Betlémské světlo (2022)

Nevím čím to je ale většina špatných hodnocení je plná "nesouvislých linií.. dějových souvilostí... nedrží pohromadě... minimum zábavy..."a jiných blábolů. Kdekdo je tam odborník co "kdyby chtěl" dostane 4 oskary každý rok levou zadní. Víte co, jděte do prdele. Dialogy jsou parádní na rozdíl od 90% jiných filmů kde tvoří jen vatu pro méně chápavé kdyby nepochopily obsah. Je tam docela dost hezkých a vtipných věcí jen ne vše každý pochopí, nebo třeba ne na první shlédnutí. Třeba když Zdeněk sedí na záchodě a z rádia se ozve. "...jsme rádi že začínáte svůj den sraním radiožurnálem." Jen jeden příklad. Řekl bych že velice chytře je tady používána čeština ve spojení s obrazem který pak změní význam. Není to žádný akční film a není tady 140 mrtvých do uplynutí úvodních titulků, ani to není kameňák aby každá věta byla vtipem i za cenu že to není vtipné. Je to klidný vtipný film a nepotřebuji pro něj žádnou škatulku jestli to je komedie nebo není. Je to prostě film Betlémské světlo, který si rád klidně zase znova pustím, protože svojí poetiku má. A jak jsem Jana Svěráka doposud poněkud ignoroval, myslím že kráčí dobrým směrem.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Knižní předloha stojí za .... proto jsem se na film nijak nehrnul, při představě že autor zároveň psal scénář a dělal režii. Nicméně po jeho shlédnutí bych se zas až tak nepohoršoval, naopak musím Patrika Hartla pochválit, protože mne bavil. Hynek Čermák s Martinem Hofmanem si drží svojí laťku a především Hynek je kouzelný. Kdo mne ale velice mile překvapil je Martin Pechlát kterého jsem doposud vnímal spíše jako inertní postavu bez chuti a zápachu takřka v kterékoliv roly a i tady to zprvu vypadalo že tomu tak bude. Nicméně mne ve finále zcela dostal, protože dokázal zahrát naprosto dokonalý výraz mnoha zcela protichůdných pocitů při oznámení na dalšího dívčího přírůstku do rodiny, kdy z něj přímo sršela odevzdanost, štěstí, zoufalství, panika a nevím co všechno ještě. Opravdu mistrovský kousek. Člověk se musel smát i když mu bylo zároveň postavy líto. :) Další milé překvapení bylo kolik do tohoto "stručného" příběhu dostalo herců. Zřejmě měla vliv vlna Covidová ale bylo to fajn.

Stáří není pro sraby (2022)

Navzdory opravdu slušnému obsazení ať se na mne nikdo nezlobí ale působilo to jako první čtená zkouška. Motiv nikoliv originální, ale v tom to opravdu nebylo. Škoda promrhané příležitosti a času s takovým obsazením. :(

Hledá se rodina (2004) (TV film)

Na Němce... a náhodou mi to přišlo vtipný a s nadhledem docela jsem se pobavil. :) Jen to asi šlo rovnou spojit do jednoho dílu s kapitolama než 8 5minutových dílů.

Marie Terezie - Série 3 (2021) (série)

Připadlo mi že výprava páté části stála tolik co všechny předešlé, nicméně tím asi "dobré" zprávy končí. Časová osa se posouvala dost zmateně bez souvislostí. Skoky v čase postrádali alespoň prolínačku. Hlavně že se půl dílu naznačuje že hetero snad není běžný. Už mně tohle zdůrazňování fakt unavuje a sere. Jinak je to úplně o ničem a neměl jsem ani sílu to dokoukat. Všechny předešlé díly byly naproti tomuto opravdu výborné. Měli raději udělat v klidu další dva díly aby se dějově vešli, nebo se nesnažit pojmout takový časový úsek. Kotek opravdu vyčuhuje a hodně to táhne, i když v tomto díle je to trochu zbytečně utahaný. Takže celkem za mne je to dost katastrofa.

...a bude hůř (2007)

Řekl bych že hodnocení každého uživatele dost odpovídá věku, t.j. jestli tu dobu zažil, a také na které straně barikády vyrůstal.  :) Rozhodně tu dobu vnímám stejně jak je natočená včetně toho černobílého formátu který ten dojem dotváří k dokonalosti.

Šlápni na to (2014)

Nemám rád všechny ty pozérský need for speedy a podobný shity. Ale tohle bylo pěkný. Čtvrtá hvězda za poslední záběr. :)

Národní třída (2019)

Navzdory trochu natahovanému konci, rozhodně nebudu srovnávat a šťourat se v nepodstatných kravinách... Za mne 4 hvězdy protože to rozhodně není hloupý a pátou Altrichterovi za režii kterou zvládl dobře. Těším se na další jeho filmy.

Čističi vesmíru (2021)

Jak píše Tom Hardy výborná sci-fi pohádka.. Já jsem se pobavil ač jsem od toho moc nečekal a navíc za mne osobně představitelka dětské role je kouzelná a zahrála to úplně parádně a na jedničku.