Millerovi na tripu (2013)

Vtipné a neokoukané. Jako vždy ovšem český "hustě huličský" překlad názvu opět nějakou dobu odrazoval. :) Ale po dlouhé době nenáročná komedie která potěší.

Raubíř Ralf (2012)

Příjemné, ale přeplácané. Šlo z toho vytřískat mnohem víc.

Kamčatka (2013)

Moc přesvědčivé a dobře natočené. Režisér je sympaťák a je vidět, že nezávislý film je pro něj možnsot, jít si za svým. Na KVIFF bohužel trošku tuctové téma, ale tento film by jistě neměl zapadnout.

Houston (2013)

Utahané a upocené. Stejně jako hlavní hrdina, který nedokáže být ani pořádný alkoholik, loser, byznysmen či cokoliv jiného. Poslech motivačních cédéček v autě vytváří s hlavním hrdinou střípek moderního muže, z které se taky zapotíte.

Místo v nebi (2013)

Úsměvný námět v drsném prostředí rodícího se Izraele. Vztah generála se synem, ženou a jednotkou je přesvědčivě vytvořen a na pozadí poměrně jasného příběhu se rodí mnoho subtilních otázek, ať už morálních anebo reálných.

Sezóna nosorožců (2012)

Zajímavě vystavěný film, který je poskládán ze vzpomínek, básní a záblesků. Škoda, že výsledný celek, není tak přesvědčivý jako by s takovými herci a scénářem mohl být.

Chvíle setkání (2013)

Jeden den v Paříži, který si užijete a on vám pak uteče.

Tore tančí (2013)

Zlý film na který se nehezky kouká. Novodobý Job však v prostředí zahrádkářské kolonie otevírá tabuizované téma dnešních dnů - zda je víra slabost, těch co se bojí smrti, anebo síla těch, kteří věří jak správně žít a jsou za to ochotni položit život.

Hodiny harmonie (2013)

Syrové, překvapivé, lidské. Přesně to, co jsem čekal od filmu z Kazachstánu. :)

Jednou musíš jít (2013)

Krásně zpracované téma víry narušované narušeným scénářem, který nepřesvědčí. Talent režisér má, ale ještě ho tají.