• Krátkometrážní

Klauni (2013)

Film o klaunech, v němž se ani není čemu smát. Má to spoustu kvalit, a zároveň je to strašná depka. Což mi něco připomíná... A IMHO: Lábus je Pan Herec.

Cestující v dešti (1970)

...neviděl jsem začátek a pak mi bylo vlastně úplně fuk, jak to skončí... stačilo mi dívat se na Melancholii...

Houbaření (2012)

Estonská thrillerová komedie (!) s tamním Donutilem, vlasatým Etzlerem a ehm... Cibulkovou? (může být, ale Elina R. je o hodně sympatičtější). Možná je to místy nevyvážené a občas prvoplánové (hrábě!?), ale rozhodně vtipné a absurdní (např. příchod nalezených "houbařů" v dekách na stranický sekretariát). A taky mne fascinovalo, kolikrát Elina během filmu změnila "image". Závěr mne ale nijak neohromil, na to jsem už příliš otrlý z domácí politické scény.

Song for Marion (2012)

Extrémně předvídatelná citová vydíračka s trapnými momenty. Komedie? Ani zbla.

Rozsudek smrti (1991)

Viděno kdysi na půjčené videokazetě. I po mnoha letech z toho filmu mrazí.

Usagi Drop (2011)

Je moc fajn vidět film o někom, kdo má dobré srdce, aniž by scénář sklouzával do patosu. (Vlastně ani ty patetické filmy o dobrých lidech dnešní doby se už netočí.) Mírně vtipnou komedii o hodném, svědomitém a trochu zbrklém mladíkovi a hodné a roztomilé holčičce mohu jen doporučit.

Fakjů pane učiteli (2013)

Ničím nepřekvapující zábava s německým klonem Tomáše Matonohy... Dva body za šťabajznu Janu Pallaske a za aktualizaci Romea a Julie.

V nitru Llewyna Davise (2013)

Film vcelku pro kočku. Ale i v téhle ubíjející (ač zjevně záměrné) nudě jsem našel tři pozitiva: 1) neokoukaný Oscar Isaac, 2) song Please Mr. Kennedy, 3) kočka.

Peulraenmaen (2013)

Ji-min Han je zlatíčko a starý známý Jae-yeong Jeong je herecká jistota. Film mi ale moc jako komedie nepřišel, což nemyslím jako výtku, nicméně to zdramatizování a objasňování, jež proběhlo v poslední třetině filmu, bylo podle mne zbytečné. Ale aspoň, že si v závěru všichni společně zazpívali.