Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nemůžu si pomoct, ale je to slabší než první díl. Je tu pár nelogických děr. Třeba nechápu, proč lidé poslali jen jednoho terminátora a nevarovali ostatní lidi před hrozícím nebezpečím, protože primární je asi záchrana lidstva před záchranou jednotlivce, byť vůdce lidstva z budoucnosti, tedy aspoň doufám a taky nechápu proč t1000 na konci Sarah prostě nezabil a nezměnil se na ni rovnou. Je to určitě skvělý film, má styl, dobré tempo na svou dobu přelomové efekty a Arnold na motorce s puškou je prostě cool, ale starší bráška tohohle filmu se mi líbil víc, možná i proto, že záporák T1000 není ani zdaleka tak výrazný jako Arnold v jedničce. Vynechané scény s komentářem 1 , 2 , alternativní konec

Terminátor (1984)

Nejoblíbenější film mého dětství :-) a pro mě nejlepší film od režiséra Camerona. Terminátor má skvělou atmosféru, scény mají švih a zároveň nepostrádají logiku a hlavně Arnold se se svým přízvukem a prkenným herectvím do role překvapivě skvěle hodí. Závěr s plechovou kostrou je skvělý a přiznám se, že poprvé jsem se u něj pořádně lekl. Vynechané scény: terminátor zabíjí omylem jinou Sarah Connor , příběh poručíka Traxlera , Sarah se brání Reesovi , závěr

Air Force One (1997)

Hrdiný americký prezident opráší své bojové znalosti a nakope několik kilometrů nad mořem zadek zlým kazašským teroristům. Co dodat, snad jen jako komedie by tohle mělo smysl.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Je to jednoduchá pohádka s černobílým dobrem a zlem. Ale musím uznat, že je skvěle natočená. Škoda jen, že některé repliky jsou na hranici kýče.

Scary Movie 3 (2003)

Vůbec ne tak špatný film, jak jsem se bál. David Zucker přišel z mnoha vtipy, z nichž mnohé sice nejsou originální, přesto však docela fungují. Je to takový příjemný film, když chcete vypnout mozek a bavit se. Jen by mě zajímalo, kdo pochopil závěrečné vystoupení Leslieho Nielsena :-)

Tenkrát na Západě (1968)

Spolu s Butchem a Cassidym nejlepší western jaký jsem viděl, ale to se hodně těžko porovnává, protože oba filmy jsou dost jiné. Pár věcí by se snad dalo vytknout, jako třeba Cheyennova smrt nebo možná místy přehrávání ve snaze zavděčit se spaghetti westernům, což občas působí rušivě. Když si ale zapískám tu slavnou melodii smrti, tak už jen pocit z ní a to mrazení v zádech tyhle zápory spolehlivě vynuluje a já přímo musím dát plné hodnocení.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Zneuctění celé vetřelecké série. Aby toho Andersona taky vetřelec sežral!! Narozdíl od klasických vetřelčích příběhů se tu vůbec nedočkáme uvěřitelných "lidských" charakterů, logika je fakt taky zajímavá (tři čtvrtě filmu třeba lidé bloudí v labyrintu, aby pak z něj hlavní hrdinka spolu s kamarádem predátorem ve stylu pobřežní hlídky vyběhli ven za 10 sekund), vetřelčí životní cyklus je naprosto minimalizován, predátoři jsou spíš k smíchu a vykrádají předchozí filmy a dalších výtek je spousta. Mám rád vetřelčí sérii (to jde asi poznat), mám rád hry avp a avp2, a proto se musím snažit tuhle zrůdnost přehlédnout. Jediné co se mi líbilo, je účast Lance Henriksena a pár povedených akčních záběrů, třeba souboj vetřelce s dvěma predátory, který ale taky nemá moc logiky a navíc nezjistíme (malý spoiler), co se s tímhle vetřelcem pak stane..