Špionáž (2013)

Mohl to být slušný thriller, myšlenka a zápletka jsou zajímavé, bohužel provedení a především slaboduché rozuzlení jsou někde na úrovni seriálové tvorby. Do odpadu se to nevešlo jen díky Oldmanovi a Fordovi, to nevysvětluje jak si tito matadoři dostali k této srágoře.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Oceňuji skvělé prokreslení postav samotných i vztahů mezi sebou. V tom je film opravdu skvělý, občas vtipný, občas smutný či k zamyšlení. Akční scény jsou zase o kousek dál než minule, ale na druhou stranu už je to přece jen okoukané a dal bych přednost klasické akci, před megalomanskou digitální ohlušující vřavou. Stejně tak jako u jedničky a ostatně jako u většiny marvelovek mě tak baví ta úvodní část kdy se děj rozvíjí a spěje k neodvratné bitvě u které už trochu zívám. Ale chápu, že to do tohoto žánru patří, ale jak jsem psal, skromnější a oduševnělejší bitky by mi byly milejší

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Přívlastky šílený a zběsilé tady nejsou pro nic za nic, opravdu je to celé slušně ujeté. Zatím nevím jak bych to hodnotil. Původního Maxe jsem viděl jen okrajově a moc mě to nebavilo, na tohle jsem šel hlavně díky Theron a Hardymu. Kupodivu hardy zase až tak neohromil, nebo přesněji zase toho nemá moc co hrát, jde hlavně o akci, v ostatních scénách se tváří přihlouple. Zato Theron byla fantastická a strhla celý film pro sebe. Netroufám si řict, že doma na obyčejné telce bych to dokoukal do konce, ale každopádně na velkém plátně ve 3D to byla díky skvělé kameře a střihu úžasná podívaná.

Nejhledanější muž (2014)

Podobných filmů s téměř totožným námětem už tady pár bylo a tento patří spíš do průměru. Hoffman je sice výborný jako vždy, s ostatními herci už to tak slavné není. Od Corbijna je to zatím asi nejcivilnější snímek, což mě trochu mrzí. Místo občas nepřehledného děje a intrikaření jednotlivých osob a agentur se měl spíše zaměřit pouze na osobu, kterou ztvárnil Hoffman a sledovat ji s odstupem jak to udělal u Američana.

Inherent Vice (2014)

Tenhle film bych přirovnal k českému filmu Václava Marhoula Mazaný Filip. A to především pro neskutečné množství odkazů a narážek skrytých v každé scéně. Toto je ryze americký film pro americke publikum a jen těžko ho někdo cizí dokáže plně ocenit. Ale i tak je to po herecké stránce výborný film u kterého se i našinec pobaví. Je to především konverzační humor který děla tento film tak skvělým, ale není tady nouze ani o akci. Phoenix mě překvapil, jak se role fantastický zhostil. Umývání nohou fresh air sprejem bylo úžasné.

V nitru Llewyna Davise (2013)

Na Coeny příliš obyčejné. Nejspíš jsem čekal trochu něco jiného, proto jsem malinko zklamaný. Na druhou stranu je to velmi křehký niterný snímek o protloukajícím se muzikantovy. tradiční coenovský humor je zde jen v náznacích a v charakterech, po delší době jsem si užil Johna Goodmana, ti kluci vědí, jak tomuto skvělému herci napsat roli na míru. Snad ještě lepší než prodavač Biblí z Bratříčku kde jsi.

Chappie (2015)

Tak to jsem opravdu nečekal, překvapivě velmi hravý, úžasně napsaný a geniálně zahraný guilty pleasure biják. Blomkamp si dal záležet, postavy jsou vážně skvěle napsané a ještě lépe zahrané. Ideální výběr castingu, zručné efekty, dobře rozvržená míra akce, humoru a dramatu. Starej dobrej Hanz se vytáhl dokonalým soundtrackem, za který by se nemusel stydět ani Aphex Twin. Prostě jsem si to dnes v kině vážně užil.

Díra u Hanušovic (2014)

Nicneříkající nudná podívaná. Absolutně postrádám smysl, nějaké vyznění, cokoli. Celý dejvický ansámbl mám rád, ale tohle mě přišlo naprosto zbytečné. Čekal jsem spíše nějaké opravdové psychologické drama, orientované na silné charaktery, silný příběh, jako nedávný Dům, kde právě Krobot zahrál skvěle. Bohužel. Asi nejblíž to má k Divokým včelám, ale postrádá to nadsázku a vtip, bizarnější situace. Pokud to mělo být drama postrádá to téměř vše. na druhou stranu to něco vypovídá o kvalitě současné kinematografie pokud tři ze čtyř hereckých cen dostane právě tento film. musím dodat, že ne neprávem.

Most (2011) (seriál)

První řada je skvělá a ta druhá fantastická.

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

Zajímavý western v reáliích tehdejšího Mexika. Shirley a Clint si to řádně užívají. Vadila mi příšerně vlezlá hudba.