Gravitace (2013)

Velkolepé...Jednoduchá zápletka, jasně danej přběh, nic co by narušovalo požitek z filmu. Opět se budu opakovat,ale ten vizuál = masakr, panoramata, dlouhé záběry, S.Bullock konečně v pořádné roli, G.Clooney jako ruskej vtipálek, kdy vždycky hodil nějakou hlášku. Ta hodina a půl utekla jak voda. Zbytek řekli ostatní. Na první shlédnutí 9/10 a myslím,že na druhé kouknutí v kině bude plná palba :) PS.: 3D špica

V zajetí démonů (2013)

Konečně zkončil film a ja jsem zase začal dýchat... Už jsem nedoufal, že někdo dokáže natočit kvalitní horor, ale J.Wan to dokázal. Napínavý, strašidelný, dech beroucí, mrazivý, založený na pravdivých událostech, no prostě nemám slov. Být na tomhle v kině, tak asi jdu třikrát na záchod nebo rozmáčknu přísedícím ruky :) Nemám nic proti 9/10.

Viděl jsem ďábla (2010)

Težká váha, tehle temnej korejskej thriller o zvláštním agentovi, kterýmu jeden psychopatickej vraždící magor zabije snoubenku..Poté chce polda samozřejmě odplatu, která vyniká svou brutalitou, krvavými scénami, kdy z lovce se stává pěkný psycho a kořist se může chystat na dluhou smrt... Finále famózní, tu poslední půlhodinu jsem snad ani nedýchal. Že já blbec, neviděl tohle dřív, no nic, vydím to na koukní se na ostatní filmy tohoto režiséra. Ty dvě hodiny stály za to!!! 9/10

Útok na Bílý dům (2013)

Jedno takové klasické akční béčko, kde klišé je v hlavním chodu - v druhé půlce furt, wtf chvilky a nelogické momenty nesmí chybět a bez trapné dcery to prý není ono.. Naštěstí vtip a hlášky na odlehčení se najdou, chlápek průvodce je největší frajer a akční podívané je taky dost, takže jako oddychovka OK. A taky o jeden bod lepší než Pád Bílého Domu s Butlerem. Víc ani prd a kino ani nebylo potřeba. 7/10

Univerzita pro příšerky (2013)

Mike W. a J.P.Sulliven jsou prostě třída. Prequel jak se patří, zábavnej, graficky opět super zvládnutej a koukatelnej i pro dospělý a hlavně donutí se kouknout znovu na Příšerky S.R.O, teda mě určitě :) 1/3 takový lehký rozjezd, ale pak se spolek OK rozjede a hlášky jdou na plno. Rád se zase mrknu. 8/10 P.S: Ta potitulková scéna neměla chybu :D

Atlantis (2013) (seriál)

ŠPICOVNÍ! Všechny ty řecká báje a pověsti mám rád, takže i na tento seriál jsem měl velká očekávání. A jsem spokojen! Příběh perfektně spojen do jednoho celku. Po seznámení se Jasonem, Pythagorem, Minotaurem, Meduzou a vtipným a hláškujícím Herkulem se jen těším na další díly. A daný vizuál mě konkrétně nevadí, spíše se líbí. Bavím se a budu čumět až do konce!!!

Tísňová linka (2013)

Jednou takhle divoká šichta operátorky 911. Příběh supr, od začátku to běželo jak se patří, akorát to afro H.Bery se k ní vubec nehodil, na to se nedalo dívat. A až do jisté chvíle do vypadalo na napínák až do konce, ale pak přišla zase imbecilita a WTF a bylo vše tu a tam. 1.tato chvíle je u toho jak jsou policajti u te stodoly a opravdu nechápu proč neohledali nejbližší okolí a 2.chvíle je s tím mobilem, ok beru, spadnout může, ale proč sakra nevylezla zpátky a nedala echo? A zase kliše.. Tohle mi to bohužel zkazilo a na konci bych asi použil skalpel :) Jinak herec únosce by se určitě hodil i do dalších filmů kde by hrál psychopatický zabijáky. 7/10

Kluci nepláčou (1999)

Teena Brandon aka Brandon Teena... H.Swank si zahrála kluka v holčičím těle. Zahráno výtečně, drsně podáno, hlavně tedy druhá polovina filmu mě až mrazila v zádech. Ještě, když to skončí jak to skončí a bylo to natočeno podle skutečných událostí. Jinak skvělá hudba a kamera. 9/10

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Především pro mě šlo o ty souboje Kaiju a Jaegerů a o ty vizuální orgie. Nechybělo kousek vtipu, ti dva šílení vědátoři a Hannibal se zlatýma botama bavil. I. Elba opět kápo, umí! Akorát mi trvalo než jsem si zvyknul na toho hl.hrdinu, ale jak byl pak s číňankou, tak dobré. A myslím, že tady bylo zničeno a zabito více lidí než u MoSteela,ne? Proč nic neslyším za ohlasy?? Možná bych ještě přidal tvrdší hudbu u těch soubojů, jinak nic. Doufám, že jednou klapne ta dvojka na druhé straně trhliny:) A teď je ten správný čas se začít mlátit do hlavy, že jsem na tom nebyl v kině. Akční podívaná jak má být 8/10

Osamělý jezdec (2013)

Dobrej provar za 200mega nebo kolik to bylo přesně... Začátek je 10minut akce, poté nuda a spící pasáže až do konečné scénky opět s vlakem, která bavila. J.Depp zahrál klasicky, občas dobrý vtípky, občas prázdno. Zbytečně dlouhá stopáž, kdyby bylo více akce, tak snad aji jo a proč nebylo několik scén dovysvětleno(Tonto ve vlaku a vězení třebas)? No a na konec se ještě z většího trouby "maskovaného muže" stal agent 007 na divokém západě.Tak skončil pokus o další dojnou krávu, pardon sérii a kopii Pirátů, dobře ti tak Hollywoode!! PS: Pěkná příroda PSS: Tohle a western? Ne děkuji!