Číslo 9 (2009)

Jednoduchučká báchorka KOMPLETNE zložená z klišé (scenár je skutočne príšerný), so šablónovitými postavami, ktoré mi boli úplne ukradnuté, získava body jedine za pár pôsobivých scén, dabing a veľmi peknú štylizáciu a design postapokalyptického sveta a jeho kreatúr. Film na jedno jediné pozretie.

Gamer (2009)

Prečo si to nepriznať: na Gamera som sa tešil iba kvôli Mikeovi C. Hallovi. A on je asi aj jediný dôvod, prečo Gamer odomňa dostáva 2 *. On si jednoducho svoju úlohu tak nádherne užíva, že by som Neveldineovi a Taylorovi nakopal rite za to, že tak skvelého herca tak trestuhodne nevyužili, a že nám namiesto toho ponúkajú len samú nudu.

Lesní duch (1981)

Je to čisto amatérsky film a tak k nemu treba pristupovať. A môj celkový dojem je, že na amatérsky počin je to výborné. Zaujímavá práca s kamerou, skvelo budované napätie a na tú dobu (a za tie peniaze!!!!) vskutku brilantné triky. Bavil som sa veľmi slušne.

King Kong (2005)

Začiatok (asi úvodná hodinka), je pomerne nudná, až príliš sa zameriava na charaktery vedľajších postáv, ktoré diváka absolútne nezaujímajú, a je v nej dosť patetických replík. Avšak po príchode na ostrov to PJ poriadne rozbalí a z filmu sa stane nefalšovaná päťhviezdičková záležitosť. Intenzívne dobrodružné scény v džungli mi rozpumpovali adrenalín a na väčšinu z nich tak skoro nezabudnem (hlavne na bitku medzi Kongom a tyranosaurami, tá je bez preháňania GENIÁLNA!). Navyše samotný Kong je vytvorený tak perfektne, že som ho po chvíli vnímal ako normálneho herca a neskutočne som mu fandil. Ten pohľad do jeho smutných očí... Emócie vďaka nemu fungujú dokonale. A záver na Empire State Building? Čo povedať, bol som jednoducho dojatý. P.S.: Kleopatra to vystihla skvelo.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Vzkriesenie nie je doslova o ničom inom, ako o opájaní sa "krásou" votrelcov. To vďaka stále kvalitným trikom funguje niektoré scény sú vďaka tomu veľmi pôsobivé, čo je pozitívum, ale akosi sa zabúda na to, čo robí votrelca votrelcom, a to na atmosféru. Už v trojke to absolútne nefungovalo, a tu takisto. Nekladiem to ale za vinu režisérovi, podľa môjho názoru je už votrelčia téma jednoducho vyčerpaná a pochybujem, že aj prípadná Scottova päťka (ak ju skutočne bude točiť on) na tom niečo zmení. Skrátka už všetci veľmi dobre vedia, čo votrelec dokáže a čo sa od neho dá čakať. Tým pádom nám tu zostalo len zaujímavé experimentovanie (votrelci pod vodou, kríženec votrelca s človekom a pod.). Avšak najpodstatnejšia otázka je: prečo Vzkriesenie vlastne vzniklo, keď je každému jasné, že aj keď hlavná hrdinka vyzerá ako Ripleyová, nie je to Ripleyová, ani keď sa tvorcovia na hlavu postavia. Je to len klon, ktorému ani tie záblesky spomienok skutočnej Ripleyovej skóre nevylepšia.

2012 (2009)

Skvelé, adrenalínom a brilantnými trikmi nabité deštrukčné scény, slušná hudba, snaživý Chiwetel Ejiofor a humorný Zlatko Burič spolu s Woodym Harrelsonom kontra tony a tony pátosu, rodinných kecov a náhod. Ten film bol presne taký, aký som ho očakával :)

Zataženo, občas trakaře (2009)

Od trápne vykrádačskej Loveckej sezóny priam raketový skok hore. Parádny animák s výbornými vtipmi, postavičkami, animáciou a nadhľadom. Päť hviezd neudeľujem preto, že to nemá onú pixarovskú "pridanú hodnotu", vďaka ktorej by vo mne ostal hlbší divácky zážitok.

Pařba ve Vegas (2009)

Ťažká kvalita. Takýchto komédii je dnes ku*evsky málo. Aj keď, musím uznať, je to typ komédie, ktorá ma skôr udrží vo výbornej nálade, než by mi prinášala slzopudný rehot. Každopádne super a teším sa na dvojku.

Vzhůru do oblak (2009)

Ako to preboha ten Pixar robí? Opäť ďalší skvelý film, ktorého rating pre celú rodinu ne je vôbec žiadnym mínusom, čo vlastne platí aj pre ostatné pixarovky. Up je plnokrvné, napínavé a dojímavé dobrodružstvo, ktoré ma strhlo a nepustilo až do konca. K tomu treba prirátať neskutočne nádhernú animáciu, výbornú hudbu a Up je pre mňa jedným z top pixarovských filmov a jedným z najlepších animákov vôbec.

Addamsova rodina 2 (1993)

Parádička. Vtipné a ani na moment trápne. Žeriem to hlavne so slovenským dabingom, ktorý je bravúrny.