Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Ja tomu filmu jednoducho nerozumiem. Je jasné, že má nejaké posolstvo, ale to mi spoľahlivo uniklo. Možno to napraví ďalšie zhliadnutie, ale... je to naozaj čudné dielo. Buď je to moja, alebo Gilliamova vina.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Aj napriek špičkovému obsadeniu neuveriteľná zívačka. Najlepšie vtipy už boli v traileri a filmu nezostalo absolútne nič. A pritom to mohlo byť tak super...

Lucky Louie (2006) (seriál)

Mierne nadpriemerný sitcom. Ak by niekto k tým výborným postavám napísal aj rovnako dobré vtipy, bolo by to o niečom inom.

Pravdivé lži (1994)

Veľmi, veľmi fajn. Síce ma trochu sklamalo, že skutočne dobrých hlášok je pomenej a že väčšina humoru sa odohráva na obrazovej úrovni, ale potom som pristúpil na Cameronovu hru s divákom a začal si užívať tú smršť výborných režijných nápadov (naháňačka motorka verzus kôň) a vtipných scén (trsajúci upratovač s walkmanom). Rozhodne by to chcelo nejaké pokračovanie. Potenciál je veľký a myslím, že by sa nikto nenahneval.

Titanic (1997)

Môj obrovský dlh filmovému umeniu je konečne splatený. Čo mám teraz napísať? Že Titanic je majstrovsky zrežírovaným veľkofilmom, a zároveň nádherným príbehom tej najčistejšej lásky? Veď to už všetci dávno vedia. To len ja som ten hňup, čo tento film zhliadol až teraz. A po takom dlhom čase otáľania musím už konečne povedať: "Vďaka ti, majster Cameron."

Prokletý ostrov (2010)

Otvorená papuľa a búrka pocitov. Shutter Island je... proste geniálny. Úchvatná, 137 minútová skladačka. Nemá jedinej chyby, či už po stránke hereckej, remeselnej, alebo príbehovej. Takmer sa mi nedostáva slov. Toto dielo putuje okamžite do zoznamu najlepších filmov, ktoré som v živote videl.

Symptom Pandorum (2009)

Votrelec meets Pád do tmy meets Priepasť. Bavilo ma to. Až na kosť štýlová atmosférická sci-fi s inteligentným príbehom, skvelým výtvarným riešením a výborným Benom Fosterom. Preceňované Sunshine nesiaha tomuto filmu ani po členky.

Cesta (2009)

Lepšie sa to adaptovať asi nedalo, ale na mňa ako čitateľa knihy pôsobí Cesta iba ako doslovná ilustrácia knižného deja. Človek McCarthyho dielom nezasiahnutý to ale určite bude vnímať inak. Rozmýšľal som najprv o štyroch hviezdičkách, ale nakoniec sú to veľmi silné tri. A mimochodom, Viggo je super.