacalo sa to brat vazne.

Králíček Jojo (2019)

Jasnych 5 hviezd. Viacero peknych liniek. Aj o vnimani a fungovani fasistickej indoktrinacie, ktorou je dnes spolocnost metastazovana. Tito sa budu citit tymto filmom dotknuti.

Mayday (2023)

Ako sa tam Butler snazil hrdinsky vbehnut medzi hordu ozbrojenych teroristov, lebo ako kapitan je za nich zodpovedny, predstavovalo s prepacenim kktizmus najhrubsieho zrna.  To jeho hrdinstvo prekracovalo hranice debility a najzakladnejsej uveritelnosti v mnohych ohladoch. Nejde ani o oddychovku - z vyssie uvedenych dovodov. Jedna hviezda navyse za to, ze ma film nepoucoval o tom ako je uzasne navzajom si perforovat analy. To uz je dnes hodnota. Inak ide o jasne B-cko, s extra davkou mucivej blbosti.

Santa je úchyl! (2003)

Odohnal ma uz imbecilny preklad nazvu "Bad santa" -> "Santa je uchyl". Podla recenzii ktorym sa rozhodol uverit je to typ srandy typu Taxi, kde sa niekto neustale smeje a ja ani raz. Toto nerisknem.

Smrtelné stroje (2018)

Fantasy je málo a toto splnilo presne to, čo sa od tvorcu LOTR dalo očakávať. A za to že si tam chlapi neperforovali anály jedna hviezda navyše. Pozerám podľa miestnych hodnotení, že na rotten tomatoes to museli sprdnúť...

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Je to adaptacia siedmych statocnych v dystopickom vesmire plnom originality. Ale podla premudrelych dristov recenzentov (zrejme odpozerane z rotten tomatoes a imdb) zrejme neprezije a mozeme sa tesit na dalsie na genericke LGBTI sracky, ktore typicky maju vyssie hodnotenie ako adaptacia siedmych statocnych v dystopickom vesmire. OMG.

Diplomatické vztahy (2023) (seriál)

Onoho času krásna Felicity mi odprezentovala v podstate uveriteľnú fikciu, a prekvapivo pevný zadoček vo veku 47 rokov. Tieto témy mám rád, ale miestami boli zápletky prekombinované. Záver prvej série si vynucuje ďalšiu sériu.

Kdo je Erin Carterová? (2023) (seriál)

Podla popisu ide o serial USA / Britania, co naznacuje nejaky standard kvality. Je to ale spanielsky serial so vsetkymi negativami tvorby EU. Hlupe, s nizkou uveritelnostou, a hlavnou postavou, ktorej sympatickost je charakterizovana svedsko-kurdskym povodom, co je len o chlp lepsie nez keby bola spanielka. Cize zle. Pohyb, technika boja, choreografia hlavnej postavy je pohyb bezneho netrenovneho cloveka, a udery prezije len vdaka reziserovi. Nelogicke spravanie, nerealne beckove technologie, mizerne beckove dialogy,.... atd, atd - cize rukopis EU tvorby.