thunnus

thunnus

the xenoborg alien

okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)

• 21.12.2006  23:28

Nemůžu si pomoci, ale tohle drama na mě působí odtažitě a málo osobně. Juliette Binoche je dobrá, kamera taky, hudba je přímo skvělá, ale děj nějak vázne a musím přiznat, že jsem se místy nudil. Může to být ale i tím, že neumím francouzsky a viděl jsem to s původním zněním.

• 20.12.2006  22:38
    Bídníci (1998)

Tahle adaptace se zase tolik nezdařila. Je tu plno odchylek od románové předlohy, což by mělo přidávat na dramatičnosti. Ve skutečnosti, to ale dělá film příliš teatrálním.

• 20.12.2006  22:12

Dobrá komedie pro páteční večer. Viky Cabadaj a spol. vždy pobaví. Místy jsou i vážnější pasáže a filozofování Radka Převrátila mají něco do sebe.

• 19.12.2006  14:46

Velké zklamání. Čekal jsem svižný thriller s účastí skvělých herců jako třeba v S nasazením života, ale míst toho tu máme břečku plnou logických chyb a nevýrazné herecké výkony. Clintu Eastwoodovi se tenhle film prostě nepovedl.

• 19.12.2006  14:37
    Zelenáč (1990)

Klasická eastwoodovská přestřelka, kde je navíc Charlie Sheen. normálně takovým filmům dávám **, ale mám dobrou náladu a Clint mě opět přesvědčil, že umí slušně i režírovat, takže přidávám ještě jednu hvězdičku.

• 19.12.2006  14:24

Jednoznačně jedno z nejlepších dramat, jaká jsem viděl. Herci jsou skvělí, zejména Morgan Freeman se překonává, kamera taky v pohodě. Film má dvě půlky, první jakžtakž optimistickou a druhou na téma eutanázie. Film tak dostává vyšší rámec a můžu směle říct, že mě tímto obsahem zaujal mnohem více než chladný Scorseseho letec.

• 19.12.2006  14:19
    Con Air (1997)

Jednoduchý akčňák s jasným dobrem a zlem, předem jasným happy endem, slušným obsazením a několika povedenými akčními scénami. Malkovich je jako záporák jakž takž, Cage nemá moc charisma, Buscemi mi připomíná Lectera, ale na něj nemá ani náhodou a víceméně mi připadá jako parodie. Nemůžu si pomoct, ale tohle jsem už viděl několikrát a i v lepším provedení (např. Smrtonosná past).

• 18.12.2006  20:56

Další z komedií krále českého humoru Vlasty Buriana..

• 18.12.2006  20:51
    Úkryt (2002)

Kvalitní thriller s dobrou atmosférou a hvězdným obsazením. Jodie Foster je skvělá a slušní jsou i Forest Whitaker a Jared Leto, jehož obličej ale bohužel většinu času skrývá maska. David Fincher tentokrát nebuduje takovou temnotu v příběhu, ale film má naštěstí spád a můžu říct, že jsem se rozhodně nenudil.

• 18.12.2006  20:45

Slabý film, který je ve srovnání s prvními dvěma díly téhle trilogie až trapný.

• 16.12.2006  17:17

Lepší než první dva díly od Columbuse, ale na plný počet bodů to stále nestačí. Děj je také výrazně komplikovanější, což je dobře, ovšem místy to celé ztrácí na dynamičnosti a dostaví se i pocit nudy. Naštěstí Cuarón v poslední půlhodince přidá několik zábavných vložek (útok vlkodlaka). Herecké výkony nejsou špatné, nejvíce se mi líbila Emma Watson, ovšem ani Daniel Radcliffe nebyl nejhorší, určitě lepší než v předchozích dílech. Rupert Grint bohužel nedostal tolik prostoru, takže tolik nevynikne. Z ostatních vyzvdvihám jen Gary Oldmana a Emmu Thompson, kteří na malém prostoru dokázali, že patří mezi skvělé herce. Mimochodem, nechápu, proč, když ten přesýpač času mohla používat malá holka, se Voldemort (příp. někdo jiný) nevrátil v čase a nezabil Harryho. Žeby chyba v knize, paní Rowlingová? Btw, hezké závěrečné titulky :-)

• 12.12.2006  18:04

Nemůžu si pomoct, ale je to další z filmů, od kterých jsem dost očekával a který mě, jako většina dalších takových, zklamal. Ze začátku jsem se pořádně nudil a neprobrala mě ani ta překvapivá soulož (nejsem gay), dál to sice už bylo lepší, ale pořád žádný zázrak. Výkony obou hlavních představitelů nejsou nic moc: Ledger je strašný brblal a není mu vůbec rozumět a myslím, že něco takového se pro hlavní postavu oskarového filmu vůbec nehodí, Gyllenhaal je lepší, ale ten jeho knírek byl k smíchu... Naopak skvělá byla Michelle Williams a, kdyby dostala víc prostoru, jistě by za svůj výkon dostala i toho oskara. Záběry přírody i hudba hraničily s kýčem a nic tomu nepomohl ani docela dobrý závěr. Pokud chcete vidět dobrý film o homosexuálech podívejte se třeba na Vojákovu dívku, ta je lepší a zajímavější.

• 11.12.2006  22:58

průměrná honička s jakž takž překvapivým závěrem. Přiznám se, že se mi film líbil víc než kniha, což většinou bývá naopak. Kouká z toho všeho jen komerce, ale přecejen to není úplně špatný film

• 10.12.2006  20:19
    Pearl Harbor (2001)

Klišé, kýč, americký nacionalismus, americký nacionalismus, americký nacionalismus, mizerné herecké výkony, chyby v scénáři. Jiná slova mě nenapadají! Za efekty přidávám druhou hvězdičku, ale i tak tomu filmu dávám moc.

• 10.12.2006  19:59

Dvojka se mi líbila víc než jednička. Je tu víc akce i vtipu, Eddie Murphy si roli evidentně užil a film narozdíl od trojky spolu s Judgem Reinholdem utáhli do povedeného konce.

• 9.12.2006  23:05

Přiznám se, že tenhle film mě trochu zklamal. Viděl jsem ho až poté, co jsem si přečetl místní recenze a očekával jsem tedy hodně. Po válečnoromantickém začátku se film přenese do dvoulineárního vyprávění plném scének se známými herci (P.H.Hoffman, Portmanová), což mu ale trochu ubírá na kouzlu. Jistě, třeba scéna s opuštěnou matkou Sárou (Portmanová) je působivá, nicméně těch vedlejších postav je tu až příliš mnoho a příběh místy začíná být rozkouskovaný a méně "věrohodný". Z hlavních postav se mi nejvíce líbila Nicole Kidman, jejíž ztvárnění naivní a zamilované ženy, čekající na svého milého byla hodna nominace na Oskara, kterou, pro mě nepochopitelně, nedostala. Jude Law předvádí taky celkem slušný výkon, zvláště ze začátku během války. Renée Zellwegerová mě naopak spíše zklamala. Na začátku opravdu přehrává a zbytečně na sebe upozorňuje (to už tady někdo psal), ale později se naště stí zlepšuje, takže i ten její příšerný přízvuk je snesitelný.přesto nechápu, jak za tohle mohla dostat Oskara, ale asi tomu nerozumím... Brendan Gleeson si tentokrát vystřihl vyjímečně kladnou roli a v ní docela i obstál, i když nechápu logiku, díky níž (spoiler) přežil zraněný celou noc aniž by promrzl. Na závěr: Cold Mountain je hezký film o večném tématu, že láska vše vydrží (byť ten konec není zrovna šťastný), ale něco mi tu chybělo. Herecké výkony jsou slušné, hudba i kamera působivé, ale třeba válka není zachycena až tak věrohodně, jak bych si přál a místy ta přemíra lásky zamilované dvojce přechází do kýče (asi nikdo by neputoval takhle daleko:-). To je ale jen pár záporů z mé strany, film má mnohem více kladných stránek, takže: ****

• 8.12.2006  18:35

Schwarzenegger není ve své kůži. Moc se tu nezasmějete a akční scénu tu extra taky nejsou, takže jen **

• 8.12.2006  18:33
    Agent WC 40 (1996)

To je tedy ptákovina! Bohužel jsem se narozdíl od bláznivých střel moc nezasmál..

• 4.12.2006  14:46

Asi nejlepší ze všech Batmanů (dokonce i Burtonových). Náš Batman je tu pořádně temný a realistický a to mu spolu s výkonem Christiana Galea jen dodává na charizma. Ve filmu je plno hvězd a je to jen vidět, co je ale hlavní, je překvapivě velmi uvěřitelné psychologické vykreslení netopýřího hrdiny, které až zavání nádechem regulérní krimi a ne komiksárny. Po opakovaném zhlédnutí celé trilogie jsem nabyl dojmu, že následující dva díly bohužel už tak psychologicky uvěřitelné nejsou, protože se vydávají (částečně vynuceně) jiným směrem (bohužel). Právě ona věrohodnost "chlápka, co na sebe hodí masku přerostlého netopýra" pro mne činí z prvního dílu nejlepší díl trilogie!

• 4.12.2006  14:42
    Čelisti (1975)

Klasický akční horor od Stevena Spielberga, kterému dodává na dramatičnosti skvělá kamera a střih (víc toho není vidět než je) a samozřejmě je tu také legendární hudba a chytlavá hlavní melodie.

• 4.12.2006  14:38

Klasika osmdesátých let. Jednoduchý příběh o poldovi, který jde pomstít kamarádovu smrt, je přímo nabalený směsí vtipů i akčních scén. Eddie Murphy ve filmu září, jeho ze všeho se vykecající policajt je k sežrání, a Judge Reinhold v roli nervozního poldy se taky nezapře. Nezapomenu hlášku: "Ruce vzhůru!" "Ještě jednou zařveš a zastřelím tě sám!" (edit tak už jsem to konečně viděl v origi) - Police! You do that again and I shoot you myself!. Skvěle natočená akční komedie, která se nebere vážně, logicky skřípe (viz chlápci se samopaly, kteří se během kropení netrefí ani jednou a Axel jednou přesnou ranou je zkosí) a občas se najde i technická chyba (např. axel dvakrát praští stejně chlapa, který přesně stejně odpadne, Victor Maitland střílí z dvou různých zbraní ve stejné scéně), ale film šlape geniálně a člověk se prostě baví. Měl bych k tomu jen dvě poznámky: Všiml jsem mnoha homosexuálních narážek, zvláště v originální verzi, (nejen Ramon a banánová scéna, ale i další) nic proti tomu více méně nemám, jen přemýšlím, proč byly zakomponovány, jestli film na to chtěl v ještě poměrně úzkoprsých 80-tých letech upozornit, protože všechny postavy této orientace jsou ve filmu kladné, nevím, možná tím chtěli něco říct. Druhá věc, která mne zaujala, byla, že kromě závěrečné scény přestřelky ve filmu téměř neteče krev, i záporáci mají trochu úctu před lidským životem - protože ve scéně ve strip baru/ahoj Phile, by určitě Foley dostal jednu do ksichtu a i to, že ho na začátku ušetřili, mělo něco do sebe. Inu 80. léta... Jinak je to skvělý film, kecací scény, které prý byly často doimprovizovány, Murphyho praštěný smích, nadhled, skvělé nápady, tempo, to vše z toho dělá klasiku.

• 4.12.2006  14:33
    Komando (1985)

Nijak úžasná akčňárna s namakaným Arnoldem a spoustou logických chyb a nedomyšlených prvků. Od začátku je vlastně jasné, jak celý film dopadne a kýčů a klišé je tu plno, což je ale vlastně pro tento žánr typické.

• 2.12.2006  19:36
    Beethoven (1992)

Ještě jakž takž slušná rodinná zábava, byť celý film je odhadnutelný a jeho popis by se vešel do dvou vět

• 1.12.2006  20:27

Oddychovka, která nenadchne ani nezklame a má dobré vizuální triky. Lepší průměr.

• 1.12.2006  20:26

Celkem originální thriller o jednom obyčejném autobuse, do kterého jeden obyčejný psychopat dá obyčejnou bombu, která vybuchne, pokud se rychlost sníží pod 50 mil za hodinu. Reeves, Hopper a Bullocková hrají průměrně, scénář až na pár inteligentních vsuvek je také průměrný, takže dávám průměrné hodnocení.

• 1.12.2006  20:21

Celkem pohodová komedie s půvabnou Ally Sheedy a roztomilým Číslem 5

• 1.12.2006  20:17

Docela dobrý film, z kterého ale kouká komunistická propaganda o statečném vojáku (proletáři?) Hoferikovi, kterého zradí velitelé a nechájí ho popravit a sami se vzdají místo aby riskovali život a zkusili se dostat s JEHO vedením do bezpečí.

• 28.11.2006  21:22

Působivý thriller, kde nic není, jak se zdá. Al Pacino hraje Ďábla/Satana skvěle a Reeves mu celkem obratně sekunduje. Celý film má dobrý příběh, slušné dialogy a již zmiňované herecké výkony. K pěti hvězdám však přecejen něco chybí, ale asi to je můj ateistický pohled na věc a odpor k peklu a pekelnosti :-) PS: Jen mě zaráží, proč je v popisu filmu napsán celý jeho děj skoro až do konce..

• 28.11.2006  21:15

Lehce nadprůměrný western s Kirkem Douglasem v roli pomstichtivého šerifa Matta Morgana, který se postaví dávnému příteli Craigu Beldenovi (Anthony Quinn) poté, co jeho syn spolu s kumpány znásilní Mattovu ženu. Douglas má sice jisté charisma, ale děj trochu pokulhává a přiznám se, že jsem se místy (včetně závěru) dost nudil. 6/10

• 27.11.2006  23:02

Legendární rodinný sci-fi s malou Drew Barrymore. Před pár lety bych dal ještě možná pět hvězdiček, ale už jsem z té naivity vyrostl, takže mé hodnocení je o jednu nižší. Děti by si ovšem měly o tu jednu hvězdičku přidat a zapsat si do deníčku, že tuhle podívanou prostě musí shlédnout.