Silent Hill (2006)

Husto atmosférická a výborne natočená hororová polízanica, ktorá stráca body kvôli premrštenej stopáži a minimu skutočne strašidelných momentov. Inak je to ale dôkaz, že je jedno, či film vychádza z hernej predlohy alebo nie - keď sa ho chopí zručný režisér (čo Gans bez debaty je), výsledok môže byť výborný. Nadôvažok ešte chválim skutočne brilantnú kameru a výtvarnú štylizáciu.

Klukoviny Toma a Jerryho (1990) (seriál) odpad!

Kreténsky, nudný a impotentný seriál, ktorý ma svojou pri*ebanou zvučkou budí každé ráno v rovnako blbom Teleráne.

Milk (2008)

Neobyčajne silný film. Majstrovsky natočený, zahraný (Pennovi ten Oscar patrí plným právom, už dlho som nevidel takéto dokonalé spynutie s postavou), a aj keď pojednávajúci o politike, ani na minútu nenudiaci. Je mi jasné, že v mnohých momentoch z filmu cítiť kalkul a útoky na city, ale čo na tom, keď to výborne funguje a v rámci rozprávania neruší? V skratke: úžasné.

The Haunted World of El Superbeasto (2009) odpad!

Patrím medzi ľudí, čo si dokážu užiť šibnutý, totálne mieru prekračujúci humor. Ale El Superbeasto takýto humor neobsahuje. Vlastne neobsahuje žiaden humor. Je to len megatrápna, nevtipná, úchylná a kŕčovitá sračka.

Vyvolený (2000)

"They called me Mr. Glass." Fantastické a dychvyrážajúce. Nedokážem nájsť jedinú vadu na kráse tohoto majsterštyku. Vyvolený je brilantne zrežírovaný, zahraný, a ten príbeh a zvraty... Dostalo ma to do kolien. Shy, prečo si nemohol ostať tým režisérom, čo nám dal Šiesty zmysel, Znamenia a Vyvoleného?

Inkoustové srdce (2008)

Mdlé a nezaujímavé po každej stránke. A nezachránil to ani veľký dymový bobo.

Šestý smysl (1999)

Totálna paráda aj napriek tomu, že pointu som poznal dopredu, a to už o niečom svedčí.

Propast (1989)

Je mi to veľmi ľúto, ale Priepasti dávam iba tri hviezdičky. A to preto, že je to príšerne nevyvážený film. Prvé dve tretiny filmu som sa bohapusto nudil (ale naozaj príšerne) a uvažoval som, že film vypnem. Chvalabohu som to vydržal a odmenou mi bola úžasná posledná tretina, ktorá prakticky nemá jedinú pasáž, ktorá by nevyrážala dych (scéna oživovania je jednoducho geniálna). Presne to bol ten starý dobrý Cameron, ktorého som márne hľadal v prvých dvoch tretinách. Škoda, že nastúpil tak neskoro.

Expres foto (2002)

Majstrovské herecké sólo Robina Williamsa, od ktorého som neodtrhol oči.