Zdrojový kód (2011)

Svižné, svěží, mrazivé. Akční sci-fi bez velkolepých efektů o tom jak žít, jak umřít a co když se to zacyklí.

10 000 př. n. l. (2008)

Průměrný scénář a efekty v příjemné výpravě a netradičním prostředí. Pohádková mozaika tvoří roztomilý celek s kterým se nedá argumentovat.

Správci osudu (2011)

Romantika na úrovni, navíc psaná podle Phillipa K. Dicka. Velmi zdařilé.

Nevědomí (2013)

Komorní velkofilmové sci-fi. Decentně nádherný vizuál a pár herců podpořené obrovským budgetem na efekty, vytvářejí holywoodskou podívanou, která v moři blockbusterů určitě příjemně překvapí.

U Konce světa (2013)

Simon Pegg ve své nejlepší formě. Aneb jak pivo, nedospělost a chuť pařit přemohlo civilizaci.

Tiché místo na venkově (1968)

Famózní, filmové, pravdivé. Filmařský skvost, ať už výpravou, herci nebo režií.

O koních a lidech (2013)

Island nezklame. Údolí nikoho - prázdná země a prázdní lidé, plní pouze závisti a nenávisti, potkávajíce se pouze na pohřbech. Bezútěšnost lidí je pozorována koňmi v tragikomických epizodách, které dopadají špatně jak pro jedny, tak pro druhé a romantické láska kvete mezi traktory.

Dělnická třída jde do ráje (1971)

Reakcionářský fašistický film, alespoň tehdejšíma očima. Nadsázka o dělnících, jací skutečně jsou. ;)

Jsem tvůj (2014)

Romantická tragikomedie o trojúhelníku složeném ze dvou můžu a jedné ženy, tří pekařů a jednoho gaye. Střízlík bez domova je"zakoupen" belgickým pekařem aby s ním sdílel lože i pekařský vál na malém městě, avšak ten si není jist co všechno je kvůli domovu ochoten obětovat, změnit a zatajit.

Rozloučení (2014)

Paráda. I když jsem se úplně nedokázal ztotožnit s hlavní postavou, tak mě fascinovalo budování napětí v prvním 50 minutovém (!) záběru, který se neustále přibližuje a místnost se stává menší a stísněnější, zatímco dvě kamarádky přechází od hospodského tlachání k temným tajemstvím z minulosti. Závěrečná vizuální freska beze slov o noci katarze to jenom umocňuje. Herecky a filmově brilantní. Kdybych byl žena dám za 5*