Absolutní moc (1997)

Absolutní moc nepostrádá svéráznost a chybí jí jen krůček k plnohodnotnému uspokojení diváka. Alespoň já jsem toho názoru. Clint zvolil brilantní herecký ansámbl, ze kterého srší charisma a šarm. Gene Hackman v roli sadistické prezidentské svině, neúnavný výrazný Ed Harris, který mi trochu připomínal Vincenta Hannu z Nelítostného souboje, a pro změnu Eastwood v záporně kladné roli profesionální zloděje. Akce je minimum, ovšem i tak je zrežírována znamenitě s velkou dávkou napětí. Finále, respektive osudy jednotlivých postav jsou možná trochu odbyté, ale přesto se dle mě jedná o film, který na první pohled vypadá jako "televizní béčko", ale po pár minutách je skutečnost docela jiná. Nápadité krimi, které nabízí spletitý příběh plný zajímavých okamžiků. 75%

Absolvent (1967)

Film tak úžasný, že jsem strávil učením The Sound of Silence na kytaru 15 hodin denně.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Film, na který bych se mohl dívat pořád, Jim Carrey je prostě profík na komedie, můžete dát nižší hodnocení? ,,to nemůžu kapitáne, já totiž nemám tu mooc!''

Adelheid (1969)

Téměř na každém Vláčilově snímku je jasně patrné jak si s daným tématem umí skvěle pohrát. Snaží se mu dodat nějakou originalitu, scénu, na kterou bude divák dlouhou dobu vzpomínat, ale ten hlavní důvod, díky kterému vyhledávám jeho filmy, je jeho výjimečná schopnost zabalit své dílo do fantastického vizuálního hávu, což má zásadní podíl na kvalitě zážitku. Adelheid je tentýž případ. I zde je režisérův charakteristický rukopis. Nádherná práce s kamerou a obrazem, silná chemie mezi hlavními postavami a romantika(?) činí Adelheid jedinečným dílem, na které můžeme my Češi být po právu hrdí. 80%

Adolf Eichmann (2007)

Režisérův záměr obohatit děj osudy a rodinnými trablemi vyšetřovatele jsem skutečně nepochopil. Jestliže film nese název Adolf Eichmann a je ryze životopisným snímkem, tak nevidím důvod proč tam cpát něco, co nikoho nezajímá a co dějový koncept jen roztříští. Navíc Eichmannův příběh je dostatečně silný a vyvolává pocity sám o sobě, čili žádné koření navíc skutečně nepotřebuje, ale k věci. Film je ve výsledku suchým béčkem, které žádné hlubší pocity nezanechá, ovšem jedno velké plus tu je a to Eichmann sám. Nezaujme jen podoba se skutečným Eichmannem nýbrž i věrohodné ztvárnění z hlediska charakteru a vystupování. Nepřístupnost, chlad, vyhýbavost a především lstivost. Typické vlastnosti, za jejichž efektní znázornění můžeme vděčit skvělému Kretschmannovi, který má nacistické pohlaváry zřejmě v oblibě ( myšleno v rámci jejich ztvárnění). Herec pro hlavní postavu zvolen dobře, zbytek vyšumí do ztracena. 60%

Adolf Hitler - Válka v barvě (2005) (TV film)

Pestrá směsice unikátních záběrů zachycujících Hitlerovo řečnění i chvíle osobního života s Evou Braunovou. Dokument nevypráví jen o Hitlerových plánech, nýbrž i o tom jaký byl on sám z hlediska psychického. Kromě jeho biografie jsou zobrazeny i záběry na hladomor a zdemolovaná města, čili na to, jak skvělý člověk Áda byl, kolik dobra na tomto světě vykonal a jaký vytvořil nezapomenutelný komfort zejména židovskému obyvatelstvu. PS: Ta ironie se mi jednou vymstí!

Aein (2005)

Své první setkání s jihokorejskou kinematografií jsem se rozhodl zahájit něčím méně známějším a citlivějším. Nevím proč jsem si vybral právě Aein, ale svého rozhodnutí díkybohu nelituji. Přesvědčiví protagonisté, jejichž emoce jsou realistické a sexuální scény taktéž koukatelné, mají své meze a vypadají přirozeně. Bohužel to je asi tak všechno, co jako cynik dokážu ocenit. I přes (dle mého názoru) kvalitní romantiku mě ono citlivé téma nedokázalo chytnout, tak jako jiné filmy. Některé věty nutily k zamyšlení, atmosféra tu je cítit, ale i přes barvitou vizuální stránku nemohu hodnotit lépe. Zřejmě bych se měl na takovéto filmy už vysrat. 60%

Africká Královna (1951)

African Queen je bohužel z dnešního pohledu filmem, který zub času ohlodal až na kost. Nicméně mám takový pocit, že ani tehdy se nejednalo o žádný průlom v romantickém či protiválečném žánru. Překypuje naivitou a u scén se samotnou lodí je až moc poznat, že nám tvůrci pouštěli po řece zchátralý model lodičky pro děti. Skvělá Katharine Hepburn a za mě slabší Humbhrey, který se ve scéně, kdy imituje hrochy až nebezpečně příbližil k "babovřeskoidní" trapnosti. Zestárlý snímek, v jehož případě nelze mluvit o nějaké nadčasovosti. 45%

Against the Sun (2015)

Téma ztroskotání na moři začíná pomalu ale jistě ztrácet onen potřebný dramatický nádech z boje o přežití. V tomhle případě se až moc šetřilo nejen na efektech, ale i na logice trosečníků. Některá rozhodnutí budí touhu, aby si divák zakroutil palicí. Další nevýhodou je, že Against the Sun byl natočen pozdě, neboť takovéto příběhy jsme viděli stokrát. Některé horší (Operace Žralok), některé mnohem lepší (Trosečník).

Agent Cody Banks (2003) odpad!

Otče náš, jenž jsi na nebesích. Posvěť se jméno tvé, přijď království tvé, buď vůle tvá jako v nebi, tak i na zemi. Vyslyš prosím sklíčené modlitby nás smrtelníků a zbav svět těchto hříšných filmů, které páchají nevyléčitelné rány na našich duších. Zaklepej na brány pekelné a svěř tohoto kripla samotnému Satanovi, který pomstí naše zjizvené duše.