Rozstřel (2001)

Slarque má naprostou pravdu. Novozélandské Sbal prachy a vypadni. Místo karet kulečník (řekl bych, že akce hrdinů s tágem by se daly natočit mnohem nápaditěji), místo Harryho sekyry řecký mafián Taťka. Ale jako oddychovka proč ne? " A ty jdi do prdele i s tou růžovou košilkou."

Slečna Drsňák (2000)

Sandra Bullock sice není už tak sladká a mladá jako v "Zatím co jsi spal", ale přesto tenhle film odtáhla slušně. Sekundanti Bratt a Caine v pohodě a nejaká místa k zasmání taky byla. Tudíž, celkem příjemná oddechovka. A miss Rhode Islandu se mi opravdu líbila. Peace (world).

Příběh rytíře (2001)

Rocková historická romantika???? Nebo snad komedie??? A obdivovatelka Ledgera taky nejse, takže zbývají pouze dvě hvězdy za výpravu a kostýmy.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Tak takhle nějak si představuji inteligentní komedii. A to komedii, kde se člověk opravdu směje. Kniha samozřejmě obsahuje mnohem mnohem více, ale filmy se nafouknout nedají a třeba scéna s požárnickou tyčí vyznívá ve filmu daleko lépe. Herecké výkony skvělé. V případě verze s českým dabingem o jednu hvězdu méně.

Sběratel polibků (1997)

Danieli Rousi, nepamatuju si z kina, že bych vraha odhalil ve třetí minutě filmu. Příště ten dabing, lepší. Jinak celkem slušný thriller.

Kmotr II (1974)

Skoro naprostý souhlas Limou. Příliš mi neseděla kubánská anabáze, zato všechny návraty do mládí Vita Corleona naprosto skvělé. A závěrečné objezí Freda, brrrrrrrrrr.

Poslední psanec (1993) (TV film)

Atmosféra dusivých skal i pouště, potom i beznaděje (Willsova smrt) dobrá. Příliš mi však neseděli herci. Rourke vypadal jak Japonec a Mulroney je na drsného desperáta příliš sladký.

Znamení (2002)

První polovina výborná, skvělá atmosféra. Ale pak, když to mělo gradovat - prostě mě to nějak nedostalo. A příšerně mě prudily ty přechytralé americké děti.

Kill Bill 2 (2004)

Miluju Tarantinovy filmy. Miluju jeho humor a nápady. Trošku jsem se obával po přečtení prvních recenzí ( málo akce, pomalé tempo), ale tenhle film má všechno. Scénář, herci, hudba - naprostá dokonalost. A jedná malinká výtečka - Bill byl opravdu ukecanější než mohl být. Rozdělit film do dvou dílů byl geniální tah, dost dobře nechápu jak by se to dalo sestřihnout na jeden. A srovnání KB1 a KB2?. Jiné a přece tak stejné, ale stále však krásné. Nejlepší scény - všechny v rakvi + "Snad jsem reagoval trochu nepřiměřeně" (najn ded bádís), Bill o masakru v kostele.

Jedna ruka netleská (2003)

U komedie by se měl člověk smát. A já se nesmál (pouze jednou - výběr hudby na večírek). Problém je už ve scénáři. nemá ani hlavu ani patu, příběh nulový. A jelikož ho psal řežisér se dvěma hlavními představiteli, tak další jejich účinkování už to nezachránilo. A za co jedna hvězda - asi z piety k Šeptej a Samotářům.