Král komedie (1982)

Zápolení jedince s mašinérií jménem showbusiness. Většinu lidí semele, ale tady Pipkin, pardon Pupkin, se nebojí na to jít jinak. Čekal jsem trochu víc komedie (už jen podle toho názvu), ale jak se nakonec ukázalo, je to spíše tragikomický snímek. Jinak film stojí za shlédnutí a to už jen kvůli tomu, že De Niro tu hraje fakt dobře a nepřipomíná mi nic, co jsem s ním dosavaď viděl.

Rebelka (2012)

Zrzci bez pih, k tomu to vypadá, že mají i duši. To prostě nepřekousnu.

Dom Hemingway (2013)

Povedená gangsterka, která je tak trochu jiná od ostatní produkce. Výborný,úplně jiný, Žid a skvělý hlášky, určitě stojí za shlédnutí!

Mistr (2012)

Zajímavý film, je tak zajímavý, až jsem ho nepochopil. Jediné co mě a jak koukám tak i další opravdu nadchlo, bylo mistrovské herectví JPího. Škoda, že byl film příliš nejednoznačný, takhle ho ocení jen malá "zpracovaná" skupina lidí.

Memories (1995)

Tři různé příběhy, které by aspoň podle názvu filmu měly spojovat vzpomínky, ale houby. Nejvíce se mi líbil první příběh, který jako jediný byl o vzpomínkách a měl zajímavý námět a pěknou animaci. Co se týče druhého příběhu, tak ten byl nejslabší. Chápu, že lidská hloupost je nekonečná a symbolizovala tu jistý druh zbraně, ale nějak jsem to nemohl překousnout. A poslední příběh se hodně blíží prvnímu - výborný námět s pěknou komunisticko-komixovou animací. Škoda jen, že to tak utli a pořádně nevysvětlili s kým válčí a proč.

Tajné hrátky (2013)

Sonda do života jedné znuděné paničky, která prostě chce zachránit holku, jež o pomoc víceméně ani nestojí. Na takovýhle filmy jsem asi ještě moc mladej, tak proto tak umírněné hodnocení. A abych řekl pravdu, tak jsem se na to koukal jen kvůli Juno Temple., která mě opět nezklamala :)

Ona (2013)

Pro mě až neuvěřitelný film. Naprosto vynikající téměř sólo hra JPho a hlasový projev Scarlettky mě nechaly ještě dlouho po skončení sedět odvařenýho u počítače. Režisér naprosto nádherně zachytil pocity na kameru a zároveň divákovi klade nespočet různých otázek ohledně lásky, života, umělé inteligence a vůbec bytí. To celé zabaleno do netypického vyobrazení budoucnosti. Před panem režisérem, JPím a Scarlett smekám, skvělá práce!

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Tak pokračující legenda Ron Burgundy mě příjemně překvapil! Jednička nebyla špatná, ale musím říct, že dvojka je o dost lepší a to především díky příběhu. Uteklo se od typického konceptu love-story a jedou se tu spíše jen šílené hlášky a scénky od začátku do samotného konce, kde je výborná bitka spousty známejch tváří.

Kočár do Vídně (1966)

Film s dosti jednoduchým příběhem a mrazivou atmosférou, kterou krásně vykresluje černobílý portrét lesa. Škoda, že se mi těch 85 minut celkem táhlo, ale ten konec byl opravdu vynikající. Btw. jsem docela překvapen, kolik si toho z té němčiny ještě pamatuji :D

Pryč od pece (2013)

Pomalu vyprávěný příběh o pomstě, kde mě strhnuly výkony všech hlavních představitelů.