Díky za ty dary (2012)

Trošku podivné téma, ale herci mě u filmu dokázali bez váhání udržet, a to si myslím že je hlavní. Nebudu se tu jako ostatní šťourat v tom jestli, co by se v USA mělo / nemělo v USA léčit, a jestli je film opravdu o závislácích na sexu, nebo jestli je v pořádku se zříct masturbace apod. Ten film podle mě ani nebyl za tímto účelem natočen a proto to zde nebudu ani rozebírat. Není to nic převratného, ale jako odpočinkový film bohatě stačí. Přemýšlel jsem že dám čtyři hvězdy s odřenýma ušima, ale nakonec se rozhoduju jen pro 3.

Špión (2015)

Hodně velký americký paskvil a první minuty jsem myslel, že to prostě vypnu a nebudu ztrácet čas u takové blbosti. Nicméně jsem chvilku vydržel a pak na mě vyskočil Statham v podobě agenta Forda a ten mě opravdu bavil a díky mu a ještě jeho italského kolegovi jsem se občas královsky zasmál a to rovnou pěkně od plic. Nehodlám tenhle film hodnotit, protože to je opravdu paskvil a balancuje to mezi odpadem a extrémě šílenou komedií (kterých většinou nejsem fanda). Otázka zní, stojí tento film za zhlédnutí, kvůli pár dobrým scénkám a hláškám Stathama? Za mě to je sice ano, ale bohužel nemůžu to doporučit i ostatním se stoprocentní zárukou toho že se budou bavit jako já.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Nevím jestli dávám oproti vám tak vysoké hodnocení, protože jsem se na tuhle Marvelovku podíval až po obou Avengerech a ostatních filmech, ale asi na tom něco bude. Není to pro mě taková pecka jako ty ostatní, ale zdejších 64% mi přijde dost málo. Záporákama se nešetří a dozvíte se všechno co potřebujete pro položení dalšího dílu skládanky jménem Marvel. Jelikož jsem tohle viděl až po Avengerech, tak jsem se bál že mi bude vadit změna herce (toho koho vidíte jako prvního si asi vždycky oblíbíte víc), ale kupodivu musím uznat že se mi líbili oba.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Kdo neviděl všehny díly, nepochopí a to vlastně platí pro všechy díly této úžasné ságy. Tyhle tři "nové" nezačly zrovna nejlíp (The Phantom Menace ), ale s galancí nakonec dohromady nám fanouškům doplnili skládanku ke starým dílům a dohromady to prostě nemá chybu. Pokud nic, tak alespoň mě to donutilo si hned pustit všechny tři staré díly a už jen za tohle patří Lucasovi velké dík. Co musím vypíchnout jsou herci, kteří byli díl od dílu lepší a lepší (Nat ale hlavně Ewan). Prostě pecka.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Podle mě je tento díl mnohonásobně lepší než Skrytá hrozba (The Phantom Menace ) a odvážím se říct, že se Star Wars tímto dílem vydaly zpět na starou cestu, ke které se po (podle mě) nepovedené jedničce musejí těžkopádně vracet. Ta byla totiž hodně zaměřená na mladší generace díváků a byla až komická. Tady si není na co stěžovat a naopak mě tento díl mile překvapil. Na to kolik bylo na tento díl negativní kritiky musím dát plnou palbu.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Myslel jsem si že tohle bude marvelovka, která mě zklame a naštěstí se tak nestalo. Ano i na můj vkus mohl být tento díl více umírněnější, ale pořád jsem se u toho bavil, tak jak už to u marvelovek bývá zvykem. Nové postavy daly dvojce trochu života a tvůrci mě opravdu udrželi opět u plátna jak přibitého. Nedokážu si ovšem představit že by na tohle někdo koukal aniž by neviděl všechny C. Americy, Iron Many a ostatní marvelovky a pochopil by oč kráčí, natož aby se mu to líbilo. Jako celek si to prostě užívám a pořád mě to nepřestává bavit, což je v případě již tolika filmů úctyhodné.

Jak přežít na Aljašce (2013) (seriál)

Příroda a dobrodružství na obrazovce to je v poslední době to jediné co v telce sleduju a na tohle konkrétně se dá opravdu koukat. Nevím jak moc do toho zasahují scénaristé nebo producenti, ale je mi to v podstatě jedno. Zapnu a kochám se.

DVTV (2014) (pořad)

Tak jo, upřímně pokud s tímhle nejste spokojení, tak se na to jednoduše nedívejte a zapněte si hlavní zpravodajskou relaci televize Hovna, vypňěte mozek, zanádávejte si u politiky a nebo se udivte nad příběhem paní která uvízla v kořenech stromu na dovolené. Je jasné, že ve světě zpravodajské publicistiky není nic objektivnějšího než právě rozhovor, takže k tomu ani není co dodávat. Těm dvou velice tleskám.

Terminator Genisys (2015)

Od Genisys jsem nic nečekal a popravdě jsem myslel že to bude břečka, ale po chvilce jsem byl velice pěkně překvapen. První čtvrtina filmu byla naprosto úžasná (a nostalgická) a co mě z toho všeho překvapilo asi nejvíc byly opravdu pěkně a poctivě udělané efekty s excelentní fyzikou (konečně jsem se toho dočkal (teda až na konci filmu jim trošku "ujela ruka" s helikoptérou, ale budiž)) . Film postupem trošku ztrácel, ale rozhodně nenudil. Jedinou výtku mám k hereckému osazenstvu a to konkrétně k "matce draků" (Emilia Clarke), která je sice původní herečce značně podobná (nebo je to alespon podobný typ ženské), ale na tenhle film je moc usměvavá a hlavně není vůbec dobrá herečka a stále přehrává. Připadalo mi jako by předchozí terminátory snad ani nikdy neviděla a vůbec se nesnažila zachytit charakter postavy. K příběhu zásadnější výtku nemám a byť to nebylo nic přelomového, tak to na druhou stranu ani nemohlo "urazit". Co ovšem potěší byly reference na starší díly a humor ve zdravé míře taky nechybí (snad už jen Arnoldovo "Get to the choppa" chybělo :) ). A byť závěrečná potitulková scéna naznačuje pokračování, tak tohle stejně beru jako vcelku důstojné zakončení Terminátora (hlavně po totálně nepovedené čtyřce) a proto jsem i více shovívavější v hodnocení. Upřímně řečeno je fajn ještě občas vidět akční film u kterého se nepopadám za hlavu a který je tak trochu old school, byť je teda trošku mrsklý novotou (ale to už bychom v dnešní době chtěli moc :) ). PS: Viděno ve 3D (překvapivě si nemůžu na nic stěžovat, ba naopak). PPS: Já vám pořád říkám ať přestanete koukat na ty posrané trailery, kde se všechno proflákne. Já měl s "čistou" hlavou pěkný filmový zážitek.

Chlapectví (2014)

Film s tak dlouhým časosběrem (12 let) si zaslouží opravdu uznání a je pravdou, že to bylo velice zajímavé sledovat. Bohužel krom zajímavé formy a zajímavých herců tu nebylo nic moc nad čím bych se měl rozplývat. Dal bych i čtyři hvězdy, ale občas měly některé dialogy tendence vypadat nuceně a nepřirozeně a to mi hodně vadilo. Je to zajisté pěkný film, který není hloupý a dokáže diváka zaujmout, ale mám pocit že každému to stačí jen jednou.