Howlův kráčející hrad (2004)

Jestli jste už něco od Mijazakiho viděli, tak vás toto určitě ničím nepřekvapí. Nicméně Zámek v oblacích mi zatím připadá jako jeho nejslabší film a to hlavně po scénáristické stránce, kde byl závěrečný happy end tak stupidní, že mi málem zkazil celý film.

300: Vzestup říše (2014)

Jednička byla svým způsobem jedinečná, dvojka bohužel už nepřináší nic nového a jede jen v zajetých kolejích. Ale i tak musím říci, že je to pořád dobrá akce se spoustou krve. Nemá cenu se tu o tom příliš rozepisovat, jediné co bych ještě zmínil by byla první "bojová" scéna mezi Artemesií a Themistoklesem, ta byla vskutku parádní :D

Maraton lásky (2007)

Koukl jsem se na to jen kvůli Peggovi a Moranovi. No, asi jsem to měl vynechat...

LEGO® příběh (2014)

Film pro děti? Možná tak podle názvu. Jinak je to plnohodnotný animák, který si podle mě užijou spíše ti starší, co už mají něco nakoukáno. Tím se ale dostávám k tomu, že Lego příběh je víceméně taková skládačka více filmů a nepřináší moc toho svého. Když ale toto překousnete, tak se vám bude film líbit!

Gravitace (2013)

Film jsem si pouštěl s tím, že to bude něco jako špagety western ve vesmíru (dlouhé záběry, nic se neděje, pak se něco stane a je konec...). Naštěstí to bylo úplně jinak a já si tak ujížděl nad naprosto skvělou akcí, jež je servírována rovnoměrně a v naprosto skvělém audiovizuálu. Film určitě nedoporučuji sledovat na PC, ale minimálně na 120ce televizi, nejlépe samozřejmě v kině ;P

Thor: Temný svět (2013)

Jednička byla teda lepší... Chyběla mi zde pořádná akce a ten příběh byl opravdu strašnej. Ale hlavně že přežil Loki, aby mohly dívky vlhnout i u dalších filmů...

Insidious 2 (2013)

Pěkně naroubované pokračování výtečné jedničky. Sice mi několikrát přeběhl mráz po zádech, i tak to ale nestačilo na zdrcující konec prvního filmu (zde se jaksi pokoušel o něco podobného, ale bylo to příliš slabé a ten úvod do dalšiho dílu mě taky moc nenadchl... ale co, musí se to pořádně vyždímat jako Paranormal pičioviny)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Bohužel sem si při promítání druhého dílu už nepamatoval ten první, ale nakonec jsem si na pár věci vzpomněl. Konečně Henifer odhodila ten výraz ublíženého kačátka a viděl jsem snad i pár dalších výrazů. Hlavně se mi ale líbil příběh a jsem tak celkem zvědavý, kolik lidí po té revoluci ve třetím díle zůstane krom Henifer ještě naživu.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Tak zvolený způsob vyprávění mě dostal hned jak se to poprvé otočilo. Prostě svěží, příjemné, hravé. K tomu skvělé výkony dětských hrdinů. Tohle bych do Roba neřekl :)