Star Trek: Film (1979)

Nejsem hardcore trekkie, ale mám ST opravdu hodně rád. Nicméně toto byla slabota i na tehdejší dobu, o čemž vypovídá i reakce W. Shattnera, když film poprvé uviděl. Ony nekonečné záběry na stále to samé - chápu, že to měl být zážitek v kině, ale beztak je to prostě na současné poměry z velké většiny stopáže nuda. A i přes OT posádku tak celkový dojem prostě bohužel podprůměrný.

To se mi snad zdá (2023)

Na jedinečnou prvotinu K. Borgliho to sice nemá, ale i tak povedené. A N. Cage naprosto skvělý, po dlouhé době film, co mu dokonale sednul.

Je mi ze sebe špatně (2022)

Jelikož jsem si přečetl anotaci filmu před jeho shlédnutím, myslel jsem si, že tuším do čeho jdu. Och, jak šeredně (pun not intended) jsem se mýlil! Kristine Kujath Thorp i Eirik Sæther jsou ve svých rolích naprosto skvělí, na výkonu Kristine ale samozřejmě celý film stojí a padá. A jaký to byl panejo výkon! Takovouto emocionální jízdu a povedené hraní si s divákem na takto malém prostoru jsem opravdu nečekal.

Cirque du Soleil: Kurios (2017) (divadelní záznam)

Naprosto brilantní představení, řekl bych, že vrchol Slunečního cirkusu. Ani vteřina hluchého místa. 10/10

Metanol (2018) (TV film)

No co na to říct - na české poměry zcela výjimečný počin, a to po všech stránkách. První díl byl silnější, ale i ten druhý, skvěle gradoval, hlavně ve svém závěru. Pro mě téměř bezchybné - a mimochodem hudební doprovod naprosto špičkový!

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Jednou větou - jeden z nejlepších seriálů všech dob, bez debat.

Muž z Vysokého zámku - Fire from the Gods (2019) (epizoda)

To odvolání útoku bylo hodně lame. a ti "nově příchozí" (jo, páni hollywoodští scénaristi, chápeme) už byl vrchol. Všrchno předtím bylo ale skvělé, tak dávám průměr.