Bídníci (2012)

Stále čakám na také spracovanie jedného z mojich najmilších románov, z ktorého by som bola tak "pafnutá" ako z neho.Uvedomujem si, že do filmu sa nedá všetko vtesnať,ide o to zvoliť správnu formu.Tejto muzikálovej verzii sa veľa vyčítať nedá, naopak. No nie sú smiešne kritiky, že sa tu veľa spieva? Je to muzikál s krásnymi melódiami, načo slová? Že je tu veľa špiny , blata a sĺz ? Nuž, sú to "bedári", možno ich mohlo byť i viac. Že sa tu netancuje? Skvelý nápad! Nie je to typ príbehu, ktorému by to svedčalo, práveže by ho to strapnilo. Že je kamera blízko tvárí? Takže spevákov treba snímať zo 100 metrov a kašlať na emócie? To som nevedela. Ale zato viem, že títo bedári sú originálni a zároveň neurážajúci predlohu. A sú pre nás-romantikov.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

A podľa mňa Connie tu partu vybrala celkom dobre.Hrdinovia to boli síce vlastne veľmi obyčajní a príbeh jednoduchý, ale aspoň vyniklli kulisy a niektoré detaily. Nič extra, ale bavilo ma to.

Nespoutaný Django (2012)

Skrátiť prechádzku Candylandom a záver, vynechať scény s obnaženou kožou i svalovinou, pridať ešte dva-tri fórky namiesto desenia a bolo by to dokonalé / pre mňa/. I tak výborná záležitosť odporúčaná i Komorou dentistov.

Paralelní světy (2012)

Láska niekomu prevráti svet hore nohami, iný priam horia láskou.A väčšine z nás nestačí pozerať to na filmovom plátne ako sled krásnych obrázkov. Ako video z dovolenky u vášho známeho - fantastické, ale bez osobnej citovej zaangažovanosti zákonite i trochu nezáživné.Presne taký pocit ma sprevádzal celým filmom a stále som čakala na "veľký moment".Úžasnému vizuálu sa vyrovnal len zamilovaný kukuč hlavného hrdinu, a to nestačí.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Škoda, že nám niekto z budúcnosti nemôže doniesť na ukážku zopár filmov , ak by ma bavili aspoň ako tento výlet, dvakrát ma to mrzí. Ale sci-fi je už len to, že vôbec som dnes nevedela, čo chcem a napriek tomu som to presne dostala. Príbeh bol dostatočne zrozumiteľný, postavy príjemne nejednoznačné, drsnosť a romantika vyvážená.Drobné mínusy vymazalo pár fakt úžasných scén nekrvavého charakteru, hlavne kvôli ktorým si filmík ešte neraz pustím.

Bill (2007)

Spoľahlivosť Aarona ma neprekvapuje, ale ako to to decko robí, že každému filmu, kde sa zjaví, musím pridať jednu hviezdu? Nuž čo, baviť sa je produktívne...

O pokladech (2012) (TV film)

Oko i ucho potešené, humor nechýbal, hoci bohužiaľ i ten trápnejší.Snahu režisérovi nemožno uprieť, škoda, že nápady čerpal z viacerých príliš nesúrodých zdrojov. Ale bolo to milé, len sa nemôžem zbaviť pocitu, že to buď malo byť romantickejšie alebo ešte bláznivejšie.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Chválim za odvahu vrátiť sa do Stredozeme a vystaviť sa tým kritike najmä tých, ktorí neveria, že Peter Jackson ju má rád tak ako svoj domov. Chválim za to, že veľkolepé scény nepochovali komornejšie pasáže, a z rozprávky sa nestal akčný film. Jasné, že emocionálne to nemôže byť ako PP, ale ktovie, ešte nás čakajú dve stretnutia a hobiti vedia prekvapiť.

Megamysl (2010)

Je to modré, je to záporne nabité / a celkovo často nabité/, je to dokonca animované, a napriek tomu charizmatické!!! To ma prekvapilo a potešilo najviac. Akcia, humor, hudba takmer / a český dabing úplne / bezchybné.

Skyfall (2012)

James Bond rises.Mne sa to veľmi páčilo, len tá inšpirácia Nolanom bola tak očividná, až ma občas rušila.Úvodným titulkom dávam Oscara, hercom tiež zopár, hudbe, naháňačkám....Celkovo som si to v tej siedmej rade výborne užila.