Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Jo, na Guje je spoleh. Jisté totiž je , že před jeho novým filmem NIKDY nevím, zda to bude ztráta času, nebo prima zábava.

Tobruk (2008)

Písčitě šedá k(h)aki režie, sem tam rachejtle, samozřejmě zelená. (chtěl bych vidět výrazy těch co to zaplatili po prvním shlédnutí tohoto Díla /pochybuju , že druhé shlédnutí se pak někdy konalo/ - svůj obličej jsem jako platiče daní /takže i tady toho/ viděl-protažený až do pryč).

Perníkový táta (2008) (seriál)

Od lehce poťouchlého sociálního dramatu až k zběsilé gangsterské jízdě (moc se mi líbil odkaz na Zjizvenou tvář v jednom dílu závěrečné řady). To by mne zajímalo, kdy se tvůrci rozhodli, že to bude mít (skvěle na sebe navazujících) pět řad , s řádně uzavřeným příběhem. Při psaní první řady asi né .... .Nu což, i za to, že jsem u některých závěrů některých dílů třeštil, je to za mě plnej (pekelnej) kotel (,,dobrot").

Tahle země není pro starý (2007)

Číst McCartyho romány a nepropadnou existenciálnímu třeštění asi nelze. Tady jsem ovšem netřeštil, páč Coheni dodali storce tu jejich těžkopádnou lehkost- takže vlastně už zase skvělá zábava, jakože gangsterka především, sem tam rozumy. ( pan Hillcoat by měl údajně začít točit McCartyho majstrštych-Krvavý poledník - a i když jsem jiný román pana McCartyho-Cesta-kterou už pan Hillcoat spáchal, hodnotil malinko níž, než Cohenovic Zemi co není pro mě, jsem nadšen , že právě Krvavý poledník nám předhodí právě pan Hillcoat a muziku by mohl zase vyrobit pan Cave (tak jako u Proposition)-to bychom se teprve mohli  s panem soudcem Holdenem juknout do pekla...!)

Triple 9 (2016)

Srovnávám si tím co pan Kabátdokopců zatím natočil. Jinak být to  třeba od Tondy Skotáka, byl by to pro mě neuvěřitelný počin výrazně v nadprůměru pana Tondy. Ovšem takhle mi nezbývá než konstatovat - ,, Honzo, Honzo, máš na víc."

Lov (2020)

Vtipné a vůbec ne blbé nahlédnutí do hlav ,,neoliberálům" jejichž stříbrné lžičky jsou zatraceně hluboko zaraženy v těch jejich vybělených prdelích (Snobi) a ,,vidláků" jejichž spiklenecké konstrukce nakonec vedou tam kam vedou (Burani). - Takže zábavná fikce a vlhké sny obou stran jak se vypořádat s opo nenty. Realita je totiž mnohem odpornější než tahle komiksová vybíjená. (Gilpin nadsázka sama a  velký podíl na prchandě tohoto spektáklu a Swank evidentně už nepláče ani jako kluk)

Duna: Část druhá (2024)

Tenhle Denis postrach z pískovny mě oproti prvnímu dílu nyní ani nijak nenutil zapojit mozek (asi se spolehl že jsem čtenář i tlustých (Herbertových) knih) - takže jsem se usadil a Čuměl. A když jsem dočuměl, chtěl jsem ještě.

Volha (2023) (seriál)

Za mně (pro mně) tohle dílko a s tím spojené kokottace tu již skvěle přede mnou popsal místní mistr slova, alias pan Verbal. Nutno však zmínit toho Hádka. Mně už nadchnul spolu se svým spoluhádětem v Kobrách a užovkách. Jak ten tam byl nádherně v prdeli. A ano, v tomto seroši jsem ho nesnášel již od prvního záběru (ty voe ...!). Je boží!

Tenet (2020)

Jó to byly doby, kdy stačilo rozšlápnout motýlka a předpokládaná kauzalita šla dle předpokladu v prdel. Nyní by to holt bez těch opulentních vizuálů asi nešlo .... - Já co už mám celá desetiletí nastavenou mysl na lineární toky a přesto na tohle zíral , jsem v průběhu kdy přede mnou (ob čas) běžel čas poněkud nelineárně, lehce šilhal a byl na konci (vlastně začátku prostředku) vděčen za ty vysvětlovánky vod pana autora.

Časové pásmo bylo změněno