Machete (2010)

Pánové a dámy z Mountfieldu, kteří obsadili Dannyho do reklamy na svoje nedostižné sekačky, sekáčky a jiné zahradní zhůvěřilosti jsou bezpochyby banda vizionářů s jasným plánem. Vypadá to, že slevy z jejich Kola štěstí nerozdělené Bédou Trávníčkem posílali na konto rovnou panu Rodriguezovi, aby mohl roztočit svoje vlastní kolečka. Což Roberto umí, pokud zrovna nedělá radost svým ratolestem. A protože jsem ani na jednom sekáčku, mačetce, nůžtičkách, ba ani na bazénku(s vypálenou Lindsay Lohan nahoře bez) nezahlédl logo Hitlera našich zahrad, jedná se o nejrafinovanější product placement v dějinách filmu. No nic, půjdu je koupí křovinořezu podpořit, neboť díla Machete kill a Machete kill again se sama asi nezaplatí.

Onibaba (1964)

Jáma. Hluboká a temná. Její kletba přetrvala z dávných časů.....Věru pěkné intro. Okamžitě se mi vybavilo dílo českých klasiků. A chca nechca jsem se pobaveného šklebu nezbavil až do finále, což asi nebyl záměr tvůrců. Pro mě je to prostě " too old, too cold." http://www.youtube.com/watch?v=5o4O1lFHC0M

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010)

Tak zázrak se nekoná. I tohle pokračování trpí takřka všemi neduhy druhých (a dalších) pokračování nečekaně úspěšných filmů, snad komě Slintavky a Nadměrné kučeravosti vlny. Jen pro ukázku jsou to například: Náhrada hlavního hrdiny odpornou sockou(chronické), Nedostatek financí(léčitelné) a Scénáristický průjem(nakažlivé). Ovšem Absence charismatického záporáka je pro tohle pokračování smrtelná. Odporného hnusáka Marlowa nešťastně zesnulého na Aljašce nahradila Lilith(jak původní!), která má sice čtyřky zuby do dvojky huby, ale svým výkonem nevyděsí ani neurotickou čivavu.

Ať vejde ten pravý (2008)

Ne každý současný upír je (až na výjimky) nagelovaná homokláda. Konfrontace malé Eli se svítícím Édou by stála za zpracování. Na Edwardovo vítězství bych ovšem nevsadil ani Verbalovu plenu.

Death Race 2000 (1975)

Už se vám stalo, že jste u prokazatelně debilního filmu hýkali blahem? To zažila asi i paní Spáčilová, jenže to nepřizná, i kdyby jste jí trhali koňmo. Já si nic trhat nenechám a bez mučení se přiznám. Mohl bych totiž přijít o body za likvidaci domova důchodců, nebo přejeté batole. Blitzkrieg Frankenstein!

Svatý Václav (1929)

Celkem chápu dobové nadšení provázející vznik filmu. Holt to svatováclavské milénium se nějak oslavit musí, nejlépe nějakým monstrprojektem, což je v případě výročí z roku 1929 tenhle náš (poslední) němý film. Nově zrekonstruovaná hudba je v pořádku, ale ruku na srdce, tohle je němá truchlohra. Nebo truchlá němohra.

Expendables: Postradatelní (2010)

Když se v kostele Arnold se Sylvestrem špičkujou (No jo, ty si rád hraješ v džungli vs. On chce bejt prezidentem), je to takřka za pět. Takřka. Dostal jsem JEN, přesně to co jsem očekával a překvapil pouze Dolphiho vysmaženej berserker Gunar, od kterého jsem nečekal zhola nic.

Bitva o Hill 60 (2010)

Ostravšti a i mnozi jini chachaři dulni se můžou jít bodnout. Kam se hrabe plnění Husákova plánu na 150%, na fachu australských wombatů ve flanederském bahně roku 1916. Jejich práce byla korunována úspěchem, v podobě do té doby největšího člověkem vytvořeného výbuchu, když nic netušícím Germánům zmizel pod zadkem onen Hill 60, napěchovaný trhavinou. To, že to byla práce naprosto zbytečná a Hunové zbytky kopce opět brzo dobyli, přesně vystihuje povahu války.

Bitva o Passchendaele (2008)

Pokud očekáváte válečná jatka ze zákopů západní fronty, doporučuji vyhledat ony dvě bojové pasáže na Jůtůbě a zbytek s klidným svědomím vynechat. Únavná love story s průsvitným scénářem se vleče hůř, než ta vyčerpávající zákopová válka.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Zavírám knihu a pouštím film, což jsem nikdy v životě takhle rychle za sebou neudělal. Knižní předloha je studená, nebezpečná a neodolatelná jako lahev Absolut vodky a film jí takřka přesně kopíruje. A já se soudruhů v holyvůdu ptám. Co na tom chcete kurva předělávat? .