Tahle země není pro starý (2007)

Nevím, nějak to na mě nezapůsobilo, čekal jsem, že z Bardema půjde strach, ale ten se vůbec nedostavil. Brolinova postava mi zas přišla tak nesympatická, že jsem si skoro přál, aby ji zabiják hned dostal. Jediný, kdo se mi líbil, byl šerif v podání Tommy Lee Jonese, který dokazuje, že to, že dostal už kdysi oskara, není omyl a umí hrát. Škoda jen, že v první půlce filmu nemá moc prostoru. Tenhle film se tváří jako velké umění, abych ocitoval Poma, ale já jsem to nějak nesežral a místo toho jsem se spíš nudil, byť přiznávám, že konec se mi líbil.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Akčnější, rychlejší, napínavější ale také klišovitější a práznější než první díl. Zatímco v jedničce Spielberg nechával představit svět dinosaurů, tady nás spíš pouští do souboje s těmi "méně přátelskými" :-) Jen jsem měl pocit, že celá část T-rexe v New Yorku vykrádá tak trochu King Konga.

Scary Movie 4 (2006)

Po slušné trojce určitě zklamání a posun kvality dolů. Na druhou stranu je to ale stále lepší než Disaster movie..

Toulavý pes (1949)

Velmi, velmi solidní krimi, která ve své době musela být dost velkým hitem. Jediné, co mi brání v nejvyšším hodnocení je vlastně jen to, že jsem propásl první čtvrthodinu. Moc se mi líbila klasická oldschoolová atmosféra, kdy i zločinci mají ještě nějaké zábrany a hlavní hrdina Murakami dělá i to, co mu říká jeho svědomí a nejen svou práci policisty. Je tu sice trochu málo děje na celovečerní film, ale vynahrazuje to fakt, že film není tak pomalu plynoucí jako většina Kurosawových děl.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Konečně jsem si našel čas a podíval se na (zatím) posledního Indiho. Ze začátku jsem byl skoro nadšen, vytknout by se dala snad jen smrt Indiho otce, což mi přišlo jako škoda, měli mu imho nechat cameo. Taky trochu škoda, že se film nezmíní ani slovem o Willie, kterou v chrámu zkázy hrála Cate Capshaw. Milostný trojúhelník by to byl nepochybně zajímavý :-) Dál už to bylo rozporuplnější, logika se moc nebrala, nicméně pořád to byla jízda a třeba honička džunglí byla skvělá. Horší už to ale s koncem. Jednak film v něm vykrádá, co se dá: pozor spoilery-třeba motiv mimozemské civilizace, kterou uctívali Mayové už tu byl sice otřesném, ale přesto tímto originálním Avp - mimochodem toto odhalení tu byla také jediná zajímavá scéna, ale to sem nepatří, závěrečný odlet ufo zas vypadá jako kdyby vzatý přes kopírák od filmu Akta X, smrt Maca zas vypadá skoro na chlup stejně jako Bernieho z Mumie a určitě by se dalo najít mnohem více. Nicméně symbolické předání žezla mladší generaci v podání Shii LaBeoufa se jakž takž podařilo, i když se mi zdá, že jeho postava přecejen dostala málo prostoru, ale to se u těchto filmů dá opominout.

Probuzení (2007)

Překvapivě ne tak špatné, jak jsem se obával. Christensen, který nění zrovna můj oblíbenec, není zas tak špatný jak jsem se bál a hlavně zvraty nejsou zas tak špatné. Sice jsem neviděl prvních 30 minut, ale i přesto se mi příběh dostal pod kůži a na postavách (hlavně na Clayovi a jeho matce) mi docela i záleželo, což už se mi u podobného filmu, zvláště potom, co jsem propásl začátek, už dlouho nestalo. Možná dokonce, po příštím zhlédnutí zvýším hodnocení jěště o jednu hvězdičku

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Velice příjemný, romanticko-fantastický film, který se zároveň dokáže vyhnout kýči a přílišnému sentimentu. Brad Pitt mě mile překvapil a ukázal že umí hrát i něco jiného než jen namakané borečky jako třeba ve Troji. (byť už Babel ukázal, že nějaký ten talent má). Trochu mi ale přišla mdlá nebo ještě spíš nevýrazná Cate Blanchetová, ale je fakt, že to bylo i tím, že její postava není tak zajímavá, jako Button. Taky celé vyprávění v nemocnici mi přišlo trochu nešťastně zvolené a jeho pointa na mě tak nezapůsobila. Škoda, je to skvělý film, ale na plné hodnocení u mě nemá.

Příští stanice Greenwich Village (1976)

Nemůžu si pomoct, ale u tohohle filmu jsem se strašně nudil. Celkem se tam nic neděje, herci jsou mdlí a tak nějak mi to připadá jako naprosto marný film. Podruhé už bych ho nesledoval.

Tropická bouře (2008)

Ze začátku (prvních 15 min) to bylo na pět hvězdiček, pak ale jde úroveň dolů. V podstatě jsem se nudil až do závěrečné akční scény, která sice byla povedená, nicméně už to nezachránila. Škoda, film měl vysoký potenciál. PS: Jack Black i Tom Cruise mi připadali trapní, jejich výstupy se mi vůbec nelíbily. Hlavně Black ve filmu nemá jedinou dobrou hlášku.

Jede, jede poštovský panáček (1949)

Nevím, ale já jsem se u téhle grotesky moc nebavil. Je hlavně rozvleklá a místy Tati vykrádá svoje jiná dílka. Proti třeba Chaplinovi je to slabota.