Černobílý svět (2011)

Opravdu dobrý film, který ukazuje, že lidskost není většinou v tom, co očekává společnost okolo. Slečna Skeeter se postavila ostatním a zavinila si odsouzení. Není to však to jediné co si zavinila - kromě odsouzení od amorálních "kamarádek", které jsou ovládány (do absurdních důsledků dovedenými) předsudky, získala přátelství žen, které se zabývají opravdovým mateřstvím pro mladé dívky a chlapce. V té překvapivě nedávné době se mění dějiny amerických dětí, které přestávají být citově zaostalé a jejich biologičtí rodiče se mohou stát i opravdovými rodiči. Nakonec Skeeter sklidila zásluhy za mnoho, jak už to u odvážných, pravdou motivovaných činů bývá.

(K)lamač srdcí (2010)

Hezká láska ke konci kazí poněkud úžasnou jízdu podvodů a skvělých scén, kdy mladý Francouz Alex vyvolává plačtivé scény, které mají ženy odlákat od mužů, kteří nejsou (podle zadavatelů objednávky) "ti praví". Jako každý film, kde psychologie slouží profíkům na sto procent, i tento film je výjimečným. Pokud se na to někdy budete dívat a případně si i lámat hlavu co to je, že něco té Vanesse Paradis chybí, tak mi jistě dáte za pravdu, když vám prozradím, že je to obrovská mezera mezi předními horními řezáky :)

Návrat do budoucnosti (1985)

Martyho dobrý výkon ne příliš sympatického kluka (možná můj táta se tak mohl chovat xD) - zajímavé sleduji to zase o generaci dál, než je Marty ve filmu. Líbilo se mi to ale - bylo to dost bláznivé a senzační, jak to šlo. Výborný starší film :)

Kung Fu Panda 2 (2011)

Parádní akční sranda jako v jedničce - och, jak já mám rád animáče xD

Jeden den (2011)

Rozhodně jsem se nenudil (Jim Sturgess konečně hraje). Příběh dvojice, která vždycky byla dvojice (tedy od pomaturitního večírku), až do konce. Ze začátku se nedalo ani věřit, že se ti dva mohou dát dohromady - Dexter měl v sobě tolik pýchy a blbosti, že bylo třeba počkat na jeho pád, aby mohl znovu vyrůst k Emmě. Jednoho jsem si všimnul - když ti dva nebyli spolu - vedli oba směšný (ne)život. Tento film je určitě o tom, že uvědomit si, co chceme (doopravdy) je také to, co nás činí šťastnými - poznáme to podle toho, že je to dobré - v tom nejvyšším slova smyslu.

Dveře dokořán (2006)

Film, kde je Jude Law divný, Julitte Binoche klasická a konec dobrý. Jsem rád, že jsem zase někdy mohl vidět příběh, kde se život ukazuje, jak by měl být. Zlo, které je pácháno a kterému se člověk nevyhne napravené dobrem tak dokonale, že je vše lepší, než předtím. Oba Dr. Watsonové jsou skvělí ! :)

Vějíř lady Windermerové (2004)

Není to velké dílo, ale hraje si na to, že zná spoustu složitých společenských pravidel a zákonitostí, ze kterých se mi vždycky hrozně točila hlava a nikdy jsem v tom nebyl dobrý - asi nikdy nebudu, protože trapasy si ušetřuji neustále :) Každopádně je to pohodová komedie, která plyne jako voda a brouká si jako Francouz, co si vykračuje po bouleváru. Pusť si to :)

Rocky III (1982)

Ty filmy mají všechny stejný scénář ! :) Nicméně mě to pořád baví.

Strom života (2011)

Myslím, že není jednoduché natočit takový film. Je to něco jiného, než co můžeme vidět každý týden v kině. Originalita se zde nechává znát - ale to rozhodně nestačí. Další předností je skvělá interpretace vztahů, které probíhají v domě. Je na nich krásně vidět, že jsou paradoxní a i když třeba převažuje negativní chování otce - nakonce ho mají rádi (tedy stejný konec, kdyby se choval jako dobrý otec). Čím to je ? Toto není jediná otázka...film je otázek plný, ať už jde o nejzákladnější filozofické otázky - proč tu jsme, proč nás Bůh miluje, proč si nevystačil sám a stvořil nás... Jsou tam pasáže, kdy člověk v tiché pokoře (nebo nudě - vždycky přijde na to !) naslouchá otázkám a nechá probíhat svou představivost krásnými obrazy, které přímo z obrazovky neodpovídají, ale umožňují, aby si pozorný divák odpovídal sám ve své duši. Dostává se do hlubších míst naší duše a koncentrovaného dráždí :). Uvolněná (ne pohodová) atmosféra a vážná existenciální témata je to, co film postuluje.