Street Kings (2008)

Keanu Reeves mi do tohto filmu jednoznačne nezapadol. Považujem ho za skvelého herca, no do pozície policajta, ktorého stvárnil sa mi ho vôbec nedarilo dosadiť. Nezapasoval. Príbeh mal zaujímavé zápletky, no prevedenie mi neprišlo veľmi pôsobivé. Chris Evans na môj vkus tiež nedostal veľa priestoru na to, aby sa prejavil. Plus stále mi to zákulisie Los Angeles-kej polície nejde do hlavy. Príde mi to preexponované.

Šťastlivci (2008)

Na jednu stranu príliš patriotické pre mňa, na druhú som hercom neveril ich armádnu príslušnosť. Obzvlášť Rachel a Michaelovi nie. Viem si oboch predstaviť v lepších úlohách. Nebol to beznádejný pokus, no za srdce ma tento film nechytil.

Nic než pravda (2008)

Zaujímavý námet, no predsa ma film za srdce nechytil. Na to, že je taký rozkúskovaný, nenadobúdam pocit z časového posunu stráveného za mrežami. Nie aspoň taký, aký by som chcel mať. Občas mi niečo prišlo pritiahnuté za vlasy a záverečná pointa mi prišla na um tesne pred samotnou scénou. Tesne, ale predsa.

Králova přízeň (2008)

Hviezdami obsadený, no nie veľmi pútavý historický film, ktorý dokáže aj z Henricha VIII. spraviť svojím spôsobom dobráka a z Natalie a Scarlett poriadne mrchy. Aspoň mne to tak prišlo, každý mohol mať svojich favoritov, no celkové prepojenie mi prišlo príliš kolážovité, až seriálové, kde niektoré epizódy jednoducho chýbali. Určite si viem predstaviť lepšie spracovaný historický snímok.

Tady to musí být (2011)

Tak toto som buď absolútne nepochopil, alebo to išlo niekadiaľ absolútne mimo mňa. Čudné, nudné a tá jedna hviezda je z mojej strany len preto, lebo som to dokázal dopozerať až do konca, aj keď sa sám tomu čudujem.

Raubíř Ralf (2012)

Veľmi príjemný animák, hlboko prepracovaný príbeh, nostalgické prostredie, pekné generačné prelínanie a ukážky počítačovej grafiky v priebehu vekov a množstvo odkazov, z ktorých by som všetky nezachytil ani keby si film pustím 5-krát za sebou. Zaujímavé, nápadité, a odhadujem, že sa to nezaobíde bez pokračovania.

Chuť znovu žít (2012)

Zatrpknutý starec, invalid Morgan odchádza stráviť leto do totálneho amerického zapadákova a zamieša osudmi polky miestnych obyvateľov. Bál som sa tohto snímku, že to bude niečo bezduché, nízkorozpočtové, s kvázi umeleckou hodnotou. S prepracovaným seriálom, zaujímavými dejovými obratmi a charizmou ústredných dvoch postáv ale snímok nabral oveľa hlbší rozmer a páčil sa mi. Bol trochu naivný, povedzme, že rodinne pojatý, ale to v konečnom dôsledku vôbec nie je na škodu.

Movie: The Movie 2V (2013)

O niečo "zmysluplnejšie" oproti jednotke, nadobúda aspoň aký-taký dojem, že ide o jeden film, odhliadnuc od toho ale rovnaká kravina. Matt Damon však stúpol v mojich očiach, keď sa dal nahovoriť na hentaké dve postavy.

Movie: The Movie (2012)

Toto sa hodnotí veľmi ťažko, ako film. Príde mi to ako kvalitne obsadený trailer na film typu "Epic Movie". Našťastie tento nebude nikdy zrealizovaný.

Muž odnikud (2010)

To, že Kórejci robia dobré romantické komédie a drámy, som vedel, sám ich mám vo veľkej obľube. Hutné akčné snímky plné one-on-one súbojov ale poznám skôr z Japonska, Číny, či Thajska, preto ma dosť prekvapilo kvalitné spracovanie tohto žánru z produkcie Južnej Kórei. A prekvapenie to teda bolo naozaj príjemné. Trochu som sa v strede snímku strácal a zároveň ma neuchvátila tá kvázi dojemná pasáž za celkovým vyvrcholením filmu, odhliadnuc od toho to ale bola slušná ázijská "bourne-ovka".