Sherlock Holmes (2009)

Objektívne za štyri, ale keď ten film je taký hravý, nadupaný a celkovo neodolateľný, že nemôžem inak. Bavil som sa kráľovsky. Perfektná dobová atmosféra, tradične vynikajúci Downey, jeho špičkovanie s Lawom a geniálna hudba. Toto poňatie Sherlocka je proste bezchybné a ja som nadšený. Na dvojku sa teším ako malé decko.

Ctihodný občan (2009)

Parádny film, ktorý až do konca nemá výraznejšej chyby. Ak by sa však nedostavilo ono nelogické a neuspokojujúce rozuzlenie, bolo by to na jasných päť, pretože Ctihodný občan je výborne natočený, má perfektný a originálny námet, atmosféru (ktorá mi trochu pripomínala Nolanove filmy, a to nie len tým, že Clydeove metódy sa podobali na tie Jokerove), a hlavne Gerarda Butlera v hlavnej úlohe, ktorý hrá ako o život. Rozhodne si to pozriem zas, aj keď istá pachuť zo záveru zrejme len tak ľahko nezmizne.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Bisťu, mne sa to páčilo! Možno zo mňa hovorí patriotizmus, ale ja mám z Jánošíka veľmi dobré pocity, a to vďaka výbornej atmosfére, peknej hudbe a Jiráčkovi v hlavnej úlohe. Nevadilo mi, že film nemá jasne danú zápletku a tvorí ho vlastne iba sled epizód, keď to, čo sa v nich odohrávalo, ma dokázalo zaujať a upútať. Herci sa snažili a emócie fungovali. Scéna s Huncagovým mŕtvym dieťaťom mi bude v hlave strašiť ešte asi dlho.

Rituál (2006)

Tuctová blbosť s nulovou atmosférou, totálnou absenciou akejkoľvek režijnej invencie a s kvantom WTF hlášok a scén (mojimi osobními favoritmi sú Cage pobiehajúci v medveďom obleku a "Odstúpte od toho bicykla!"). Jediné, čo sa mi celkom páčilo, bol záver, ktorý mal predsa len určitú pôsobivosť. A ešte jedna vec: vidieť herečku kalibru Ellen Burstynovej pobehovať po lúke s pomaľovaným ksichtom bolo naozaj smutné.

Capote (2005)

Fajn a zaujímavý filmík. Na Hoffmana som si spočiatku musel zvykať, predsa len mi jeho prejav prišiel dosť na hrane, ale nakoniec som sa do toho dostal a ocenil jeho výborný výkon. Príbeh tiež zaujal, emócie fungovali. Jediné, čo tomu chýbalo, bol silnejší ťah na bránku, aký majú iné špičkové drámy. Napriek tomu som spokojný.

Mary a Max (2009)

Boľavý a po všetkých stránkach uchvacujúci film.

Matrix Revolutions (2003)

Spolu s Návratom kráľa najepickejší film ever. Viac slov netreba.

Náhradníci (2009)

Z Náhradníkov mi zostal veľmi dobrý pocit, a to vďaka nápadu a svetu, ktorý mi prišiel jednoducho extrémne zaujímavý. Dokonca mi nechýbalo ani viac akcie, úplne mi stačila atmosféra. A Bruce hrá veľmi dobre. Celkovo nevidím žiaden dôvod, prečo nedať vysoké hodnotenie. Možno mi to proste len sadlo do nálady, ale... ktohovie.

Mumie (1999)

Skrz naskrz zábavné a napínavé dobrodružstvo. Zhliadnutia ani nespočítam.