• Krátkometrážní

Šéfkuchař na grilu (2014)

Spousta záběrů na jídlo a na šéfkuchařovy tetované pracky. (Obojí mne začalo brzo iritovat.) Pak ještě po delší době příjemná Scarlett a konečně uvěřitelná Sofia. A potom už jen Hoffmanův štěk a hromada nudy a klišé. Fakt nevím, z čeho je tu zrovna verbal tak vodvázanej... Pět hvězdiček??? To teda ani náhodou!!!

Cena svobody (2014)

Děkuji, Reese, máš opravdu dobré srdce.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Mužnější a sevřenější podoba smrtky Ally, ale podobně nezábavná, neprůhledná a spoléhající na to, že divák-laik zbaští cokoliv. Po čtyřech chodech už další nechci.

Zmizelá (2014)

No, ehm... jaké je poselství tohoto filmu? Že první zdání může setsakramentsky klamat? Že mezi ženami jsou vypočítavé sociopatické mrchy a že pojmout jednu z nich za manželku a následně s ní zažít peklo může být velmi pravděpodobné? NO JASNĚ, MůŽE SE TO STÁT I VÁM! říká tímto filmem Fincher a spolu s autorkou předlohy/scénáře škodolibě dodává: DOBŘE VÁM TAK! Na tento film se dost těžko kouká, tím spíš, že (i díky své civilnosti) dost přesně vystihuje dnešní pošahanou dobu: manželka mrcha, manžel trouba, policie k ničemu, média všude a za každou cenu atd. Je ho možno brát i jako velmi cynickou komedii, zvlášť když zásadní rozuzlení je divákům sděleno ještě před půlkou filmu. Rosamund nepochybně dostane Oscara - hraje tak dobře, že mi už jen z pohledu na ni bylo fyzicky nevolno (a to, že není můj typ, s tím vůbec nesouvisí).

Co jsme komu udělali? (2014)

Výborný a vděčný námět, vcelku svižně natočený film, s několika velmi dobrými fóry... ale zároveň trochu křečovitý a mající nádech pohádkovitosti. Bude snad dokonce druhý díl?

Kancl (2014) (seriál)

Estetika trapnosti mne už pravděpodobně potřetí bavit nebude.

2 $ocky (2011) (seriál)

Doufal jsem, že ty dvě ženštiny přece jen začnou být vtipné, aniž by jim v tom musel pomáhat kůň... ale vzdávám to. A navíc: další restaurační sitcom už (po Cheers, Friends, HIMYM a taky TBBT) už prostě nezvládnu.

Red (2010)

Morgan už trochu senilní, Malkovich už blbne úplně, zato Helen se nezdá a nevzdá. A Bruce je pořád stejná herecká plešatá zpěvačka, i když zde to bylo vcelku fajn. Slabší tři potrhané hvězdy.

Nejhledanější muž (2014)

Po dlouhém těšení se naštěstí zklamání nedostavilo. Uvědomil jsem si ale, že: 1) u PSH je a navždy bude strašná škoda jeho smrti; 2) Rachelka umí jezdit na kole (jen mne mrzí, že se za celý film pořádně neusmála - i když teda ani nebylo proč); 3) konec filmu může naštvat a přitom odpovídat realitě (jsem cynik, říkal jsem to už?).