Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Postavy od prvního dílu prorostly dějem a příběh pokračuje po své lince. Martin Freeman s Benedictem Cumberbatchem tvoří skvělou dvojici nejen v Sherlockovi !

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Výborný film. Patří k těm, které , když jim dáte příležitost dokážou úplně změnit vaše prožívání.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Dobrodružství pokračuje založené na jednoduchém příběhu, který je poměrně slabě rozehranou snůškou efektů a překvapení. Nicméně toto už tu bylo x-krát... Třeba to nabere jiný směr a dokáží zaujmout diváka. Postavy se začínají vykreslovat i o něco složitěji, ale pořád to považuji za promrhaný potenciál.. Mohlo to být mnohem lepší !! :)

Půlnoc v Paříži (2011)

Výlet do minulosti je zajímavým pokusem popsat lidskou touhu žít jindy a jinde, protože tam by byl život jistě lepší. Myšlenka dobře zpracovaná - dokonce i s lehkým přesahem do řešení, kdy pojem přítomnosti je naléhavý v každé době a lidé jsou vlastně pořád stejní. Podbarvení populárními výstupy slavných umělců pohladí ego, což je u filmu vždycky plus. Nicméně to bylo vše. 90 minut na toto téma je asi o 45 minut delší než jsem ochoten tak jednoduché myšlence věnovat. Když k tomu přičtu že kontrast očekávání a zklamání u role slečny McAdams - frustrace narůstala. Celkově je problémem filmu rychlost, se kterou Owen Wilson žmoulá svá slova (vlastně za celou dobu filmu hraje roli jen jakéhosi nic neříkajícího leitmotivu, o kterém ten film vůbec není - za mě bohudíky, nemám ho rád, ale...)

Ve stínu (2012)

Myslím, že to není jenom exkurze do srdcí lidí žijících v minulosti. I dnešní doba je schopna zřeknout se lidí, kteří jsou tak jako Hakl stateční a prudcí v boji za pravdu. Lidé si postupně nechávají vzít ze svých životů to důležité, aniž by to věděli. Je třeba opravdové odvahy vidět zlo a něco s tím udělat.

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

Lepší tři hvězdy za skvělé výkony herců - nicméně anglická verze z roku 2001 je pro mě mnohem poutavější...

Hunger Games (2012)

Musím ocenit velice zajímavou atmosféru, kterou vyvolalo prostředí, na které nejsou lidé zvyklí?

Charlie Bartlett (2007)

Toho je film o chlapci jménem Charlie Bartlett. Svého jména si velmi cenní - možná proto, že je trochu narcis - a možná proto, že je trochu narcis si otevře na záchodcích na střední škole, kam k němu chodí studenti na psychologické poradenství. Má ale i svůj život - jednak poznat že je jenom dítě, aby žil takový život a jednak se prokousat vztahem s ředitelovou dcerou. Je to romantická komedie ze série highschoolových nakopávaček. Výborná hudba a super režije... prostě miluji tento film :)