Coco Chanel & Igor Stravinsky (2009)

Opravdu zajímavý snímek, ze které čiší vášeň a upjatost postav. Představitelka Coco je vážně nádherná.

Bella Mia (2013)

jEDEN Z TĚCH LEPŠÍCH ČESKÝCH POKUSŮ POSLEDNÍCH LET, ALE I TAK JE TO DOCELA BÍDA.

Mocný vládce Oz (2013)

Čekal jsem podobný film jako Alenka, ale je to překvapivě mnohem lepší, pokud se to dá říct střízlivější zpracování, které mi sedí lépe.

Chladnokrevný (2012)

Výborné obsazení, ale film bohužel sráží plytký scénář a příliš černobílé a účelové jednání všech hlavních postav. Škoda, mohl to být skvělý thriller.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Sofia si zvolila zajímavé téma, ale myslím že to úplně nezvládla. Nebo přesněji mohla tomu dát větší šťávu. Všechny ty šaty, boty, peníze a party jsou nafilmované výborně, ale dost tam chybí proč se to vlastně děje. Ta posedlost celebritami, slávou, to už se tak nepovedlo, mohla zajít mnohem dál, víc na hranu.

Ptačí průvodce pro všechno (2013)

Jen těžko bych zařadil tento film mezi komedie. Filmů o dospívání a vyrovnávání se se smrtí vzniká v poslední době mnoho. Tenhle patří jednoznačně mezi ty povedenější. Přiměřeně autentické drama chlapce, který se těžce smiřuje se snoubenkou svého otce po smrti své matky. Jeho největší zálibou je ornitologický školní kroužek. David se vydává na výpravu za objevením vyhynulého druhu kachny, aby tak utekl od svatby.

Vlhká místa (2013)

Jediné co mě na tom filmu vážně štvalo, že je tak famózně natočený a musím ho dokoukat až do konce. Už dlouho jsem neviděl preciznější kameru, která si bravurně poradila s choulostivými intimními scénami, přechody mezi realitou, sny, tužbami a vzpomínkami a bohužel taky s četnými fekálními scénami, které jsou opravdu dotažené na hranu a občas mi nebylo úplně nejlíp od žaludku. Každopádně to asi k předloze patří. Asi si knihu budu muset přečíst. Za zmínku stojí také odzbrojující soundtrack, který spolu s kamerou a hereckým výkonem hlavní představitelky stojí opravdu za pozornost. Ovšem předem varuji, nejde o jednoduchou záležitost a chce to kus odhodlání.

Mystérium sexu (2013) (seriál)

První díly jsou excelentní, ke konci už je to trochu zdlouhavé. Ustřední dvojice je vynikající. Možná to chtělo dotáhnout sérii do pořádného konce a už nepokračovat. Popravdě si nedovedu představit, že by seriál ještě mohl něčím překvapit. Ale nechám se překvapit.

Batman (1989)

Nezapomenutelný Jack a kožený Michael. Byl by to perfektní film kdyby v hlavní roli Batmana hrál někdo jiný.