Sestup Orfeův (1960)

To se to Lumetovi točilo,když měl takový herce,takovou předlohu a uměl to.

Spalující touha (1999)

Tak myslel vyjímečně Kubrick při natáčení na Trošku větší tržby? Nebo nemyslel? Nebo zase ti střihači,tentokrát bez dozoru? - I přes už zase neskutečně precizně odvedenou práci,na mě lacině působící příběh.- Škoda.

Richard III. (1955)

Od úvodního (perfektně odehraného) Olivierova monologu jsem si ten příběh užíval jako bych byl na divadle. To se mi u filmů opravdu často nestává. ...-Je zajímavé (a časté) jak tradice (i díky příspěvku jistého Thomase Moora) a jedna povedená divadelní hra vyrobí netvora z vysoce postaveného feudála,jehož pohnutky a činy nijak zvlášť nevybočovaly mimo rámec ,,běžných" počinů tehdejší doby. Samozřejmě že historii píšou vítězové (klišé!).

Šepot (2007)

Od chvíle kdy únosci s uneseným děťátkem vystoupí u chaty z auta, jsem jim začal, a děťátku přestal, fandit. Už to tak mám nastavený,že stejně jako v kolektivních sportech tak i ve filmu většinou fandím těm slabším. -Kdyby se to nakonec nezvrhlo v laciné vysvětlovánky a zůstala nějaká ta rouška tajemství ,bavilo by mě to mnohem víc. Ale znáte to,-KDYBY byly pod ledem ryby,nebo vzduchový kapsy ..............

Iron Man (2008)

Ale že se ty fety a chlasty pěkně Downeymu zažraly do ksichtu. Od Chaplina mě takhle ještě nebavil. -- Film jednoho herce na jedno kouknutí,možná na dvě.(no jo,-Bridgese,nebo Paltrow jsem si taky všim,-a co ? nic). Ovšem oproti takovému Spajdrmenovi je tohle alespoň docela zábavné.(65%)

Gamer (2009)

Death metal v rámci popcorntury MTV. -Jak roztomile naivně po pár letech vedle tohodle vypadá Arnoldův Pobíhající muž. --( i když mám dojem,že Gamer je jeden velkej kompromis všeho a i přesto občas nekompromisní jízda-teda tydle paradoxy fakt žeru) -Snad už Neveldinemu nedochází dech? To by byla škoda. (leda ,že by za ty občasný morální apely porůznu hyzdící akci zas mohli producenti /a listonoši/)

Motel smrti 2 (2008)

V kombinaci s jedničkou je historka šikovně seskládána a dává docela smysl.

Mechanik (2004)

......(ovšem ten Baleho ,občas do půl těla obnažený, skeleton musel být upraven počítačem,-to není jinak možný!! )

Čas zastavit se (1988)

Málo uvěřitelný příběh,málo uvěřitelné (téměř po svatozáři volající)konání zůčastněných,neuvěřitelně vatovitá láf story a velmi uvěřitelný Phoenix.-Ale Lumet to tak jako i jindy asi myslel upřímně.

Špinavá hra (1969)

U mě Špinavou hru nad průměr pozvedá občasný důraz na bezohlednost,krutost a cynismus války ,-a (velmi) uvěřitelný konec.