Hráči (1998)

Pěkně odvyprávěné, skvěle zahrané, dobře hudebně podkreslené a k tomu správná dávka napětí. Kdo si v životě alespoň párkrát v životě zahrál texas hold'em o opravdové peníze, tak má určitou výhodu v tom, že ví jaký je pocit z parádní výhry nebo jaké to je prohrát uplně vše během děsně krátkého okamžiku a v tomhle filmu to dokázali vystihnout velice věrohodně. U mě totální spokojenost.

Miluj souseda svého (2014)

Po velice velice dlouhé době pěkná americká komedie, která si na nic nehraje. Porušil jsem svoji zásadu nechodit na komedie do kina a udělal jsem pekelně dobře, protože tahle stála za to. Samozřejmě je to zlodějina jako prase a podobný koncept můžeme vidět v mnoha filmových podobách, ale tato s Billem se mi líbila sakra hodně, protože se mi tvůrci konečně po mnoha letech trefili do vkusu humoru. Musím taky pochválit výběr toho mladého klučiny, který mě svým ztvárněním své role totálně dostal a zkušenému starému lišákovi Billovi nejen že stačil, ale i tvrdě konkuroval. O skvělém výberu herce pro roli učitele asi ani nemusím mluvit, protože Chris O'Dowd mluví sám za sebe a celkově to prostě dohromady strašně pěkně fungovalo. Komedie bez křečovitých a trapných scén už se nevidí tak často a tohle je jedna z nich. Věřím že nezůstanu jen u toho kina, ale hned jak to půjde kouknu na to znovu a velice rád i doma. PS: Skvělé titulky! :))))

Pantanal (2001) (TV film)

Téměř čistá fakta, bez zbytečných kudrlinek = zaručená kvalita.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Když vemu ty tři filmy, tak to bylo velice pěkné zakončení, ale vůbec jsem u toho nebyl napjatý a na mě to bylo moc rozpolcené. Tak do první poloviny to bylo zajímavé, ale pak se žádná sláva nekonala. Je jasné že každý filmový návrat do Středozemě je skvělá podívaná a potěší, ale nesmí se to brát lehkovážně a tenhle Jacksonův počin rozdělit Hobbita do 3 dílů lehkovážné bylo.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Ne, tak tenhle díl série nebyl stvořen pro mé oko. Veškerá genialita a preciznost z prvních dvou dílů mi tady těžce chybí a navíc to už není ani originální. Velká nuda. PS: Doufám že mě tenhle díl neodradí se dodívat na ostatní díly.

X-Men 2 (2003)

Chci se vyvarovat porovnání jedničky a dvojky, protože to nemá cenu, oba totiž mají hodně co nabídnout. Tady snad jen překvapí to že dvojka stojí za zhlédnutí a kvalita oproti prvnímu dílu výjmečně neklesla.

X-Men (2000)

Wolverin je ve světě mutantů takový tahoun a postava která mě fakt baví, ale je pravda že i ostatní mají co nabídnout a film běží v pěkném tempu až do konce. Nemůžu říct že by to bylo to nejlepší co jsem z komixového světa na plátně viděl, ale rozhodně to stojí za zkouknutí.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Tahle i stará popekla velice pěkně natočené. Hodnit to nebudu, ale o Vánocích na to vždycky rád mrknu.

Mrazík (1964)

Českem zbožnovaná klasika. V Rusku odpad.

Princ a Večernice (1978)

Pohádková klasika, která na Vánoce nesmí chybět.