Pidzey

Pidzey

Martin Dytrych

okres Jičín
Mám rád filmy všeho druhu. Dobré i špatné, jen ne ty hloupé. Obdivuji uživatelé ČSFD u kterých je vidět že filmu opravdu rozumí. .

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 18.5.2019  23:20
    John Wick 3 (2019)

Zaslouží si John Wick svou chválu? Já myslím že jo a bezezbytku. Je to našlapaná akční podívaná, která divákovy nedá vydechnout. Skvěle, přehledně a vtipně natočené akční scény v kterých Keanu dominuje a přitom rány umí rozdat, stejně jako přijmout. Skvělou pasáž tu má i Halle Berry a její konzert se psy. V tomhle díle už se tvůrci ničeho nebojej a šlapou na plyn na plné obrátky. Nejvíce se mi líbilo jak se měnili lokace pro jednotlivé souboje. Ať už to byla bitka v muzeum zbraní, které mě osobně připadla velmi vtipná a drsná zároveň. Nebo následná ve stájích. Vždycky John přicházel ze zajímavými způsoby, jak někomu ublížit. Nejlepší díl série a nejlepší akční série za posledních několik let. Pokud má být čtyřka, tak sem s ní co nejdřív.

• 28.3.2018  17:30

Ano bylo to obrovsky vtipný, hlášky lítali stejnou kadencí jako pěsti nebo stíhačky, ale mnohem víc by to fungovali, kdyby před tím nebylo natočeno asi trilion filmů ve kterých, se hlavní hrdina nějak představil a choval. Ano, postavy by se měli vyvíjet, jenže takovéto chování jak občas předváděl Thor, bych čekal spíše u Deadpoola. Je tu několik milých a vtipných odkazů na staré filmy (Hulk omlátí Thora o zem a Loky zvolá něco ve smyslu. „Teď vidíš jaký to je.“). Thor se jen tak mezi řeči zmíní, že se rozešel s Jane. Přitom kolem ní a jeho lásky k ní se točili oba předchozí filmy. Jsem z toho zmatený. Na jednu stranu se jedná o skvěle fungující komedii a přitom na dost špatného Thora. Přitom tu jsou pasáže, které svou atmosférou i chováním hrdinů připomínají předchozí filmy. Já se na to asi budu muset podívat ještě jednou, abych si byl jistý, že to co jsem viděl, byla skutečně pravda a že to opravdu natočili, protože já tomu nevěřím. Já nemám nic proti vtipům ve vážněji branných filmech(ovšem komiksové filmy nelze brát moc vážně). Co mě vadí nejvíc je, že oni úplně změnili charakter hlavní postavy. Doufám, že v Avengerech bude Thor zase ten vážňák a šaškování nechá na někom jiném. Adepti tam jsou.

• 8.10.2017  21:15

Tenhle film zařazuji do své top z jednoho prostého důvodu. Jako ideálního zástupce mojí velice oblíbené série. Myslím, že právě tenhle díl, i když je vlastně bokovka ostatních Star Wars, si to ze všech nejvíc zaslouží. To proto, že je to dost možná nejpovedenější díl celé dlouhatánské ságy. Komentář k samotnému filmu si časem ještě přidám.

• 7.10.2017  22:46
    Robocop (2014)

Pár dobrých momentů ukazuje, že to mohl být výborný akční nářez. Jenže. První psychologická půlka je zbytečně zdlouhavá a ta druhá akční, zase moc výplachová. Je tu moc fňukání namísto chytání zločinců. Přerod z člověka na polo robota mol být zkrácen tak na půl hodiny a pak mohla být nasazena chytrá detektivně akční záležitost s kratičkými emočními odbočkami. A ten Samueluv proslov na konci s vlající vlajkou byl flusanec do ksichtu všem neameričanům. Viděno bez znalosti původní klasiky.

• 23.9.2017  22:24

Mám s tímhle filmem trochu problém. Na jedné straně skvělé obsazení, skvěle hrající herci v čela s půvabnou Emily a taky zvláštně tíživá atmosféra. Na druhé straně. Málo akce, slabší chemie mezi postavami a občas trochu podivné zvraty. Možná se mi nepovedlo číst mezi řádky, možná je to taky tím, že jsem čekal něco jiného. Rozhodně se jedná o zajímaví film, který dokazuje že Villeneuve má nesporný talent. Jenže já z něho mám rozporuplný pocit. Možná to chce ještě jedno zhlédnutí.

• 16.9.2017  22:47

Výborná komedie. Fakt jsem se hodně bavil prakticky po celou stopáž. Sympaticky obsazený a sluně zahraný. Tenhle film ukazuje, že Němci mají ještě pořád naději v tom točit dobré filmy.

• 9.9.2017  21:49
    V hlavě (2015)

Geniální námět a slušné zpracování. Film splnil přesně to, co se od něho očekávalo. Pracoval s emocemi. Nepamatuji se, kdy mě film dojal k slzám jako tohle. Nehledě na několik fakt skvělých ftípků a nápadů. Paráda.

• 16.8.2017  22:34
    John Wick 2 (2017)

Jeden z největších akčních nářezů posledních několika let. Ač je scénář trochu slabší a trochu mi tam chybí pořádná motivace hlavního hrdiny, pořád je tam několik bezva nápadů. Především celý systém podsvětí. Akční scény jsou totálně boží. Skvěle přehledný, drsný a uvěřitelný. I John, i když je to fakt borec, dostává občas po hubě. Nejlepší scény celého filmu jsou ty, kde s Keanu vystupuje Common. Od té „Jsi tu pracovně?“ až po mlátičku v metru. Jestli má být třetí díl, tak sem s ním a rychle. Jen dát trochu větší důvod pro to zabíjení. Momentálně zařazuji tento film do své top a zastupuje tu oba díli. Oba považuji za stejně dobré.

• 18.4.2017  22:36
    Pasažéři (2016)

Vesmírná romanťárna? Proč ne. Obzvlášť když je to tak skvěle obsazený. Chris je jednoduše sympaťák a Jennifer zas neskutečně krásná. Oba mají prostor ukázat, že jsou výborní herci. Takže proč na to nekoukat. Jenže. Rušila mě tam Laurencova přítomnost. Tak nějak jsem čekal, že problém vyřešej celej sami. Taky jsem měl pocit, že film naplno nevyužil svůj potenciál. Je to velká škoda s takovým obsazením a námětem. Závěrem? Já se bavil, líbilo se mi to a svůj účel film splnil a o to tu jde především. Ne?

• 6.4.2017  17:15

Dokonalé.

• 5.4.2017  22:33
    Ant-Man (2015)

Je to možná nejslabší Marvelovka co jsem viděl, ale zároveň je to márvelovka co se nejméně ze všech bere vážně. Jo v jiných byl humor, ale občas trochu násilný. Tady je humor součástí vyprávění a funguje to skvěle. Především v závěrečném souboji. Dobré je i pojetí scénáře, kdy tvůrci použili hned dva Ant many, aby ten starý zkušený učil toho nového. Největšími přednostmi jsou především už zmíněný humor, i přes předvídatelnost funkční příběh. Dále pak každou scénou se zlepšující Rudd a hlavně celou dobu výborný Douglas. Třešničkou na dortíku je pak půvabná Evangeline (jen tu příšernou paruku ji dávat nemuseli) A poprvé co sleduju Marveláky je záporák opravdu silnej a skvělej. Není to tak megalomanský jako Avengers, Iron mani nebo Captani, ale o to je to příjemnější oddechovka.

• 26.3.2017  23:00

Masakr motorovou pilou naruby. Výborná parodie na vyvražďovačky se sympatickou, solidně hrající hlavní dvojicí „vidláků“ a partou obstojně hrajících studentů v čele s nádhernou Katrinou Bowder (občas vzhledem připomínající Jennifer Lawrence). Film má několik dobrých nápadů a narážek. Nejsem fanda vyvražďovaček, ale tohle bylo něco úplně jiného. Dobrá odreagovačka, založená na předsudcích, nepochopení a necháním se zmanipulovat jedním blbcem. Bavil jsem se.

• 26.2.2017  20:25

Po skvělé První třídě, příjemné Budoucí minulosti přichází dost možná největší X-menovský průser. Tohle je prostě nuda, bez pořádného příběhu. Samotný padouch, na to že má být nejsilnější ze všech a ovládat nespočet schopností, je vlastně pěkná sračka, která si musí shánět poskoky. Což je obsah velké části filmu. A to je najde ještě dost trapně. Je tu moc postav, které nedostávají příliš prostoru, především padouchova 4. Tedy až na Magneta. Jenže právě jeho schopnosti mi připadli nejvíc nelogický. Proč, když tak strašně chtěl zničit lidi, tohle nezkusil už dávno. Ve filmu nebylo vidět, že by mu Apokalipse předal nějaké schopnosti, jako ostatním. Takže, to bylo v Magnetovi. Film nezachraňují ani schopní herci (Laurence, McAvoy, zmíněný Fassbender a z těch mladších se mi líbila Sophie Turner) a pár dobrých scén, kterým vévodí Quicksilverova záchrana žáků. Wolverinovo cameo bylo navíc. Příliš megalomanský, příliš na efekt. Už se vytratilo kouzlo ostatních x-menů. Příště prosím méně efektů a víc psychologie a logiky.

• 18.2.2017  17:17

Tohle je splnění mého dávného tajného snu. Film, který je celou dobu snímán z pohledu hlavního hrdiny. Už tenhle nápad byl několikrát použit. Třeba v Doom, Gravitaci nebo Spidermanovi. Jenže až tady to je dokonale funkční. Je pravda, že některé pasáže jsou trochu nepřehledné, ale ten celek je skvělí. Díky časté změně prostředí a přísunu stále nových nápadů tak film ani chvíli nenudí. Chvíli tu máme parkur, pak scénu jak vystřiženou z Call of Duty, pak zase parkur a na konec parádní přezdřkovku a boží konec. “Poslechni své srdce, Henry.“ Milá je taky přítomnost Sharlto Copleye, který je ve všech svých reinkarnací skvělí. Z tohoto nápadu, by se dalo určitě dostat víc a nemusí to být nutně takováto zběsilá akčňárna. Nebo spíš videohra.

• 17.2.2017  21:02
    John Wick (2014)

Skvělí akční nářez s výborným Keanu, plným nápaditých akčních scén. Takhle skvěle natočenou akčňárnu jsem neviděl od dob prvního Takena nebo Raidu. John se zkrátka s ničím moc nesere a k tomu mu hraje skvělí soundtrack. Od Johna Wicka jsem dostal přesně to, co jsem od něho očekával. To že mi občas přišlo na mysl „proč to všechno?“ je irelevantní, pač to stejně v jedné scéně bylo vysvětleno. A v akčňákách se na nějaké hluboké myšlenky moc nehraje.

• 14.1.2017  19:32
    Lví král (1994)

Konečně jsem se k tomuhle po letech dostal. Co k tomu říct? Paráda. Krásný příběh, nádherná animace, skvělé písničky. Zkrátka klasický disney film, co má ještě něco navíc.

• 8.1.2017  20:58

Mě se to líbilo snad ještě víc, než původní zpracování. Působilo to na mě surověji a reálněji. Na rozdíl od staré pohádky pro dospělé. Obsazení je taky dobrý, i když jsem měl chvíli problém s Oldou šetrným, ale brzy jsem si zvykl. Milé jsou i jakési pomrkávání na starou sérii, především v hudbě. Vinnetou si zasloužil nové moderní zpracování a myslím, že se to Němcům povedlo. Na to že podle mě točí spíš srágory, je tohle jak krásné zjevení.

• 25.12.2016  21:01
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Pravý rytíř má tu nejbanálnější zápletku, jakou jen lze vymyslet a předává nám ji tím nejednoduším možným způsobem jaký existuje. Nejsmutnější na tom je, že se i z tohoto klasického tématu, ženy v tísni, kterou jde zachránit statečný jinoch, dalo vytřískat zatraceně o dost víc. Stačilo dát postavám, větší hloubku, těžší překážky a lepší symbiózu mezi sebou. Jenže to už se tak trochu bavíme o žánru fantasy. Nebo dokonce RPG. Tahle pohádka je neuvěřitelně předvídatelná. Třeba, když stařík ve skalách zadal klasickou radu „jdi po cestě a nevšímej si ničeho a nikoho.“ Hned jsem věděl, kdo se na co nachytá. Tak proč tomu dávám nadprůměrné hodnocení. Odpověď je jednoduchá. Já se neuvěřitelně bavil. Možná i v místech kde to ani autoři neměli v plánu. Tahle pohádka se nebere moc vážně a je to znát na některých dialozích. Třeba když se Vaculík začne řezat se zbojníky pronese „Kdo už nemůže jde si odpočinout, ostatní pokračují.“ Nebo následující. „Pojď si to taky zkusit, hochu.“ „Tati já nechci.“ Tohle jsou průpovídky, které mě prostě pobavili a nic na tom nemění fakt, že tahle pohádka je neuvěřitelně špatně natočená.

• 17.12.2016  22:06

Tarantinovko, konverzačko, detektivka na tři hodiny, která se minutu od minuty pořád zlepšuje, až vygraduje v bombastickej závěr. Je to skvěle zahraný, hlavně od Kurta nebo Sama. Čekal jsem cokoliv, ale tohle teda ne. Tarantino zase ukázal, že je génius a zároveň magor, protože natočit něco takového to fakt chce mít o kolečko (možná několik) víc, nebo míň. Bavilo mě to od začátku do konce. Jednoduše masakr. Ne, není to nejlepší Tarantino, ale troufám si tohle označit za jeden z nejlepších jeho filmů. Těším se na dalšího Tarantina, ať to bude cokoliv.

• 11.9.2016  22:08

Tohle bylo fajn. Nic přehnaného, snad až na vlak jedoucí do zatáčky po jedné koleji. Sympatické obsazení pocitu ze slušné podívané přidávalo. Není to film, z kterého bych byl vyplesklej, ale jako jednorázová podívaná, která ani chvíli nenudí, to funguje suprově. Tony uměl točit přímočaré a kvalitní akce.

• 18.7.2016  23:04

Velice milé překvapení. Čekal jsem spíš průser, ale ze třetího Kapitána (který se klidně mohl jmenovat Avengers 3) se vyklubala jedna z nejlepších Marvelovek. Minimálně v této, ehm „sérii“. Koukal jsem na to spíš ze zvědavosti, abych věděl, jak a kam tvůrci pohnuli příběh. Na můj vkus je tu trochu moc postav, které tu jsou jen kvůli přezdžkovce a představení pro další filmy. I ten scénář, i když dává logiku, by vydal klidně na dva možná tři filmy. Celkově jsou však všichni zúčastnění výborní, především hlavní trio kolem kterého se vše točí. Tony-Steve-Bucky jsou fajn a kdyby si zrovna nechtěli dát přes držku, klidně bych s nimi zašel na pivo. Doufám, že další filmy tvůrci nepohnojej, pač už se mi zdá, že všechno zbytečně komplikují. Tady to ještě vychytali.

• 23.3.2016  15:13

Co se scénáře týče, tak je to klasika. Příběh jakých tu už bylo mraky, ale zase na druhou stranu, co jiného do akčňáku vymýšlet. Něco jako příběh je tu jen od toho, aby hrdina měl záminku se s někým servat. No a ty rvačky ty jsou naprosto boží. Scott je neuvěřitelnej borec, který se umí prát skutečně efektně i efektivně. No a Isaac? Takhle božsky natočenou akci jsem viděl snad jen v The Raid. Od těchto pánů by se měli ostatní režiséři akčňáků učit.

• 20.2.2016  23:12
    Muž z oceli (2013)

Superman bez supermana? Z velké části ano. Film je neuvěřitelně megalomanský a podle mě je to spíš na škodu. Scénář je v mích očích naprosto debilní a postrádá to co bylo fajn v původních verzích, tedy příběh o brejlatým trumberoj, který je ve skutečnosti super borec z jiné planety. Tohle se skvělému Chrisovi moc nepovedlo. Co se Zacka týče, tak tu debilitu dokázal celkem ukočírovat, ale méně je někdy více a tady toho bylo všeho až moc. A co je nejhorší. Tenhle film mě nechal naprosto chladným. Pro mě obrovské zklamání.

• 13.2.2016  20:26
    Deadpool (2016)

Deadpool je frajer, který strká ostatní superhrdincký borce do kapsy. Je jeho film nejlepší komiksárna? To nejspíš ne, pač jsou tu jiné lepší. Troufám si říct, že je to nejlepší Marvelovka. Přesto že má obrovskou konkurenci v Iron manovi 3, Avengers a především parádních strážců, Deadpool vyhrává především díky Deadpooloj. Takovouto kadenci parádních hlášek a gagů jsem už dlouho neviděl a Ryan si konečně zahrál někoho kdo je mu hoden (a ten si z něho dělá prdel) Tenhle frajer hláškuje všude kolem sebe, na sebe, na diváky zkrátka není nic, co by zůstalo čisté a především to a parádní akce jsou ty věci které mě u něho tak strašně bavili. Vítku bych měl snad jen za slabého záporáka.

• 23.1.2016  22:40

O něco lepší než jednička. Především diky novému obsazení v čele s vždy sympatickým Dwaynem. I akce se mi tu libyla víc. Připadla mi uvěřitelnější než v jedničce. (tam byla až moc přehnaná). Ovšem akce ve skalách se trochu vymyká, tím neříkám že byla špatná. Ba naopak. O příběhu nemá cenu se tu zmiňovat. Odrbanější téma snad ani není. Výsledek je příjemná blbina, která zabaví a nenudí.

• 20.12.2015  20:03

Výborné pokračování a zároveň důstojný návrat ke staré klasice. Abrams ukázal, že má cit pro oživení sci-fi legend. Nové Star Wars se vyznačují podobností s úvodní triologií, především epizodou 4. Některé zápletky a pasáže jsou tu podobné, ale to nemyslím jako výtku, protože ono to tu funguje. Je tu pár věcí, co se děje týče, které by tvůrci mohli vyřešit jinak, ovšem to není žádná výtka, spíše můj názor. Film má takový spát, že si člověk ony díry ani neuvědomí, až do chvíle kdy je konec. I tak si může říct, že se případné nesrovnanosti dozví v dalších dílech. Hlavní problém vidím u závěrečné mečovačky. Podle mého je natočená v pořádku, je to akční, přehledný a fajn, ale mám dojem, že pán ze Sithu je docela čajíček. Jo a v poslední scéně se mohlo stát ještě aspoň něco. Návrat legendy se povedl a moc se těším na další díly. Jestli budou aspoň z poloviny tak dobré jako tohle tak to bude supr.

• 9.9.2015  17:27

Tohle je film o tom, jak si dali přes držku obří transformer s hodně přerostlou godzilou a nikdo moc neřeší, že při tom zničili půl města. Nebyla to za s tak úplná blbost, ovšem už to znovu vidět nepotřebuju.

• 9.9.2015  17:22

Šel jednou Sly Stalone po ulici a tu potkal Optima Prima, ti dva si pak skočili do hospody a dali si pokec. Slovo dalo slovo a oba se dohodli, že natočí další díl Rockyho, kde bude hlavní boxerem Optimův syn Atom. Sly však neměl moc čas na to tam hrát taky a tak se té role arogantního bývalého boxera zhostil Hugh Jackman, který zaprodal svého syna v podání až ne zas tak moc otravného Dakoty Goyo, toho seznámil se svou kamarádkou, kterou hraje stále roztomilá Evangeline Lilly. Otec a syn k sobě hledají cestu, aby je oba spojilo nalezení výše zmíněného Atoma. Hugh jej pak vytrénuje?? Aby pak společně mohli po Rockyovském způsobu prohrát s nejlepším robotím boxerem budoucnosti. Tak a teď jsem prozradil celí děj, za což se moc omlouvám, ale ono co se děje týče, vážně není o co stát. Ovšem to ostatní jako je Evangeine nebo pěkně zpracované robotí bitky jsou fajn. Takže ano, dá se na to koukat, ale nesmíte moc řešit hromadu klišé, které by vás mohli ubít.

• 8.7.2015  10:53
    Xena (TV seriál) (1995)

Jako malý jsem to žral stejně jako Herkula se Sorbem. Lucy pro mě byla bohyně a aktérka mích vlhkých snů. Mám tendenci si to zase někde sehnat a podívat se na to, ale na druhou stranu si nechci kazit dobrý dojem, který o tomhle seriálu mám z mládí. Je to nostalgie.

• 8.7.2015  10:43
    Tohle je Sparta! (2008)

Nejenže to je nechutná zhovadilost, ono to ještě furt dokola opakuje stejné rádoby vtipy. Za tu dobu co jsem viděl, což byla asi tak půlka, se tam hned 3x nebo víckrát objevila jakási porota "amerikan idiot". Eh pardon, idol. Děs Už scéna s kopáváním do propasti byla prostě trapná, zbytečně dlouhá a nevtipná. A to nemluvím o rádoby humoru postaveném na nesmyslech (tučňák) nebo vyvěrání různých tekutin z různých částí těla (Shrek na začátku) Scéna s bojem, byla taky jednoduše přemrštěná a tím pádem strašně trapná. Já mám ten problém, že když vidím něco opravdu příšerného, tak jen tupě koukám na TV a nechápu cože se to tam děje. A to byl případ právě téhle sračky. Ani kočkoidní Carmen, ani sebeparodující Kevin tohle nezachrání. Snesu toho hodně, ale tohle už je za hranicí veškerého vkusu. Tohle se může líbit snad jen (bez urážky) primitivům.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13