Equalizer (2014)

Geniální první dvě třetiny filmu, po kterých jsem si chystal už jasných 5 hvězd a chválu až do nebes. Denzel neskutečnej, úžasná ponurá atmosféra, skvělý nenápadný hudební doprovod, ale pak ta poslední třetina. Achjo. Škoda převeliká, že Fuqua nezůstal nohama na zemi...

Undocumented (2010)

No kurva! Tohle není film pro každého. Nechápu, že jsem ho roky přehlížel. Bez diskuzí jeden z nejlepší exploitů vůbec navíc s natolik zajímavým a zvráceným obsahem, že nemůžu hodnotit jinak než maximálně. Líbí se mi, že tvůrci nestojí ani na jedné straně barikády, pouze poněkud svérázným způsobem upozorňují na jeden z velkých problémů USA. Předem upozorňuju, že slabší povahy by to neměli sledovat a už vůbec by to neměli hodnotit !!! 90%

Sousedi (2014)

Jen škoda, že do každé takové jinak fajn komedie musí nacpat nechutnosti. Zde jich naštěstí nebylo tolik, ale určitě bych se obešel bez stříkajícího mléka, blití do bot a podobně. Takový humor pobaví možná 12 leté pubertální děti, ale podle mě takovéhle filmy mají být točené pro dospělé (případně studenty) a tak by se k tomu taky mělo přistupovat. Takže ano, natočeno je to solidně, herci ujdou, víceméně jsem se bavil, ale mohlo to být i mnohem lepší, kdyby tvůrci přišli s inteligentnějším scénářem a realističtějšími scénami. 55%

Show! (2013)

Zajímavý dokument, při jehož sledování se v člověku mísí nespočet emocí. Od zhnusení až po určité pochopení. Co se týče holek, tak podle mě jsou klasické puberťačky, celkem slušné vychované, avšak pěvecky naprosto průměrné a především značně zmanipulované tím, co jim do hlavy vtlouká ten táta, který je mimochodem strašně nesympatický. Úplně mi připomínal ty klasicky uspěchané manažery, jak se prohání v nablýskaných autech ulicemi Prahy a nahání love. Nicméně strategii zvolil asi účinnou. Holky musí být hubený, krásně vystájlovaný, to si přece konzumní svět žádá nejvíc, že? Kor když se holky zkámoší a vyfotí s hvězdami typu Absolonová, Gott či Michal David. Je to hodně zajímavý pohled do byznysu s mlaďoučkým bílým masem. Chudák jeho dcera, která je jinak celkem rozumná. Zajímalo by mě, kdy naposled jí upřímně dal najevo, že ji má rád... 75%

Interview (2014)

Řekl bych to asi takhle. Na 4 geniální scény připadá jedna dementní (popřípadě nechutná, trapná apod.). Nicméně jako celek neuvěřitelně stabilní a po trapné Apocalypse v Hollywoodu obrovský posun nahoru, Rogen má jako režisér i jako scénárista slušný potenciál, jen ubrat toho fekálního humoru! Jinak podle mě nejlepší bláznivá komedie roku, navíc natolik odvážná a kontroverzní, že se není čemu divit, že vyvolala malou filmovou revoluci po celém světě. Teď už nezbývá než si přát, aby ji vidělo co nejvíc Severokorejců, jenže kolik z nich má doma telku...? Zároveň se podepisuj pod komentář uživatele Big Bear. 80%

V oku tornáda (2014)

Začátek mě hodně bavil, ale čím víc film finišoval, tím víc mi to přišlo hloupější, přitom v dobré kvalitě jsou ty efekty fakt famózní a je škoda, že režisér přišel s tak plochým dějem a nulovým vykreslením jednotlivých postav. Taky by mi vůbec nevadilo, kdyby se přidalo 15 minut děje, během kterých bychom lépe přilnuli k jednotlivým postavám. Je to fakt škoda, protože katastrofický filmy mám rád, ale je jich po čertech málo (nepočítám Asylum) a hlavně většina z nich je odfláknutá a hloupá až to bolí. V oku tornáda mohl být světlou výjimkou v současné šedi, ale zůstal kdesi na půli cesty. 60%

Všechny moje děti (2013)

Velmi zajímavé nahlédnutí na východ Slovenska do života v zapadlé romské osadě. Obdivuju faráře, který bojuje jako lev, aby cigány naučil trochu pracovat a budovat svoje okolí, ale bohužel jen s malým úspěchem. Ukazuje se, že cigáni jsou prostě dělaní jen na tancování, rozmnožování a kradení. Čest výjimkám a čest faráři - je to bojovník s velkým srdcem i odhodláním.

Šťastný Nový rok (2011)

Příliš mnoho známých tváří na pozadí příliš nudného Silvestrovského večera na Times square. Jelikož mi většina těch příběhů přišla dost uhozených, tak se ke mně nedostaly ani žádné emoce, takže smůla. Tohle se nepovedlo...

TPB AFK - Příběh the pirate bay (2013)

Strašně zajímavý dokument o strašně zajímavých individuech, kteří stojí proti miliardovým hollywoodským korporacím. Abych řekl pravdu, nepřiklonil jsem se na stranu ani jedné z nich a je dobře, že nás tento film do ničeho netlačí. Nicméně byl bych dost nerad, kdyby došlo k úplnému zákazu sdílení filmů a hudby. Koukat na televizi se totiž nedá a ani už na ni léta nekoukám, protože do filmu ti kokoti většinou narvou i 6 reklam a bez hudby jsem ztracenej. Za dokument dávám 75%....PS: Staženo z ThePirateBay.se těsně před tím, než udělali razii a stránka je aktuálně nedostupná :D

Tři bratři (2014)

Furt nevím, jak tuhle pohádku uchopit. Na jednu stranu je z ní cítit ta strašně sympatická Svěrákovská poetika, ale na druhou stranu mi tam citelně chybí nějakej děj. Každá ta pohádka mi přišla jen jako sled více či méně povedených a humorných písniček. Nicméně spousta těch momentů působí opravdu roztomile a vtipně, takže lze konstatovat, že to není až tak špatné na současné poměry a vlastně pro děti to může být naprosto dostačující. Hodnocení je zde myslím naprosto adekvátní (okolo těch 65%)