Kingsman: Tajná služba (2014)

Tohle je parodie a špionážní filmy jako řemen. Už počáteční titulky ukazovali, že mám co dočinění s něčím unikátním a postupně se ukázalo, že jsem měl pravdu. Dlouho jsem neviděl tak zábavnou a chytrou akčňárnu. Tohle překrucuje, veškerá klišé žánru, nebo je staví na hlavu a když nejde ani jedno, tak si z nich dělá prdel. Ne jednou divák pozná, že si pan režisér právě střílí z bonda. Je to solidně obsazený od výborného Firtha, přes vždy elegantního Caina, až po šišlajícího Sama. I střídačka, mezi vyšetřováním a výcvikem nových Kingsmanů byla fajn a dobře to fungovalo. Občas mě film dost připomínal tarantina, ať už to byla bitka v kostele, nebo vybuchující hlavy. Každopádně humor filmu vydržel až do absolutního konce. Tímhle filmem si Pan Vaughn vysloužil místo v mé top. P.S.:Ten nápad se simkami, o který tu jde je pěkně děsivý.

Hercules (2014)

The Rock=Herkules. Je jasné, že pokud měl někdo někdy hrát tohoto bájného hrdinu, je to bez debat právě Dwayne. Nikdo jiný nemá na to tuhle postavu ztvárnit. Tenhle příběh nahlíží na onu legendu z jiného úhlu a Herkules tu vystupuje jako obyčejný žoldák, který se teprve musí stát tím o kterém se mluví. Story je to klasická, hrdina přijde do okupovaného království, vytrénuje farmáře ve vojáky, vyhraje bitvu a a a a je zrazen, aby pak mohl ukázat svou pravou tvář. A víte co, mě tohle klišé bavilo a stačilo. Už jen kvůli bezvadný partě do nepohody, v čele se sympatickým Rufusem Sewellem, která Herkula doprovází, z které by si nejméně tři postavy zasloužili vlastní film. Nebo občasnému vtípku, který opravdu rozesmál. Bitevní scény jsou celkem zábavné a hlavně přehledné. Každý z hrdinů tu má svůj prostor a každý se mlátí svým osobitým způsobem a i když třeba amazonka se tak trochu opičí po Legolasovi, věřil jsem ji každý výstřel z luku. Není to úplně blbej film, ale na konci jsem měl pocit, že tahle družina, by si zasloužila něco většího a epičtějšího.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Nemusíte na to do kina moc spěchat. Stačí, když dorazíte tak nějak v půlce, pozorně se usadíte a počkáte si, až se poprvé ukáže Šmak. Pač ten drak je jednoznačně největší (doslova) hvězda celého filmu. Od té chvíli to konečně dostává ty správný grády a je radost na to koukat. O to víc zamrzí, že nám to pan režisér utne, těsně před koncem. Jinak to je pán prstenů v bleděmodrém, akorát oproti Pánoj, je tohle děsná nuda. Dokonce ani ty bitky nejsou tak boží jako tenkrát. Legolas vykrádá sám sebe a i když Tariel je sama o sobě fajt a krásná, je vidět, že tam byla dodána, tak nějak uměle. Z postav kromě Šmaka se dá tak zmínit už jen Thorin, Bard, Gandalf a samozřejmě Bilbo, jehož rozhovor se Šmakem, načíná právě tu nejlepší pasáž filmu. O půl hodiny kratší, víc Šmaka a jsem spokojen. Tady pravidlo méně je někdy více, sedne jak prdel na hrnec. Ale abych jen nehanil, pořád je to jedno z nejlepších fantasy, co kdy bylo natočeno.

LEGO® příběh (2014)

Zábavná lego sranda plná skvělých nápadů a gagů (např. když Emmet padá šachtou na stavbě) s celkem nečekaným vyústěním. Možná že se toho tu někde děje moc najednou a vypadá to přeplácaně, ale na druhou stranu o tom vždycky lego bylo. O fantazii. Jeden z nejzábavnější a nejlepších animáků za poslední roky.

Terapie láskou (2012)

V první řadě se tu povedli casting. Bradleyho mám nějakou dobu rád, je to výborný herec. Jennifer je tu naprosto úžasná a toho oscara si zasloužila. De Niro je jako již tradičně skvělí a herci v ostatních rolích obstojní. Je to zábavný, vtipný plné různých druhů lidský šíleností. Film, který ukazuje, že všichni jsem tak trochu cvoci. Hodně se mi líbila zábvěrečná taneční scéna. Měla pěknou choreografii a byla hezky a přehledně natočená a osobně bych Patovy a Tyf dal víc bodů. Parádní film.

Vlk z Wall Street (2013)

Dlouho jsem se takhle nepobavil u filmu, na který jsem šel s tím, že je stavěn na vážnou notu. Chyba, tohle je vynikající komedie, plná skvělých hlášek a gagů se skvělým Leonardem v hlavní roli, který mě znovu dokázal, že je jedním z nejlepších herců posledních let. Velkým zjevením je nádherná, ale i výborně hrající Margot Robbie. Scorsese filmy moc nemusím, ale u tohodle prostě nejde jinak, než mluvit v pozitivech. Snad jedinou výtku bych měl na stopáž. Film mohl být tak o půl hodiny kratší. Viděno na Filmovém víkendu v Turnově 8.8. 2014. Krásný zážitek.

Na hraně zítřka (2014)

Nemám rád Cruise, nelíbí se mi jeho hraní, ale nemůžu si pomoct, líbí se mi jeho filmy. Ten prevít si vždycky umí vybrat, něco co je prostě suprové. Tohle je skvělí film a po dlouhé době tak nějaké scifi co má hlavu a patu. Není to jen bezduchá střílečka, ale taky film s hlubším příběhem a výborně napsanými dialogy. Emily to moc sluší a k tomu ji věřím každý kopanec. Liman znovu dokázal, že je to kvalitní režisér a troufám si říct, že tohle je jeho nejlepší počin. (I když ty by si se mnou asi dost polemizoval, že Jasone?) Film mě bavil od začátku do konce, je bez hluchých míst, zbytečných scén a větších chyb. Kandidát na Sci fi roku.

NON-STOP (2014)

Liamovky já prostě žeru. Ten chlap je borec a tenhle film se velice poved. Tedy do jisté části. Je to napínavé, svižné, se solidním scénářem. Ovšem hlavní trumf tohoto filmu je, ano správně, Liam. Jen díky němu jsem udržel pozornost celou dobu, protože tohoto herce prostě žeru. Film, jako již tradičně kazí závěr, který je podle mě, zase přehnaný. Ale to neznamená že Serra není dobrý režisér, naopak. Celý film zvládl ukočírovat vkusně, dokonce i ten nepovedený závěr. Pro mě je tento film, velikým překvapením, i když jsem věděl, že bude dobrý.

47 róninů (2013)

Četl jsem knížku, které pojednává o této legendě a i když film je slátanina, přeci jen se mi to líbilo. Je to taková příjemná oddychovka co neurazí ani nenadchne. Klidně by se to obešlo bez magie i Keanua a jeho love story. Efekty jsou pěkný a bitky přehledný a dobře natočený. Jak se říká, konec dobré všechno dobré a tady si myslím, že to platí dvojnásob. Film je maličko nuda, těch soubojů bych bral víc, ale závěrečná bitva to všechno nahrazuje. Mě se tenhle počin docela líbil. Nic jsem o něj nečekal a nakonec mě mile překvapil.

Sedm psychopatů (2012)

Parádní film, plný skvělých dialogů a šílených postav, ehh psychopatů. Je to vtipné, drsné a mě to bavilo celou svou dílku. Očekával jsem od toho přesně to, co jsem dostal. Film, branný s nadsázkou, který mě spravil náladu. Skvělé obsazení v čela s tradičně dobrým Colinem, Woodym, ale hlavně geniálním Samem. A samozřejmě nesmím zapomenout na skvělého Christophera. Po dlouhé době film, který mě opravdu bavil.