Nezvratný osud (2000)

Rozhodně mnohem lepší horor než jsou Vřískot, Tajemství loňského léta nebo dokonce Texaský masakr motorovou pilou, hlavně ze začátku funguje všechno, jak má a i později jsou úmrtí docela povedená. Bohužel se později z filmu vytrácí originalita a závěr je již dosti předvídatelný. Pořád se mi ale líbí abstraktní vraždící smrt víc než nějaké pako s nožem,hákem případně morovkou. Ke čtyřem hvězdičkám to u mě nemá daleko.

Nezvratný osud 3 (2006)

Oproti minulým dvěma dílům je tu znatelný pokles, ale pořád se na to dívat ještě jakž takž dá. To, co se mi líbilo na minulých dílech, tedy že čloověk fandil postavám a to i těm menším, o kterých si můžete být jisti, že zemřou, tu neplatí. Po dost dlouhém a až zdlouhavém začátku se rozjíždí kolotoč dosti bizarních úmrtí, u kterých se autoři nepochybně velmi bavili. ALespoň mě to ale nebavilo skoro vůbec, místo alespoň minimálního seznámení s hrdiny (uznávám jsme v hororu, takže tady nejsem tak přísný) většina postav má jednu scénu, ve které umře a hlavní dvojce má sice pár rádoby citlivých keců, ale ve skutečnosti to jsou jen projevy zoufalství od scénáristy. Jakákoli byť minimální chemie mezi nimi vůbec nefunguje a jejich herecké výkony jsou žalostné a neherecké, že bych to lépe zvládl i já. Abych nebyl jen kritický, tak je tu věc, kterou musím pochválit, líbil se mi otevřený konec, který sice nechává dost jasně prostor pro další pokračování, ale je IMHO skutečně povedený. Nechci to prozradit, takže jen naznačím, že tu půjde o další předtuchu, ale to už asi tušíte.

Než se setmí (2000)

Mám takový pocit, že tenhle film zůstane nepochopený.... a musím pochválit skvělého Bardema. Depp je ve svojí miniroli trapný.

Noc na Karlštejně (1973)

Tenhle muzikál jsem nikdy neměl moc rád. Herecké výkony jsou průměrné a děj je mizerný. Ovšem písničky slušné..

Noe (2014)

Vůbec ne tak špatný film, jak si řada místních asi myslí. Je to z mé strany tak na 70%, ale schválně hodnocení zaokrouhluji nahoru. Biblické motivy (i ty skryté) jsou fajn, postavy jsou překvapivě zajímavě psychologicky vykresleny, archetypální charaktery mají hloubku. Vadili mi ale trochu andělé - kamenní obři (ti se v původním příběhu vzali kde??) a také, nemůžu si to odpustit, mi na konci zůstala otázka, jak se budou z jediné rodiny množit lidé dál - nechtěl bych si představit nějaký incest... to je ale asi spíš problém předlohy než samotného filmu ;-)

Ocelový orel (1986)

Průměrný, spíš podprůměrný akční film o rebelovi, který to všem na konci natře. Plno klišé, několik vyložených chyb, potěší snad jen záporák David Suchet.

Odpadlík (1992) (seriál)

Když jsem byl menší, tak jsem tenhle seriál miloval. Má jakousi atmosféru a hezkou Kathleen Kinmont.

Odpíchnout se (1999)

Dost dlouho mi film připadal o ničem a bez děje. V závěru jsem však pochopil, jak na hluboký a hlavně skutečný tenhle film je. Postavy jsem si postupně oblíbil a při scéně na rybníku jsem Paulovi držel palce. Vůbec Liev Schreiber mě překvapil, kromě několika svých nevýrazných postav a záporáka ve Wolverinovi ukázal, že uní i hrát.

Odplata (1999)

Silně průměrný místy až příliš brutální film.

Okno do ložnice (1987)

Když jsem se na tenhle film díval, skoro se mi chtělo spát. Velice rychle mě ale probral. Celé vyprávění má hlavu i patu, Guttenberg nepůsobí jako Mahoney, vypadá pořád sice jako spíš kluk, ale, možná i proto jeho postava je stále sympatická. Nejvíc se mi ale líbil příběh, který se scénářům skutečně povedl. Hrdinovi a jeho druhé přítelkyni jsem skutečně fandil a to už se mi dlouho nestalo. Jediné, co se mi trochu nelíbilo, byl takový nevýrazný vrah, který nevypadal na toho správného psychopata, ze kterého jde strach. Ale i přesto bych těch 90 % dal.