Deadpool (2016)

Deadpool je frajer, který strká ostatní superhrdincký borce do kapsy. Je jeho film nejlepší komiksárna? To nejspíš ne, pač jsou tu jiné lepší. Troufám si říct, že je to nejlepší Marvelovka. Přesto že má obrovskou konkurenci v Iron manovi 3, Avengers a především parádních strážců, Deadpool vyhrává především díky Deadpooloj. Takovouto kadenci parádních hlášek a gagů jsem už dlouho neviděl a Ryan si konečně zahrál někoho kdo je mu hoden (a ten si z něho dělá prdel) Tenhle frajer hláškuje všude kolem sebe, na sebe, na diváky zkrátka není nic, co by zůstalo čisté a především to a parádní akce jsou ty věci které mě u něho tak strašně bavili. Vítku bych měl snad jen za slabého záporáka.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

O něco lepší než jednička. Především diky novému obsazení v čele s vždy sympatickým Dwaynem. I akce se mi tu libyla víc. Připadla mi uvěřitelnější než v jedničce. (tam byla až moc přehnaná). Ovšem akce ve skalách se trochu vymyká, tím neříkám že byla špatná. Ba naopak. O příběhu nemá cenu se tu zmiňovat. Odrbanější téma snad ani není. Výsledek je příjemná blbina, která zabaví a nenudí.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Výborné pokračování a zároveň důstojný návrat ke staré klasice. Abrams ukázal, že má cit pro oživení sci-fi legend. Nové Star Wars se vyznačují podobností s úvodní triologií, především epizodou 4. Některé zápletky a pasáže jsou tu podobné, ale to nemyslím jako výtku, protože ono to tu funguje. Je tu pár věcí, co se děje týče, které by tvůrci mohli vyřešit jinak, ovšem to není žádná výtka, spíše můj názor. Film má takový spát, že si člověk ony díry ani neuvědomí, až do chvíle kdy je konec. I tak si může říct, že se případné nesrovnanosti dozví v dalších dílech. Hlavní problém vidím u závěrečné mečovačky. Podle mého je natočená v pořádku, je to akční, přehledný a fajn, ale mám dojem, že pán ze Sithu je docela čajíček. Jo a v poslední scéně se mohlo stát ještě aspoň něco. Návrat legendy se povedl a moc se těším na další díly. Jestli budou aspoň z poloviny tak dobré jako tohle tak to bude supr.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tohle je film o tom, jak si dali přes držku obří transformer s hodně přerostlou godzilou a nikdo moc neřeší, že při tom zničili půl města. Nebyla to za s tak úplná blbost, ovšem už to znovu vidět nepotřebuju.

Ocelová pěst (2011)

Šel jednou Sly Stalone po ulici a tu potkal Optima Prima, ti dva si pak skočili do hospody a dali si pokec. Slovo dalo slovo a oba se dohodli, že natočí další díl Rockyho, kde bude hlavní boxerem Optimův syn Atom. Sly však neměl moc čas na to tam hrát taky a tak se té role arogantního bývalého boxera zhostil Hugh Jackman, který zaprodal svého syna v podání až ne zas tak moc otravného Dakoty Goyo, toho seznámil se svou kamarádkou, kterou hraje stále roztomilá Evangeline Lilly. Otec a syn k sobě hledají cestu, aby je oba spojilo nalezení výše zmíněného Atoma. Hugh jej pak vytrénuje?? Aby pak společně mohli po Rockyovském způsobu prohrát s nejlepším robotím boxerem budoucnosti. Tak a teď jsem prozradil celí děj, za což se moc omlouvám, ale ono co se děje týče, vážně není o co stát. Ovšem to ostatní jako je Evangeine nebo pěkně zpracované robotí bitky jsou fajn. Takže ano, dá se na to koukat, ale nesmíte moc řešit hromadu klišé, které by vás mohli ubít.

Xena (1995) (seriál)

Jako malý jsem to žral stejně jako Herkula se Sorbem. Lucy pro mě byla bohyně a aktérka mích vlhkých snů. Mám tendenci si to zase někde sehnat a podívat se na to, ale na druhou stranu si nechci kazit dobrý dojem, který o tomhle seriálu mám z mládí. Je to nostalgie.

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Nejenže to je nechutná zhovadilost, ono to ještě furt dokola opakuje stejné rádoby vtipy. Za tu dobu co jsem viděl, což byla asi tak půlka, se tam hned 3x nebo víckrát objevila jakási porota "amerikan idiot". Eh pardon, idol. Děs Už scéna s kopáváním do propasti byla prostě trapná, zbytečně dlouhá a nevtipná. A to nemluvím o rádoby humoru postaveném na nesmyslech (tučňák) nebo vyvěrání různých tekutin z různých částí těla (Shrek na začátku) Scéna s bojem, byla taky jednoduše přemrštěná a tím pádem strašně trapná. Já mám ten problém, že když vidím něco opravdu příšerného, tak jen tupě koukám na TV a nechápu cože se to tam děje. A to byl případ právě téhle sračky. Ani kočkoidní Carmen, ani sebeparodující Kevin tohle nezachrání. Snesu toho hodně, ale tohle už je za hranicí veškerého vkusu. Tohle se může líbit snad jen (bez urážky) primitivům.

Jurský svět (2015)

Šel jsem do kina s tím, že to bude blbost, ale že by to i tak mohla být zábava. Výsledek? Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a ještě něco navíc. Jurský svět má něco, co se u takovýchto filmech moc nevidí. Dobrý scénář. Ano je to tak. Není to jen plejáda hezkých lidí, který jen zmateně pobíhají a občas je někdo sežrán a všichni se chovají přiblble. Naopak se hrdinové chovají celkem rozumně a film přichází s hromadou zajímavých, neotřelých nápadů. Např. nápad s cvičením raptorů. Zároveň si dělá srandu klasických klišé. Možná že jich je ve filmu více, ale mě se podařilo odhalit dvě scény, ve kterých to vypadalo že už už to bude klišé, ale nejednou obrat a stane se něco nečekaného. Líbí se mi, že vše co je tu představeno, je nakonec i použito a nevyzní do prázdna. Takže, když nám je představen ohromný vodní dinosaurus, můžeme si být jisti, že od něho můžeme něco čekat. Tvůrci si zdá se přečetli nějaké staré příručky a i když trochu neobratně využili pravidla „pušky visící na stěně.“ Samotný závěr je sice počítačová podívaná, ale zároveň skvělí nápad. I když i tady přicházeli malé deus ex machyny a to hned dvě. Mě se Jurský svět velice líbil, Chris má našlápnuto na slibnou kariéru a na Bryce se mimo jiné hezky koukalo, i když ji mohli dát alespoň botasky, pač, když pak má zdrhat před Trexem, vypadá to divně v těch potpatkách :-).. Rozhodně skvělá oddechovka, která vám mozek úplně nevymlátí z hlavy.

Catwoman (2004)

Halle Berry je kočka. No a tím výčet kladů tohoto filmu končí. Je to neskutečně pitomá a strašně hloupě natočená slátanina, která se tváří jako akčňárna a když na ní dojde, tak člověku jde hlava kolem, že ani neví kde je dole, kde nahoře a kdo koho právě kopnul a kam. Počítačová animace, až moc mlátila do očí a nevypadalo to přirozeně. Hrdinka dělala někdy až šílené, přehnané kousky, u kterých by si zlámal nohy i zkušený parkurysta, nehledě na to, že snad ani pravá kočka by to neustála. Moje přítelky ně při sledování pronesla, že ji ty pohyby připomínají kočku kříženou s pavoukem. Pitomej scénář ten nechám být, i když jsem byl svědkem nejednoho blbého dialogu. Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl a snad nejhorší komiksárna.

Velká šestka (2014)

To co je animák, nemusí být nutně film pro děti. Šestka, podle mě pro děti moc není, pač se tu děje spousta věcí, kterým by děti asi nerozuměli. Ano, je to humor, citlivý a příjemný, ale přeci jen, už trochu složitější. Občas je to i smutný a akční. Akce a pojetí filmu na mě působili jako takový animovaný Avengers, což vůbec není na škodu. Tohle by fungovalo, i kdyby to bylo natočeno, klasicky s herci a tak. Velice povedený film, pln dobrých a neotřelých nápadů, stejně tak s dobrým využitím již viděného. (první polet s Baymaxem, mě připomněl létací scény v Jak vycvičit draka.) Filmu hodně pomáhá i vcelku slušný scénář, který není je celkem promyšlený.