Ptáče (2013)

Pěkně zahrané, studené nic.

Smutný pach masa (2013)

Film je křehká věda, kde je potřeba si uvědomit subjektivní priority. U tohohle filmu tvrdím, že nudný film, nemusí být hned špatný. A odvážný film nemusí být hned dobrý.

Velmistr (2013)

Pokud na tento film nahlížíte jako na poetický film okořeněný dvěma kung fu scénami, tak vás příjemně překvapí. Heros Yip Man však nutí být spíše vnímán jako kung fu nářez okořeněný poetikou a v tom zaostává za celou vlnou čínského filmu, jak poetických, tak i dřívějších zpracování stejného tématu.

František z Assisi (1966)

Perfektně zpracovaná freska, kde je František obyčejný člověk, který se stane svatým "proti své vůli".

Ať žije svoboda (2013)

Toni Servillo je opravdu Pan Herec a s režisérem našli vzácný recept na komedii, která vyvolá smích, ale drží se v rámci dramatického filmu, vkusu a lidskosti. Politické narážky jsou výborně přenositelné na všechny země a souznění s hlavní postavou je tak autentické.

Past na rodiče (1998)

Definice rodinného filmu. Prostě boží.

Velký Gatsby (2013)

Nuda, Anna Karenina v jiném kabátu. Pozlátko přebíjející téma, nezařazenost v době, hudbě a morálce, ale výborní Maguire a DiCaprion.

Star Trek (2009)

Velkofilm jakých už moc není. I když jsem nikdy Trekkie nebyl, tak tohle mě uchvátilo. Pět hvězd nedám jen proto, že jsem již velkofilmů přesycen.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Skvělý Gosling nedostal příliš nápaditou roli, ale přesto jeho postavička vytváří nápaditou komedii, plnou opravdového humoru. Škoda těch klišé.

Tatínkova sláva (1990)

Krásný film, který vás přenese do bezstarostného dětství, které jste nikdy neměli. Citlivě natočené, barevné, provoněné.