Red 2 (2013)

Posolstvo filmu ma napĺňa až nezdravým optimizmom.Nezáleží na tom, či ste biely, žltý alebo červený, či muž, či žena, či viac či menej šiši, či mladý alebo dôchodca, rozhodujúce je byť na strane dobra. Samozrejme myšlienka je dôkladne oblečená do zábavného kabátika, podobne ako John Malkovich, ktorý je tu nielen vďaka svojim outfitom najkúzelnejšou postavou. Potvrdzujem i to, že bez lásky, humoru a nadsázky sa nedá žiť. Ba ani zomrieť.

Nevědomí (2013)

Ďaľšie sci-fi, ktoré na mňa bohužiaľ pôsobí chladno a pripomína viacero iných filmov. Vrátane animovaných /"zlá" verzia Evy z WALL-E-ho/.Nechýbali mi akčné scény, nevadilo málo početné obsadenie a opäť sa dobre pozeralo na to živé i počítačové. Kto nevidel, nech ďalej nečíta, čo už nepotrebujem v závere filmu vidieť- hlavne nie klaďasa vezúceho do vesmíru a jeho okolia niečo nebezpečné, väčšinou rádioaktívne, a napriek tomu zachráni seba, ľudstvo, blízke galaxie a dáku modelku, aby si spokojne mohol nasadiť baseballovú čapicu.

Elysium (2013)

Myslím, že viac hviezd a chvály ako District 9 si jednoducho tento príbeh nezaslúži.Áno, na kozmickú stanicu sa dívalo veľmi dobre a pôsobila realisticky a neskutočne lákavo. Bohužiaľ dej bol málo prekvapivý, málo originálny a chýbal mi v ňom moment, ktorý by ma akokoľvek dostal. Oči teda maximálne spokojné,ale srdce a mozog čakali viac.

Osamělý jezdec (2013)

Stárnem a zdá sa, videla som už veľa filmov, ktorých duch dnes ožil na filmovom plátne.Nie som si istá, či to bola pocta, či nedostatok fantázie scenáristov, ale videla som dnes nie len osamelého jazdca a "pirátov",nie len tých, čo boli "vtedy na západe",ale staré grotesky, veľkú vlakovú lúpež, pár kreslených filmov, Mŕtveho muža a niekoľko mužov s maskou vrátane Zorra a Čierneho tulipána.Nebudem to menovať všetko, okrem hrdinov sme si zaspomínali i na známe melódie.Sme už namlsaní , ťažko sa pre nás vymýšľajú nové akcie, nové hlášky, a ja som vďačná za každý zábavný zážitok netrápneho charakteru, naviac doplnený krásnou kulisou obrazovou i zvukovou. Najobľúbenejšia postava - Silver.Najväčšie prekvapenie - "Jana Eyrová" mi nebola nesympatická.

Albert Nobbs (2011)

Po druhom pozretí musím pridať hviezdičku, pretože nie len baby, ale i chlapi si to skrátka za to, čo predviedli, zaslúžia. Celková decentnosť a jemnosť, akou film pôsobil, je dnes vzácna a pre mňa nie nudná, čo už o samotnom príbehu neplatí.Škoda, že sme nepozerali "Huberta" , stavím sa, že emócií i hviezd by sa dostavilo oveľa viac.

Království lesních strážců (2013)

Dvaja detskí diváci vedľa mňa a jeden vo mne sa zhodli na maximálnom hodnotení. Dúfam, že nikdy nenastane deň, keď ma omrzí rozprávkový svet, hoci aj s malými obmenami stokrát videný. S "lisťákmi" to nehrozilo, kľudne by som si ich dobrodružstvá užívala aj oveľa dlhšie, boli dostatočne akčné i romantické. Lietanie je momentálne vo filme "IN", rovnako ako hrdinovia dnešným puberťákom veľmi blízki, veď prečo nie, ja asi tiež...Ale ja by som v lesnom kráľovstve zostala, mne nevadia ani slimáky, ani myšiaci, ba ani netopiere.

Terapie láskou (2012)

Som veľmi sklamaná. Podstatné veci z knižky boli vynechané alebo pozmenené tak, že čaro predlohy sa niekam vytratilo. Vlastne ho prevalcovali kecy. Chýbala mi romantika dvoch zúfalcov a hlavne Total Eclipse of the Heart, bez ktorého bol tanec nudný a nezáživný. A bohužiaľ nie len tanec. Malo to byť jednoducho dojemnejšie, napätejšie a hrdinovia menej normálni, ich traumy som im neuverila / na rozdiel od knihy/.

Iron Man 3 (2013)

Dá sa vôbec natočiť ešte lepší akčný film? To je jediné "negatívum", ktoré ma v súvislosti s posledným "ajroňákom" napadá. VYNIKAJÚCE.

Děsnej doják (2006) odpad!

Prepnuté po 15 minútach na hokej, a to nehrali ani naši, ani vaši, ba ani favoriti.

Green Lantern (2011)

"Sú ľudia, ktorí premýšľajú, a ľudia, ktorí konajú." Tento citát z filmu sa nedal nepoužiť. Autori sú jasne tej druhej sorty, inak by pošanovali zelenú energiu na niečo originálnejšie, vtipnejšie, menej hlúpe, menej ....zbytočné.