Lída Baarová (2016)

Tohle stálo 80 milionů? Čeho? Bludišťáků? Neuvěřitelná bída. Loňská Zkáza krásou, ač je to "pouhý" dokument, vítězí nad touhle kýčovitou ubohostí na všech frontách. Adolfa Šafránka jsem rozdejchal, ohnivou prcačku s Josefem taky. Protože! Vrchol filmu je totiž příjezd Lídy a její mamá do Berlína. Tak vymakanou trikovou scénu á la Forrest Gump jsem v životě neviděl. A doufám, že už neuvidím.

Noční můra (2015)

Velice poetický bizár. Malý, nepochopený princ se snaží zachránit anorektickou princeznu před hnusnou obludou s fialovou hlavou za zvuků germánského industriálního techna. Nebo tak něco. Příště prosím méně techna, více industriálu a Kim zpátky do Sonic Youth.

Baby Blues (2008)

Spoiler alert! Tohle je výborná reklama na Barnevernet. Malého Jimmyho už totiž před maminkou nikdo jinej nezachrání.. .Tatínek zlehka pominul, že mu zabila tři sourozence a navíc se těší na nový přírůstek do prořídlé famílie. Kdo by nechtěl mít doma vyschízovanou, vraždící hysterku, že? Titul Filmový Dement Desetiletí mu nevezme ani ten debilní afrostormtrooper ze Star Wars. Tohle je učebnicový příklad toho, jak může zhovadilé finále poslat slušný film do sraček.

Zúčtování (2016)

Maléry pana účetního. V hlavní roli Ben "Leatherface" Affleck. Že to bude pytlovina nehorázná? Nenechte se vysmát, je to dokonalá podívaná! A k vychytanému scénáři stačilo, aby Ben přestal předstírat, že je normální a přiznal svůj autismus. Vidíš Beníku, nikdo ti za to hlavu neutrhne. No, ty snad nikomu taky ne.

Inferno (2016)

Indiana Langdon a pytel virů.

Morgan (2016)

Kdo do poloviny filmu nepozná replikanta je nedovtipný tupoun.

Eien No Zero (2013)

Tak jsme si vespolek pobrečeli, jedno oko nezůstalo suchý. Zavzpomínali jsme na dědečka skoropacifistu, správňáka, vlastence a vzor rodinných ctností. Děda sice za války patřil k té nejhorší jednotce zfanatizovaných, sebevražedných mamrdů, ale kdo je bez chybičky, že? Jeden nejmenovaný člen Hitlerjugend to dotáhl až na Božího náměstka, tak co. Až budu příště ohrnovat rypák nad patosem v americké, nebo sovětskoruské produkci, vzpomenu si na Eien No Zero a nějakou tu hvězdu přidám. Teď už jen aby Němci natočili velkofilm o hrdinném Hanzovi, který se v Eisatzgruppen SS probrečel hromadama mrtvejch Židů až k Moskvě, kde ho nějakej slovanskej půlčlovék poslal presto do Valhaly, No nebude to pecka?

Ben Hur (2016)

Co je tohle za móda? V Holywoodu došly původní scénáře? Zjevně. Takže šílený Timur vyfasoval k přepracování top agitku o Nazarénovi a zhostil se toho se vší digitální vervou. No, a udělal z bible comics. Což je možná inovativní, ale určitě blbé. Film lahodný jako koňský ovar.

Sebevražedný oddíl (2016)

Ach jo. Ayer si vzal za vzor našeho Járu a vytváří tak zvláštní atmosféru plnou svérázného napětí, které je neustále stupňováno pravidelným střídání dvou prvků: prvku očekávání a prvku zklamání. Takže výsledek je typický příklad frustrační kompozice. Těšil jsem se jako Nepřizpůsobiví na dávky a dostal jsem stravenky z Propeska a dva nové poznatky. V jádru každého ultra záporáka dřímá Mirek Dušín (čemuž nevěřím) a Margot na plátně vypadá podstatně lépe, než v regále v Tescu (což je fakt). Ach jo.

Temná strana dveří (2016)

Celkem pohodová pandžábská variace na Pet Sematary. Tady ale indiánské pohřebiště nahrazuje indický chrám. No prostě: JE ZAKÁZÁNO DOTÝKAT SE DRUHÉ STRANY. První zákon.