Saltová (2010)

Naprostý průměr žánru- ničím neurazí, ničím nepřekvapí...zápletka je člověku dopředu jasná a nic vás nepřekvapí...zkrátka oddychovka na dlouhé podzimní večery

Avatar (2009)

Tento film musím zhodnotit ze dvou stránek- Pokud se na Avatar dívám čistě z kinematografickýho hlediska, jedná se o další hollywoodskou pohádku (podobnou Titaniku)- dvě postavy z rozdílných světů (zde doslovně) se do sebe zamilují a po určité zápletce všichni víme, jak to vždy skončí. Ano, příběh samotný nás ničím nepřekvapí, ničím neprovokuje. A to nesmím opomenout ani viditelnou ekologickou propagandu (se kterou ovšem souhlasím). Ale přeci jenom zde jde úplně o jiné hledisko- a to o vizuální orgie vygradované 3D technologií. To co jsem v kině zažíval se opravdu ani jinak než orgiemi nazvat nedá. Cameron do posledního detailu vystavěl svět tak fascinující a nádherný, že bych se tam hned z fleku vydal. Opravdu! Všechny ty exotické rostliny, zvířata, vznášející se skály, symbióza domorodců s krajinou. Vše na člověka působí úžasným dojmem a když se pak po promítnutí filmu vydá zpět do našeho světa, nastane i okamžik zklamání. Když o tom pak člověk přemýšlí a obě tyto hlediska spojí v jedno, vyjde z toho nakonec vlastně ideální film- jednoduchý příběh, který alespoň neodvádí pozornost od dokonalé vizuální stránky a člověk si tak jenom může užívat dvě a půl hodinky v jiném, dokonalém světě. Jen tak dál Jamesi, už se těším co nám přineseš příště.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Pro mě dobrá detektivka s parádní atmosférou...nic víc nic míň...určitě ale doporučuji přečíst před shlédnutím knížku (z cykli Milénium od Stiega Larssona)- zkrátka knížka je vždy lepší než film...ale i tak filmek doporučuji

Vlkodlak (2010)

Moc jsem od filmu necekal. Musim se ale priznat, ze na me dychala ta tajemna staroanglicka atmosfera a dokazala me vtahnout do deje. Ano, ten ma sice nekolik slabsich mist, ale celkove to zas tak spatne nedopadlo. A preci jenom z tak ohraneho motivu uz asi ani vice vyzdimat nejde. 55%

Princ z Persie: Písky času (2010)

Povedeny dobrodruzny film s nekolika mouchami, ktere ale clovek promine...koukal jsem na snimek ve vysokem rozliseni a ty scenerie a celkove zvladnute efekty me proste dostali...65/100

Sejmi eso 2 (2010) odpad!

Jedna z nejvetsich hovadin co jsem kdy videl...s kinematografii to nema naprosto nic spolecneho!

Kajínek (2010)

Ani nezklamalo, ani nějak nenadchlo. Každopádně musím uznat, že se jedná o první český thriller ve stylu hollywoodu, opravdu řemeslně zvládnuto! Lepší 3 hvězdy

Prokletý ostrov (2010)

Těšil jsem se na tento film poměrně dlouho a ve finále jsem z toho trochu rozpolcený. Hned od začátku se film chová misteriozně, což se mi velice líbí. Postupem času se tato nálada pro mě trochu ztrácí a nastupuje vyloženě psychologické drama hlavního hrdiny, který bojuje se svými "duchy" z minulosti. A ať hraje Leo opět skvěle, od 2. poloviny filmu mi to přišo pořád stejné a čekal jsem na něco, co mě z té letargie opět probere. A to bohužel přišlo pratkicky až v posledních 3 minutách. Souhlasím s hlasy, že by se Scorsese měl vrátit k mafiánskému tématu, který mu jde nade vše dobře. Ve finále je film zkrátka zklamáním.

Kmotr (1972)

Naprostá klasika, nemá cenu dále rozvádět. Abych se ale přiznal- samotný film je u mě spíše na 4 hvězdy, na knihu zkrátka nemá. Na knihu snad uatím žádný film nedosáhl a Kmotra jsem opravdu cítil po shlédnutí mírné zklamání.

Počátek (2010)

Před chvilkou jsem přišel z kina a jsem úplně plný dojmů. Nebudu nalhávat, že jsem nevěděl jaké má snímek celosvětově hodnocení. Věděl jsem to a proto jsem měl i velké očekávání. A musím říct, že byla do posledního vyplněna. Před deseti lety jsem viděl Matrix a myslel jsem, že už ho jen tak něco nepřekoná. A dnes musím říct- "Král je mrtev, ať žije král" . Pro mě byl Počátek nezapomenutelným zážitkem po všech stránkách- příběhově, obsazením, hudbou, akcí. Myslím, že více si člověk od filmu ani přát nemůže. Jak byl pro mě například po vizuální stránce Avatar, po dramatické stránce Gran Torino, tak Počátek je skloubením všeho- celý film vás nenechá vydechnout a to i přes jeho délku. Vím, že zde bude i spousta kritiků (tak to i má být), ale ze svého hlediska říkám- největší filmový zážitek posledních let a top film tohoto žánru. Christopher Nolan opět nezklamal a Leo zraje jako víno- čím je starší, tím si vybírá stále lepší a lepší filmy. 98%