Pěst Ježíšova (2012)

Nepopírám, že to je originální a má to v sobě jistou (zvrácenou) zábavnost, ale je to ptákovina až na ntou. Autor zjevně chtěl pobouřit co nejvíce lidí a vyprovokovat druhou skupinu, aby mu přispěla na celovečerní film (a aby se stal bohatším). Nenudí to, ale zas tak to nebaví a nepochopitelné krávoviny (př. kovbojové) se jen kupí. Přemýšlím, jak daleko asi zajdou nejrůznější "nezávislí umělci". Počítám, že brzy uvidíme film Ježíš, Jidáš, Máří Magdalena a učedníci o(b)jíždí Jeruzalém. Jen nechci vidět, co tam bude dělat Lazar a už vůbec ne, jak bude vypadat neposkvrněné početí...

Philadelphia (1993)

Velice patetický film, který mě nějak minul. Hanksova postava hraje na city až příliš a vývoj Washingtonovy je celkem předvídatelný a očekávatelný. Myslím, že je to hodně přeceňovaný film. Není špatný, ale ani zas nějak úžasný.

Pianista (2002)

Velice, velice působivý film. Jeden z mála, který ukazuje utrpení židů (tedy hlavně Wladka Szpielmana)naturalisticky a přitom není, jak bych to vyjádřil, kýčem, který prostě jen zobrazuje Němce jako bezcharakterní a židy jako kladné. Je to zvláštní, ale kapitán Wilm Hosenfeld v podání Thomase Kretschmana mi připadá jako jedna z nejkladnějších a nejsympatičtějších postav, jaké jsem kdy viděl a scéna, kdy mu Wladek hraje na piáno je pro změnu jednou z nejpůsobivějších, které jsem kdy zhlédl. Uznávám, že film je možná trochu zdlouhavý, ale skvělý výkon Brodyho a třeba i závěr, který pochopitelně neprozradím, ale připadá mi dost výstižný, to napravují a já proto neváhám s nejvyšším hodnocením. Souhlasím tady s tím názorem, že tohle by se mělo vysílat mladším generacím (kam se stále počítám) a hlavně neonacistům bych takové filmy dal jako povinné, i když pochybuju, že by to nějak pomohlo...

Pink Floyd: The Wall (1982)

Oproti filmům od Beatles mně to zas tak úžasné nepřipadlo..

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Slabější než první díl, přesto ještě slušná zábava, i když to má až příliš dlouhou stopáž. Depp je tradičně dobrý, z ostatních nikdo už tak nevyniká. Je tu několik celkem zbytečných scén (ostrov lidoopů), několik nepochopitelných scén (zničení několika lodí za celý film mi přišlo zbytečné) a další chybky by se daly taky najít, např. slizští námořníci připomínají až příliš kostlivce z jedničky, že by nedostatek invence?

Plán 9 (1959) odpad!

Tolik nesmyslů a logických děr se jen tak nevidí. hlavně to ale byla pěkná nuda a to se neodpouští!

Podivné dědictví (1972)

Asi jsem se zbláznil, ale tohle je pro mě nejlepší film s Hillem a jeden z nejoblíbenějších filmů mého táty

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Velice příjemný, romanticko-fantastický film, který se zároveň dokáže vyhnout kýči a přílišnému sentimentu. Brad Pitt mě mile překvapil a ukázal že umí hrát i něco jiného než jen namakané borečky jako třeba ve Troji. (byť už Babel ukázal, že nějaký ten talent má). Trochu mi ale přišla mdlá nebo ještě spíš nevýrazná Cate Blanchetová, ale je fakt, že to bylo i tím, že její postava není tak zajímavá, jako Button. Taky celé vyprávění v nemocnici mi přišlo trochu nešťastně zvolené a jeho pointa na mě tak nezapůsobila. Škoda, je to skvělý film, ale na plné hodnocení u mě nemá.