Al-irhab wal kabab (1993)

Starý ale vtipný film, v ktorého bizarnosti každý ucíti kúsok svojej domoviny a birokracie v nej. Na pozeranie s priateľmi akurát odľahčujúci.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Na tak dlho anticipovaný a mediálne tlačený film bola Alita celkom plochá po dejovej línii. Dá sa povedať, že sa pred očami neodvíjalo nič, čo by som už predtým nevidel. Možno v krajšom šate CGI, hoci aj tá už je všade taká dobrá, že Alita hranicu neprekročila. Čakal som viac. Sklamal som sa.

Alpha Dog (2006)

Bohužiaľ, z môjho pohľadu filmu chýbalo čaro. Všetky scény mi prišli strašne umelé a prehrávané a ak tomu tak je v skutočnosti, ako to bolo znázornené, tak je mi tých drogových dílerov skutočne ľúto. Nazvať hereckú kolekciu v tomto snímku slušnou by bol veľmi slabý výraz, pretože sa tam stretli vychádzajúce hviezdy, ktoré v tomto období naštartovali svoje kariéry veľmi sľubne, spolu s ostrieľanými legendami. Preto nechápem, čo sa na filme tak dovrzalo.

Amazing Spider-Man (2012)

Mne sa nový Spider-man páčil. Veľmi. Bola to stávka na osvedčenú značku, riskantná, no pre mňa dobrá. Nieže by sa mi trilógia s Tobiem Maguirem nepáčila, Andrew Garfield spolu s režisérom Marcom Webbom vniesli spajdímu novú dušu, nový pohľad a ja som si film dostatočne užil. Nebol dokonalý, no mne sa páčil a teším sa na pokračovania. Dokonca aj Emma Stone, ktorá ma zatiaľ nikde nejak extra nepresvedčila, v roli Gwen Stacy bola úplne skvelým výberom, ktorému som sa potešil. Je síce čudné reštartovať Spider-mana tak skoro, no nebolo to zlé. Aspoň pre mňa.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Malo to humor a skvelú grafiku, príbeh tiež nebol zlý, aj keď s trochu trpkou príchuťou, no evidentne si tvorcovia vybrali túto komixovú cestu a treba Petrovi otvoriť dvere v ďalších pokračovaniach, aby to stále nebolo o tom istom. Green Goblin skutočne pôsobí ako goblin, celé je to veľmi chrumkavé a hoci by sa tomu dalo vytknúť pár hluchých miest, je to vcelku lahôdka.

American Honey (2016)

Umelecké, vtiahnutie priamo do deja polodokumentárnou kamerou. Jediným pozitívom asi z mojej strany je, že som pri filme nezaspal. Absolútne proti gustu a nepochopené. Vôbec som sa nechytal. Shia LaBeouf mi prišiel oveľa zaujímavejší, keď hrával v blockbusteroch.

Americký sniper (2014)

Úprimne, nie som veľký obľúbenec amerického patriotizmu a tento snímok je ním taký presiaknutý, až mi je z toho zle. Prevažnú väčšinu som sa nudil a myslím, že sú oveľa zaujímavejšie spravené vojnové filmy, nech sa na mňa nikto nehnevá.

Americký zločin (2007)

Uf, kruté. Brr. Veľmi dobre nakrútený film prešpikovaný drámou a perfektne vygradovaný. Až mi je z toho zle. Trochu ma zmiatla tá scéna, keď Sylvie ušla k svojim rodičom, možno za to ten bodík z hodnotenia dole.

Andělé a démoni (2009)

Čítal som knihu len raz. Dosť dávno. Aj tak som ju považoval za asi najlepšiu od Dana Browna a hoci som si už nepamätal pri filme všetky detaily, som si istý, že som prežíval pri knihe mnohonásobne väčšie napätie než pri filme. Skrátka, myslel som si, že to bude lepší film.

Andělský podíl (2012)

Prečo musí byť škótsky prízvuk v súčasnosti taký populárny? A ešte úplne najsilnejší musí mať hlavný hrdina? Veď sa to nedalo počúvať. Vcelku pekný film, hoci nijak extra výnimočný, dosť jednoducho nalinajkovaný a v pôvodnom znení pre mňa osobne odpudivý.