Ranhojič (2013)

Dnes je určite jednoduchšie urobiť film, na ktorý sa pekne pozerá než taký, ktorý sa dá aj počúvať.Kupodivu tu vyšlo a nie je veľa vecí, ktoré by sme mohli tvorcom vyčítať. Samozrejme určite sem patrí predvídateľnosť,ale ide predsa o rozprávku a nášmu Aladinovi sa musia plniť priania a musí sa cez všetky dobrodružstvá dotrmácať k happy endu. A to želám všetkým študentom, pacientom, liečiteľom, národom, ...no, skrátka všetkým. Najlepšie nekrvavou cestou a bez opiátov.

Pryč od pece (2013)

Najväčším plusom je dokonalá autenticita, objektívnym mínusom predvídateľnosť deja / našťastie i výborných hereckých výkonov/. Subjektívnym mínusom i depresívna atmosféra a veľká frekvencia písmenka "f" v scenári.

Noe (2014)

Večný boj dobra a zla medzi nami i v nás samotných bol a bude témou večnou, a preto jej spracovanie nevďačnou úlohou. Toto sa mi páčilo, určite nebolo tuctové a na mňa pôsobilo dojímavo a upokojujúco. Aj vďaka hercom, hudbe i magickému Islandu. Film nie je vhodný pre fanatických kresťanov ani ateistov, určite ho budú intenzívnejšie vnímať tí, ktorí vedia vypnúť logiku a vyšponovať zmysly, no a najmä všetci tí, "čo nemajú páru".

Den zrady (2011)

Neverím.Tomu, že je to vo voľbách vlastne tak jednoduché.Že sú všetci tak naivní a médiá všemocné. Neverím tomuto dôvodu samovraždy, je toľko oveľa "rozumnejších". Možno neverím politike ako takej.Alebo nechcem veriť, že práve takáto je.

Grandhotel Budapešť (2014)

Bizarný je nie len film, ale aj pocity, ktoré vo vás vyvoláva. Zrazu by ste chceli celkom nepochopiteľne utekať k observatóriu s krásnou vyhliadkou, alebo si vyvesiť nad krb vzácneho Chlapca s jablkom. Dostanete veľkú chuť na zákusok od Mendla a pristihnete sa pri myšlienke, že by možno nebolo zlé byť starou blondýnou. Tajomstvo prúteného košíka už nebudete chcieť odhaliť, podobne ako obsah istej igelitky.Poviete si, čo by taký Andy Dufresne dal za skvele zorganizovaný útek z väzenia a filmový divák za viac filmov, ktoré pobavia nevtieravým humorom a jednoducho tým, ako živia nádej v dobro, lásku, ľudskosť. A preto je pre mňa tento luxusný hotel a jeho personál 5hviezdičkový.

Špinavý trik (2013)

Hovorte a píšte si, čo chcete, Chrisík to zahral presvedčivo a zároveň decentne ako vždy, a ostatní ani trošku nezaostávali. Bavil ma ten nadhľad a jemný humor, radšej skúmam charaktery a emócie hrdinov než mŕtvoly a zbrane, ktoré by sa v súvislosti s témou mafia, FBI dali očakávať. Potešila ma relatívna obyčajnosť a "nehrdinskosť" príbehu, vďaka ktorej nemôže byť tento film komerčným hitom, zato pre mňa príjemným prekvapením. Ľudskosť u mňa vždy víťazí nad zvlčilosťou.Sorry, Leo.

Láska v hrobě (2012)

Pre mňa veľmi rozporuplné sledovanie, občas až "vytáčacie" a ani sa neviem rozhodnúť, či je to plusom alebo negatívom akéhokoľvek filmu. Konkrétny príbeh ľudí v zúfalej situácii musí fascinovať, ale nedokážem ich ľutovať, neskočím na brblanie o slobode a láske, ktoré je možno sebeklamom, ale skôr výhovorkou lenivých sebeckých ožranov. Vybrali si "slobodne" svoj osud a bohužiaľ vybrali si nesprávne.Sami nič zmeniť nevedeli a pomoc druhých odmietli.

Vlk z Wall Street (2013)

"Veku nemorálnosti" dávam síce o hviezdu viac ako o 20 rokov staršiemu bračekovi, ale len preto, lebo je oveľa zábavnejší a pestrejší, filmovo a hlavne herecky zaujímavejší. Inak mi však hlavne potvrdil, že kapitalizmus so svojimi legálnymi aj ilegálnymi praktikami mi nechutí, podvodníci mi cool neprídu, a najlepšou drogou je jednoznačne návšteva kina!

Thor: Temný svět (2013)

Dávno som sa tak nepobavila a vôbec sa nehanbím za to, ako ma Loki dostal, veď sa mu to takmer podarilo s presilou superhrdinov. Toto je moja predstava dobrodružstva v kine-akcia, nadhľad, humor, štipka romantiky a postava, ktorú môžete súčasne neznášať i jej fandiť, ktorá je nevypočitateľná a samozrejme dobre obsadená.

Hunger Games (2012) odpad!

Tak zvrátené, že ani dvaja a jediní sympaťáci vo filme nemali silu zmenšiť moje znechutenie nad celou tou hlúposťou.