Přísně tajné! (1984)

Velice povedená parodie, se spoustou dobrých a vážně vtipných forů. Já se báječně bavil od začátku do konce. Mezi parodiemi rozhodně jedna z nejpovedenějších.

Plán útěku (2013)

Arnie a Sly v pro mě netradiční poloze. Ovšem poloze které se mi u nich líbila. Film má dobrou atmosféru a zajímavý nápad. Nápad však sráží místy podivný scénář a hloupé dialogy. Ovšem vše nahrazuje už zmíněná dvojice chlápků u jejichž filmů jsem vyrůstal a především Arnie si to užívá, troufám si říci že snad poprvé v životě i hraje a celkem obstojně. Ovšem nejlepší výkon podává James Caviezel, jakožto ředitel věznice. Příjemná podívaná, která stojí za vzhlédnutí.

Hačikó - příběh psa (2009)

Krásný a dojemný film. Dlouho mě něco tak nedojalo jako tohle. Výborný Gere a neskutečně věrný psí přítel. Tohohle psa bych si chtěl opatřit. Krásný příběh.

Poslední akční hrdina (1993)

Filmová půlka skvělá, vtipná a praštěná, ta ve skutečném světě už slabší, ale celkově solidní parodie.

Appaloosa (2008)

Jo to nuda s podivným scénářem. Hrdinové se divně chovají a žvatlají divné věci. Připadlo mi, že některé scény byli nelogické a hloupé. Naštěstí film zachraňuje parádní obsazení, i když třeba takový Irons nedostává moc prostoru a je asi ze všech nejslabší. Ostatní hrají svůj standart, takže i přes tu nudu se to dá dokoukat, ale už nikdy víc.

Dokonalý svět (1993)

Emotivní, silný film s kvalitním scénářem a výborným Kevinem Costnerem v hlavní roli. U těchto filmů, který mě emočně dostanou, nikdy nevím, co bych psal. Tady bych vyzdvihl snad jen pasáž s rodinou kombajnisty, kterou považuji za jednu z nejlepších, co kdyby byla natočena.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Není to lepší než LOTR, ale je to důstojný nástupce a skvělý preguel ke slavnému příběhu. Je to epické, má to skvělou hudbu, pár opravu skvělých pasáží (v podstatě celý záběr s útěkem od skřetů a následné bitce.) Možná jen ty Gandalfovy záchrany na poslední chvíli si mohl režisér odpustit. Herecky nejvíce zářili Martin Freeman, který se pro tuhle roli skutečně narodil, Richard Armitage, který jí víc jak důstojným nástupcem Mortensenova Aragorana a samozřejmě stále skvělí Ian McKellen. Jako úvod do další skvělé Fantasy filmové ságy, rozhodně supr. Už se nemůžu dočkat pokračování. Pane Jaksone díky že tento žánr udržujete nad vodou.

Nic nás nerozdělí (2012)

Dlouho jsem neviděl napínavější a dojemnější film než tenhle. Úžasný příběh podpořený skvělými hereckými výkony (hodně mě překvapil představitel Lucase), Hezkou hudbou a velmi příjemnou režií. Tomuhle by se nemělo dávat méně jak 4*… já dávám 5.

Gravitace (2013)

Ano, má to sice nulový příběh, ale to všechno ostatní je tak fenomenální. Geniální režie, neskutečný vizuální zážitek, výborná Sandra (Její životní výkon) a skvělý hudební doprovod. Už první záběr, který trvá snad půl hodiny, je neskutečná slast a užijí si ho opravdu jen fajšmekři. Jedny z nejlepších pasáží filmu jsou ty, ve kterých se díváme pohledem hrdinky. To je prostě bomba. Cuarón ukázal, že je jedním z nejnápaditějších režisérů a Gravitací si říká o nejlepší film roku. Pro mě po dlouhé době film, pro který mi nestačí hvězdičky. Gravitaci považuji za největší filmovou událost od dob Avatara či Počátku.

Carrie (1976)

Už jsem to jednou psal a na píšu to znovu. Chcete-li natočit kvalitní horor nebo při nejmenším Thriler, vemte kteroukoliv knihu Stephena Kinga, napište podle ní dobrý scénář a dejte to natočit kvalitnímu režisérovi. Do hlavní role obsaďte sympatického herce nebo herečku a máte podívanou jako víno. Je pravda, že Carrie, není dotažená úplně do konce, ale má to kvalitní atmosféru, která vás celou dobu drží v napětí. Sissy je roztomilá i když je politá krví a ta její máma je až nechutně poblázněná, ale obě špičkově zahrané. De Palma vždy točil dobré filmy, ale myslím, že tady mnohdy až zbytečně moc natahoval stopáž zbytečně dlouhými záběry, ale ta roztomilá lekačka na konci se mu vážně povedla. Velmi dobrý film, sázející na herce a atmosféru než na prázdnou efektnost.