Dead or Alive: Final (2002)

Než finále trilogie,tak spíš vejškrab předchozích dvou dílů. Byť kruh se uzavírá a i odkazy na předchozí díly dávají docela smysl.--Jakože sci-fi a koncept z Blade Runera(a vykrádačka Matrixu,Brazilu,1984,Kallocainu,Babičky dobíjejte přesně, Alphavillu a já nevím čeho ještě) je to i sranda.---Občasná hezká práce s detailem- třeba něco jako holotelevize (po vypnutí obrazu vlastně jen stočený drát)hned vedle stařičkého telefonu.--Na logiku jsem v některých scénách už rezignoval úplně, ale jako závěrečná část vlatně jednoho příběhu to šlo (proto to hodnotím v porovnání s předchozími díly poměrně vysoko).Třeba mi jednou Miike udělá radost,trilogii sestříhá do jednoho filmu a bude to celé biják jako prase.(ale už teď jsem se konečně dočkal třeba flešbeků bez cákání vodou,nebo toho ,že v jedničce honil blonďák bruneta,ve dvojce skoro bratři,a teď konečně honil brunet blonďáka,---a vono by se opravdu podstatných událostí v téhle story ještě našlo..........)

Dead or Alive 2: Tóbóša (2000)

Už zase vodopád poťouchlých nápadů (takhle někdo připravit divadelní představení pro děti u nás,tak je zavřou všecky,i mě),spousty krve a nějaká ta nostalgie (uvidím někdy nějakej východoasijskej akční film,kde by alespoň jeden flešbek nebyl o cákání vodou mezi chlapci?).-Kupodivu docela pevná dějová linka a Miike tentokrát maličko zvolnil.Ale jenom maličko.

Matka noc (1996)

Velká škoda ,že se teď Gordon patlá s různými seriály. Jinak bych snad i mohl doufat,že by jednou konečně zkusil přenést do filmu Snídani šampiónů (u mě nejoblíbenější Vonegutovka)(Rudolphovu hrůznou variaci nepočítám),v tak perfektní verzi jako se mu to povedlo s Matkou noci.

Hájili jsme hrad (1969)

Když si tak pro sebe hodnotím tzv. válečné fimy,strhává tyto dílka většinou upindaný patos,neschopnost přenést hrůzu válečné doby,barvotiskové zjednodušování,nebo v případě nějakých kvalitních předloh jejich zprznění. Po přečtení knihy jsem stejně jako u Pahorku usoudil,že tohle nemůže nikdo natočit aniž by to nebyl trapas a tak jako u Pahorku jsem se zmýlil.Jsem tomu rád.Měl jsem si už dávnou všimnout kdo to režíroval a mohl jsem tak najít už mnohem dříve odvahu na to kouknout(i když se sem tam nějaká ta blbost najde-třeba T-34 jako německý tank?,no co,třeba byl trofejní:-)). A herci vynikající!! (NIKDY jsem neviděl aby tak Lancasterovi sedla role jako tahle unavenýho cynickýho majora ,,bejka" a Falk jako pekař!!!! -přesně takhle jsem ho měl před očima i při četbě. Naprosto vyjímečně zas můžu hodnoti válečný film naplno.

Blues Harp (1998)

Jednou jsem se zmínil,že jsem ještě v žádném Miikeho filmu neviděl nějakou hlavní (hlavnější)postavu,která by nebyla buď magor,úchyl,vrah,tupá ovce na porážku, apod. Po tomhle filmu už to netvrdím páč i rovný záda a naděje se počítaj.

Nikdo nesmí chybět (1999)

Kdybych od Zhanga neviděl již před tímhle nějaký to jeho opulentní dílko,mohl bych si myslet ,že to je velmi blízký příbuzný nějakýho Formana(reinkarnace ještě né). Takovou práci s neherci jsem už dlouho neviděl. I díky tomu mnohé scény a situace vyzněly až neskutečně skutečně. Tak jako dialog reportérka-chlapec.-- ,,..................a co se ti na městě líbilo nejvíc?" ,,Je takové celé hezčí,a bohatší." ,, A jaký nejsilnější zážitek si z města odvážíš?" ,,Když jsem musel žebrat o jídlo. Na to opravdu nezapomenu."

Pád (2006)

Nemotali se okolo tohoto filmu nějací Fincher a Jonze? Motali.V kombinaci s panem Singhem jako šéfíkem.-- Dalí na to kouká a povídá- ,,to by docela šlo,ale u nás v Andalusii máme taky móc hezký reálie,nejen v indii. A i psi jsou u nás mnohem větší."

Balada o Narajamě (1983)

Děsivě cituplné. Právě cit a nikoli (nedobrovolné) souznění s přírodou tu lidi polidšťuje.

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (2009)

Hermína Týrlová by měla určitě radost,já už méně. Nebýt Bártovy předchozí tvorby ,bylo by to u mě určitě na sto procent. Ovšem chápu,že sehnat nyní peníze na kratší a ponurejší dílko o něčem není sranda. Mít na to ,rád bych si připlatil třeba na Poslední lup ll.,nebo něco. Ale nemám,co nadělám,-nic moc a tak alespoň dík za tu už málo vídanou animaci a zbírčičku toho všemožnýho půdního šuntu,který i já mám tak rád.

Přání smrti II (1982)

Třetí díl mě určitě mine. Rád bych si Bronsona uchoval v hlavě jako toho báječnýho koženýho ksichta z Tenkrát na západě a ne jako stárnoucího tajtrdlíka.