• Rodinný
  • Romantický

Dvanáct do tuctu (2003)

Příjemná komedie na občasné skouknutí. Co chtít víc?

Apollo 13 (1995)

Ač měl film dlouhou stopáž, tak protože se pořád něco dělo, měl jsem na konci dojem, že trval tak hodinku. Akorát mi trochu vadily známé tváře. Přece jen bych v raketě raději neznámé herce, než Forista Gumpa. A v řídícím středisku taktéž. Ale jinak docela příjemné na zkouknutí (ale asi spíše pro technické typy)

Loupež po italsku (2003)

Čistá práce, mrtvola, zlost, pomsta, čistá práce. Abych tomu mohl dát 4 hvězdy, musím každopádně záměrně přehlédnout fakt, že tento film je silně nemorální - nutí nás fandit zlým lidem. Jsou to prach(ne)obyčejní zloději! A pak to dopadá tak, že lidi fandí Kajinkovi. (ať už vraždil nebo ne, svou zlodějinou se téměř chlubí)

Sám doma a bohatý (1994)

Pamatuju si, jak jsem jako malý trnul, jestli ten PC stihne nebo nestihne najít otce :) Každopádně film je docela vyvážený na to, aby se dal nazvat rodinným, a aby se na něj člověk neměl problém za nějaký čas zase podívat.

Mise nový domov (2016) (pořad)

Docela příjemné na skouknutí a v praxi i přínosné. Ale chápu nízké hodnocení - dnes totiž pomoc lidem v nouzi moc nefrčí... No a co, že si Nova nějakou tou reklamou něco vydělá? Podstatné přece je, že díky tomuto několika lidem opravdu zkvalitnili život! Za pár před kamerami projevených emocí mají proměněný domov. Jakoby vyhráli ve sportce. A možná i tady je ten kámen úrazu špatných hodnocení - prostá lidská závist. 1. série - spíše surová, hodně technických detailů 2. série - rodinnější, už se více řeší i rodiny 3. série - změna hlavního dělníka. Taky v poho, ale stejně škoda. __ CELKOVĚ je na jednu stranu třeba pochválit kameru i střih, na stranu druhou se mi ale nelíbí hromady podvodů na diváky. Ony fungují! Ale jsou rušivé pro toho, kdo myslí alespoň trochu technicky...

Sám doma (1990)

Pohodová rodinná oddechovka. Jeden z filmů, kde nevadí ani opakované shlédnutí :)

Může to potkat i vás (1994)

Film, na který se vždycky rád podívám znovu. Kromě toho, že ústřední pár je velmi sympatický, tak mám velmi rád postavy opravdu slušných a férových lidí. A to nejen na oko, ale i když dojde na lámání chleba. Dnes je totiž někdo takový opravdu spíše vzácnost... PS:Nikovi ta role opravdu sedí!

Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu (1993)

Tento díl mám raději než díl první. Tady už je Doloris pozvána do klášterní školy, aby pomohla učit děti, které před sebou údajně nemají budoucnost. A Dol je vtáhne - jak jinak - do zpěvu. Kdyz6 je možnost, vždy se rád podívám znovu. Zpěv mám totiž moc rád...

Sestra v akci (1992)

Když na něj natrefím, rád si dám opáčko, protože ty jejich zpěvy opravdu chytnou za srdce. A vlastní příběh taky není nějak extra přehnaný. Prostě oddechovka k čaji o páté.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Malinko slabší, než když byl ministrem... Ale mnohdy by člověk nepoznal, které díly patří do ministrovské a které do premiérské série.