Avatar (2009)

Když se budete snažit nebýt kritičtí a necháte se unášet, dostanete zážitek na který budete dlouho vzpomínat.

Hledání Země Nezemě (2004)

Jeden z mých nejoblíbenějších. Naposledy jsem ho viděl, když jsem se snažil postavit drink inspirovaný tímto filmem. Koho někdy nenapadlo jaké by to bylo nevyrůst nebo moci se vrátit zpět do doby, kdy jsme byli dětmi, bohužel i když jimi budeme, stejně si nás život najde.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Čekal jsem těžkou citovou vydíračku s příjemným zpracováním a místo toho jsem dostal příjemný snímek zpracovávající dané téma s nadhledem. Filmu se dalo vytknout jen několik detailů, ale na druhou stranu chyběla mu tzv. jiskra. Nemůžu mu ovšem upřít to, že to byl hezky strávený čas.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tak jsem zjevně jedna z výjimek, která není tolik nadšená. Není pravda, že ve filmu se nic nestalo, ale ve filmu se nestalo téměř nic, co by mě nějak vytrhlo ze židle. Přiznám se, že film jsem nebral objektivně. Od začátku jsem se spíše těšil na arénu než na celkový dojem a i proto jsem asi zklamán. V aréně místo nějakého bojování se to bralo hromadně, hopem a nebo bez účasti diváka. Bral jsem to spíše jako pojítko mezi jedničkou a trojkou, které se nás snaží udržet v obraze než něco, co by samostatně fungovalo. PS: Musím ale ještě shlédnout jednou později s otevřenou myslí po tom, co je zde tolik pozitivních ohlasů na pokrok od prvního dílu.

Gatsby (2000) (TV film)

Zatím jsem neviděl původní verzi a nečetl knihu. Tak možná proto mě to tolik dostalo, stejně jako naprostou většinu lidí, co znám. Perfektní mix retra, moderna, místy okořeněný trochou abstrakce, který mě držel, bavil, překvapoval. Příběh poutal, emoce mi připadali tak přesvědčivé, že jsem měl pocit, že stojím mezi postavami a doopravdy se to děje. Jediné, co se mi opravdu nelíbilo jako diváku, bylo jak pan Gatsby dopadl. Ale i z toho jsem měl pocit, že to snímku dodává nějaký neodolatelný nádech.

Nezapomeň na mě (2010)

Jsem kluk a Twilight nesnáším. Na Pattinsona definitivní názor pořád nemám. Po prvním zhlédnutí jsem tomu dal 4*, po třetím má 5*. Když se snažím přijít na tu jednu konkrétní věc, proč jsem to udělal, nevím. Můžu jenom říct, že ho mám rád. Líbí se mi od detailů až po celek. Pokud jste ještě neviděli, tak bych vám doporučil zvážit jaký máte pohled na věci obecně, pokud se na to nedokážete dívat, tak, že tomu nějakým způsobem věříte nebo prožíváte, pak to pro vás bude stupidní záležitost, opačně si to užijete podobně jako já. 94%

Terapie láskou (2012)

Celková kompozice filmů nebyla nijak oslepující, ale za to zajímavá. Bylo to roztomilé, vtipné a chvílemi i příjemně zarážející. Poslední dobou mám problémy koukat na filmy v kuse i pokud jsou velmi kvalitní, ale zde sem neměl potřebu film zbytečně přerušovat. Hodnocení: 73%

Atlas mraků (2012)

Ze začátku zmatenost plynoucí z neustálého přeskakování, která byla postupně přetvořená v (moje) obrovské překvapení tohoto filmového roku. Málokdy se mi stane, že si film užívám tak nekriticky jako zrovna tento snímek a málokdy se mi taktéž stane, že mne film přivede na myšlenku přečíst si i předlohu. Hodnocení: 92%

Rebelka (2012)

Kouzelná pohádka, která ukáže několik velmi vtipných scén, několik u srdce hřejivých a celkově dobrou úrovní v průběhu celého snímku. Osobně musím vyzdvihnout přízvuk v anglickém namluvení, který byl super a vlasy princezny, protože už jen kvůli té hřívě byla úžasná. Hodnocení: 82%

Madagaskar 3 (2012)

Upřímně - čekal jsem propadák, který ohodnotím tak na 35%. Nakonec z toho byl celkově roztomilý snímek s jednou naprosto úžasnou scénou. Ne že by ostatní byly špatný, ale tahle se fakt musí vyzdvihnout a kdo viděl, tak ví jaká. =D Bylo zde dost klišé, ale děti je neznají a já se bavil i tak. Nakonec mi jen chyběla ve finále ta pusa při hrazdě amerikáno. =D České přemluvení nemám rád, ale zde jsem si ho riskl kvůli skvělému českému králi Jelimánovi a jeho věrnému sluhovi, kterému se ovšem nedostalo takového prostoru, jakého jsem si přál. Ale i tak to bylo možná lehce (výjimečně) lepší než v originále. Shrnutí: Většina filmu pěkná a milá, ale maximálně lehounce nadprůměrná. Finále velmi povedené. Děti na to určitě vemte. (Před představením v téměř prázdném kině na představení, kde jsem byl já, dokonce i děcky tančila před plátnem.) Hodnocení: 55%