Inkarnace (2016)

Najlepšie dva momenty z filmu začiatok a koniec vďaka perfektne zakomponovanému Sail. Inak dosť veľký shit ktorý celkom pôsobí až do konca len vďaka tomu že ho vyprdol Hollywood, byť to od nizkorozpočtových produkčných firiem s týmto nápadom a prevedením čistý odpad.

Patient Seven (2016)

Zaujímavý poviedkový horor. Niektoré príbehy boli celkom nudné a otrepané ale taký príbeh č. 2 bol super. Ku záveru tak isto zaujímavé. Zo sračkových hororov určite príjemné prekvapenie.

Sedm samurajů (1954)

Videná časovo úmorná rozšírenka (207 min.). Možno aj preto mám celkový dojem taký aký je. Film pôsobil veľmi rozťahano (bol skutočne zbytočne dlhý), veľa času (a v tom aj vidím najväčší rozdiel medzi samurajmi a statočnými) sa venuje psychológii hlavných postáv a vzťahmi medzi nimi. Ku koncu mi prekážala absencia nejakej hlbšej motivácie banditov do ďalších útokov na dedinu kedže bolo evidentné že je to samovražda. Škoda že film nevznikol tak o 10 rokov neskôr. Japonská filmografia začala naberať na obrátkach tak od 60. rokov. Konkrétne filmy o samurajoch boli oveľa silnejšie po 60. rokoch. Inak super film. 80%

Sedm statečných (2016)

Tak ako sa dalo čakať. Slabý remake legendarnej klasiky. Priemerný western, pokiaľ sa opomenie fakt že ide o prepracovaný podklad.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Toto mala byť detská rozprávka na dobrú noc pre 10 ročných maniakov čo osamote v kútiku odrezávajú bábikám hlavy ? Nesedelo mi to ako detský film a pre dospelákov to bolo až príliš detské. To že sa snímok nachádza niekde v strede v neurčite je veľké negatívum. Nemieri na konkretného diváka a to v prípade mainstreamu je dosť prúser. Priemerná, veľa krát až podpirmerná vec ... na pomery Tima Burtona veľká slabota. Už sa tie jeho potrhlé staré veci asi nikdy nevrátia a evidentne sa z neho stál otrok produkčných spoločností. Jediná veľká výhoda celého filmu bol Samuel L. Jackson s jeho weird lookom a úžasnými replikami.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Vynikajúce ! Tlieskam. Takto majú vyzerať filmy a dupľom pokračovania úspešných filmov. Dvojka pretčila jednotku. Z pouličnej vojny medzi elitnou jednotkou BOPE a drogovými dealermi sa stala drsná, vyzrelá kriminálka o vysokej korupcii a vraždách nariadených od najvyšších politických hláv v meste. Jednoznačne so Suburrov, Durak(om), Pusherom najlepší film aký som za rok 2016 zhliadol. 90%

Tábor 14 (2012)

Videná 104 minútová nezostríhaná verzia ... Veľmi jedinečný, mrazivý a vzácny dokument. Mrazilo ma hlavne pri výpovediach bývalych strážčov táborov s ich cynickými výrazmi ktorí sa dnes bez povšimnutia prebiehajú medzi ľuďmi na juhu. Škoda že sa o tejto krajine nevie dodnes viac.

Šinsekai jori (2012) (seriál)

25x25 ... Nie zlé anime, jedná sa o unikát v rámci antiutopistických vecí. No niečo tomu chýbalo. Lepší hlavný hrdina, viac epickosti a asi o 6 - 8 dielov menej (toľko som ich tam zachytil úplne zbytočných v hlavnej línii deja).

Vaxxed: From Cover-Up to Catastrophe (2016) odpad!

Po 1:08 hodine som to vypol. Úplna strata času, totálna nuda, vkuse omielané to isté dookola, bitie sa po hrudi za svoju vlastnú pravdu. Jeden z nepekných fenoménov dnešnej doby, konšpirovanie nad autizmom spôsobeným z povinnej vakcináciie sa na internete širi ako rakovina už dobrých pár rokov. V roku 2032 80% narodených detí autistami ? V dnešnej dobe 1 z 250 detí autista ? (samozrejme len v Amerike) ... basic google = MMR vakcína sa používa i u nás na SVK, sám som ju ako rok a pol staré dieťa dostal, tak isto milióny detí na SK a CZ. Kde sú všetci tí autisti ? Asi ostali v Amerike. Démonizujme farmaceutický priemysel aj naďalej, nejedzme lieki, neočkujme naše deti a umierajme na choroby ktoré tu už desaťročia niesu, znížme priemerný vek o 20 rokov ... pretože jesť lieky zabíja a vakcíny spôsobujú autizmus. 0%