Případ pro zvláštní skupinu (1989) (seriál)

Je to komornější a modernější verze seriálu ´Malý pitaval z velkého města´ (1982), ale má pořád ten pomalejší a staromilský styl. Major Drnek (Josef Somr), Kotek (Jiří Schmitzer) a JUDR. Kateřina Jánská (Tereza Brodská) představují tři generace vyšetřovatelů s různým přístupem a metodami vyšetřování. Vysloveně zbytečným prvkem byly telefonáty sestry Agáty, ale ty snad byly jenom pro rozšíření Kotkovi role.

Red (2010)

´RED´ (Retired Extremely Dangerous) je typická kriminální, akční komedie, jakých už bylo natočeno mnoho. Agentura se z nějakého důvodu snaží zbavit svých bývalých agentů. Agenti tedy musí zjistit důvod a kdo ho vydal. Agenti se postupně zkontaktují, jsou to všechno vysloužilci, někteří už v důchodovém věku. Pro Bruce Willise v roli Franka Mosese je to jedna z mnoha rolí. Ostatní z jeho party si však své akční role zjevně užívají. Všechny role jsou však dost schematické. Všichni jsou nad věcí, nic je nepřekvapí, protože nikomu nevěří. Příjemnou výjimkou je Henry - archivář(Ernest Borgnine), který je mezi těmi profesionály stále ještě lidský. Také Sarah Ross (Mary-Louise Parker) je velmi příjemná postava. Dívka, které se splní sen o cestování, ale způsobem, který nečekala, ale v skrytu duše po něm toužila. Perfektně do party zapadla, i když dělala nováčkovské chyby. Takže i když je to film dost typický pro svou kategorii, dá se v něm najít něco zábavného.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Příběh není nic moc, ale vizuálně je dokonalý. Je vidět, že režisér měl dost času si scény promyslet. Hlavní záporáci jsou zrůdy, kladní hrdinové jsou hezcí, i když možná zvláštní lidé. Pak je tady šedivá masa bídných lidí a škodiči na motorkách, kteří nejsou moc vidět. Chvíle na písku, na blátě, chvíle bojů a napětí mají působivé mizanscény. ['Mad Max' (1979), 'Mad Max 2' (1981), 'Mad Max Beyond Thunderdome' (1985)]

Odebrat z přátel (2014)

Je to vlastně dramatizace pokračování případů, které se objevují na internetu v poslední době často. Kyberšikana neznámých, anonymních lidí může dohnat nešťastného člověka i k sebevraždě. Tento příběh se odehrává rok po smrti Laury Barnsové, která se zastřelila po tom, jako někdo umístil na internet intimní video, když byla opilá po večírku. Neznámý hacker chce přiznání od člověka, který video natočil a zvěřejnil. Celý příběh sledujeme přes obrazovku počítače. Je to také vlastně přehled aplikací, které lidé používají pro počítačovou komunikaci – google, facebook, skype, youtube, spotify, liveleak, instagram, chatroulette. Takže děj je doprovázený spoustou klikání, otevíraní a zavíraní oken aplikací a velká část komunikace je psaná přes zprávy. Ve stylu zpracování je cítit vliv producenta Timura Bekmambetova. Rychlé střihy, syrové záběry násilí, technicky nedokonalé zobrazování přes skype. Příběh je hororem hlavně pro ty, kteří žijí své životy na sociálních sítích.

Miláčku, zvětšil jsem naše dítě (1992)

Ještě jsem neviděla první film ´Honey, I Shrunk the Kids´ (1989). Podle všeho chtěli tvůrci využít jeho úspechu a přišli s opačným efektem. Obrovské dítě, které pořád roste, a jeho milující rodina na cestě do Las Vegas nejsou až tak zábavní.

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (2006) (TV film)

Série s Flynnem Carsenem je pro ty diváky, kteří ještě neviděli Indianu Jonese. Flynn je televizní a je u něj všechno o třídu – o dvě horší. ['The Librarian: Quest for the Spear' (2004), 'The Librarian: The Curse of the Judas Chalice' (2008)]

Nahá pastýřka (1966)

Tuto detektivku mám ráda. Má zajímavé postavy, všechno takové individuality, spíše zahleděné do sebe. Také je dost těžké určit, kdo jsou hlavní postavy. Nakonec jsou do centra vyšetřování okolnostmi dotlačeni kapitán Tronda (Vladimír Menšík), kterému na srdci spíš leží jeho ochotnické divadlo, a pan Felix Pacínek (Bohumil Šmída), mírný recidivista, který chce mít klid od policie, ale svou aktívností se pokaždé do něčeho zaplete. Umění na zámku evokuje vysokou kultúru prostředí, ale když lidské pudy jsou tak nízké...

Měla žlutou stužku (1949)

Americký western, druhý z ´jezdecké trilogie´ spolu s filmy ´Fort Apache´ (1948) a ´Rio Grande´ (1950). Název filmu pochází z vojenské pochodové písničky. Byl to jeden z nejdražších westernů své doby. Natáčel se v Monument Valley. Některé scény vypadají jako obrazy s úžasnými barvami a náladou. Režisér Ford a kameraman Winton Hoch čerpali z díla Frederica Remingtona. Kapitán Nathan Brittles (John Wayne) je jako táta pro své vojáky a také se hodně scén točí kolem jejich vztahů, veselých i vážných. Také proto se chce vyhnout válce s Indiány. Je to další z typických rolí Johna Wayna, ale zase troche jiná svojí náladou. Jeho kapitán má před odchodem z armády, tak je uvolněný, ale pak přichází napětí z nového úkolu, do kterého se mu nechce. Asi přicházím Waynovi na chuť.

Pražské tajemství (1988)

Překombinovaný film pro děti. Více družba než vyšetřování.

Fort Apache (1948)

Americký western, první z ´jezdecké trilogie´ spolu s filmy ´She Wore a Yellow Ribbon´ (1949) a ´Rio Grande´ (1950). Scénář vychází z povídky Jamese Warnera Bellaha ´Massacre´ z roku 1947. Tento film jako jeden z prvních ukazuje kladný pohled na původní americké obyvatele. Do pevnosti Fort Apache přijíždí plukovník Owen Thursday (Henry Fonda) s dcerou Philadelphií (Shirley Temple), která se zamiluje do mladého seržanta Michaela O´Rourkea (John Agar). Plukovník je nešťastný, že byl poslán na hranice, pryč z centra armády. Chce se tady co nejrychleji prosadit, vyhrát bitvu, vysloužit si návrat do civilizace. Jedná příkře a nespravedlivě. Nejvíce naráží rozhodného kapitána Kirbyho Yorka (John Wayne), který zná místní situaci. John Wayne hrá, zatrpklého bývalého generála z Občanské války, jednu ze svých mála nepříjemných úloh. Shirley Temple v jedné z svých posledních filmových rolí a nebyla vůbec špatná. Uvěřitelnější a živější než mnohé její kolegyně té doby.