• Rodinný
  • Romantický

Náhradnice (2011)

Jiné, nápadité dílko. Až teď jsem se podíval odkud vlastně - a už chápu - zase neamerické dílko. Diky, Británie!

Bílý Bim, Černé Ucho (1977)

Zprvu poklidně plynoucí film, kde se vlastně nic neděje. Jen příroda a občas nějaké to moudro. Když ale Ivana odvezou do nemocnice, situace se úplně obrátí. Příroda žádná a pořád se něco děje. A člověk by mu z celého srdce přál, aby už našel, aby se už netrápil...

Malé velké zlepšováky (2016) (seriál)

Po prvním dílu: docela zajímavý projekt, který snad i pomůže. Ale pro 5 hvězd mi tam prostě něco chybí. 1. FOŤÁK - jde o zlepšováky. Proto bych ořezal detaily o nemoci a přidal více těch technických. Moc toho o výsledku neřekl. **** // 2. SIGNÁL - to není zlepšovák, prostě použil dostupné řešení. Jen by mě zajímalo, jak to pak vlastně operátor účtuje...? A jaké mají lidi připomínky po čase užívání? ** // 3. PARKINSON - tomu říkám vynález! Akorát opět mi tam chybělo, jestli je funkčnost trvalá. Protože si dokážu představit, že si na to mozek zvykne a... *****

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Už jsem viděl tolikrát, že už vlastně ani nevím, jestli se mi to ještě vůbec líbí. Už mě to naopak spíše nudí a milerád se když je to možné dalšímu shlédnutí vyhnu.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Čas od času si pouštím znovu. Ano, tak lehké je odsoudit člověka na základě zdání... Ale jak málo z nás si dá tu práci a i v běžném životě se zamyslí, jestli je to opravdu takové jaxe zdá? (situace, člověk, realita) Díky Bohu za lidi, kteří si tu práci dají. Tento film je můj oblíbený!

Peklo na talíři (2012) (pořad)

Jo, tak to bylo opravdu drsné. Nicméně jsem rád, že z toho vyšel ještě zajímavější seriál - Jídlo s.r.o.

O podezíravém králi (1989) (TV film)

Perfektní Česká pohádka s výbornými Bočanovou a Štěpánkem. Bez kouzel, bez nestvůr, bez superhrdinů apod. Založená jen na lidských vlastnostech, jako je nenávist a žárlivost, ale také na lásce a důvtipu. Jedna z mých TOP pohádek.

Jídlo, s.r.o. (2014) (pořad)

Každý týden, kdy není zveřejněn nový díl, mi kvůli tomu opadne nálada. Tohle je prostě geniální, brilantní! Na jednu stranu chápu, že některé podniky smutná fakta před natáčením prostě skryjí... Každopádně se i tak člověk dozví, co do sebe vlastně láduje! Nemluvě o tom, že mě hodně zajímá i technická stránka výroby. DĚKUJI ROMANE!

I.Q. (1994)

Trochu zvláštní romantická komedie. Zvláštní, protože se odehrává ve vyšší inteligenční sféře. Aby tomu opravdu dodali šťávu, jedna z hlavních postav byl Albert Einstein. Jinak ale příjemní herci a netradiční pokoukání. Nemůžu než doporučit :)

Milionová bankovka (1954)

Docela zajímavý film o lidských soudech na základě nejprve šatu, později dokonce jen podle zdání. Úplně reálný tento příběh asi není, přesto je v něm velký kus pravdy.